Bezcharakterný advokát Billy Halleck (Robert John Burke) zrazí pri nezodpovednej jazde autom Cigánku z jarmoku, ktorý prišiel do mestečka Fairview. Vďaka jeho reputácii mu ale ani len nevezmú vodičský preukaz. Po odchode zo súdnej sály sa ho dotkne starý Cigán a uvalí naňho kliatbu. Halleck začne v nasledujúcich dňoch drasticky chudnúť. Na pomoc mu v poslednej chvíli prichádza jeho nedávny klient - schopný newyorský mafián Richie Ginelli (Joe Mantegna) Filmovej adaptácie románu Richarda Bachmana Thinner sa ujal Tom Holland, režisér Detskej hry a Časožrútov (podľa knihy Stephena Kinga, ktorý sa v dnešom filme mihne ako Dr. Bangor). (tron)

*CARNIFEX*

Bill Halleck je obéznym chlapíkom s povesťou bezcharakterného advokáta s dobrými známosťami, ktorého po tragickej nehode na osobnom aute jeden z kolegov vrátane sudcu omilostia zo zabitia starej cigánky. Keď už sa zdá, že mu v ceste nič nestojí, opak sa stáva pravdou. Pri odchode zo súdu k nemu podíde starý "vajda", ktorý na neho uvalí kliatbu. Bill má chudnúť do vtedy, kým sa nerozpadne. Tak už máme odpoveď na otázku, odkiaľ pochádza námet k hororu "Drag me to hell". Na deväťdesiate roky celkom slušne spracovaný snímok so zaujímavou story. Divák by však okrem pár pekných gore záberov mimoriadnu atmosféru očakávať nemal. Popravde, keby tento horor nie je v dabingu, len sťažka by som mu venoval pozornosť. Na zabitie nudy, dá sa - 55%. ()

Shit

Další adaptace Kinga a opět to horor připomíná jen vzdáleně, taková dietní dávka hororu. Nicméně je pravda, že to má celkem solidní nápad a hubnutí je provedený fakt bravurně, ale moc nevim, co bych na tom moh považovat přinejmenším za napínavý, ale na druhou stranu konec je povedenej a aspoň zábavnej ()

Snorlax

Takto si představuji horor, má to nápad, má to švih, má to pointu a nedostatky nápadů si to nepotřebuje vynahrazovat nesmyslným plýtváním umělou krví. Převést knihu na filmové plátno bez ztráty kytičky se málokomu podaří, Holland patří k té menšině, která to zvládla. Výbornou práci na snímku odvedli maskéři. ()

akisha

Film, kde zápletkou je kletba, díky který tlusťoch hubne a nemůže to zastavit, vypadá zprvu atraktivně, ale časem vyjde najevo, že se tenhle nápad brzo vyčerpá a tím pádem klesá i zábavnost snímku. Přesto je to zajímavá oddychovka s typickým Kingovským koncem a výborným Joem Mantegnou (dabuje v originále Tlusťocha Tonyho v Simpsonech - zde uvidíte, proč se na to tak hodí). ()

Lacike

S cigánmi je neradno sa zahravat. To sme zistili uz vo filme Drag Me to Hell a potvrdil to aj tento film. Chlapik kvôli nepozornosti zrazi staru ciganku a vyviazne z toho a tak jej este starsi otec uvali na neho a par dalsich ludi, ktori mu pomohli zahladit stopy, hnusnu kliatbu vdaka ktorej nas hrdina zacne rapidne chudnut. Jedine stastie ma v tom, ze predtym bol dost vyzraty, takze ma o nieco viac casu, kym chcipne. Hned na zaciatok napisem, ze vysledkom je jedna z najlepsich hororovych adaptacii Stephena Kinga, ktory sa tu aj mihne ako predavac v lekarni. Film ma perfeknte vybudovanu atmosferu a fyzicka premena hlavneho hrdinu je pôsobiva. Trochu zvlastne pôsobi postava mafiana, ktoreho hra Joe Mantegna. Na jednej strane je neskutocne zabavna, ale zaroven narusa temnu komornu atmosferu a robi z filmu najprv komediu a v zavere zase tupy akcny film. Ale aspon je akcia kvalitne prevedena. Trochu ma sklamal aj ironicky zaver, ktory bol od chvile, ked cigoš zbavi hlavneho hrdinu kliatby, dost predvidatelny. Nenazval by som to nejakou velkou slabinou, len to mohlo byt natocene nepredvidatelnejsie. Napriek tomu a obcas nekonzistentnej atmosfery filmu je vysledok uchvatny a ja som z filmu nadseny. 8/10. ()

• Snímek byl promítán spolu s krátkým filmem Ghosts (1997) ve vybraných kinech po celém světě. (Roman.Ticka)
  • Stephen King, který je autorem knižní předlohy, si ve filmu střihl cameo roli. Ztvárnil postavu lékárníka Dr. Bangora. Bangor je město v americkém státě Maine, ve kterém King žije. (Zdroj: ČSFD)
  • U Halleckových nad jídelním stolem můžeme vidět plakát s obrazem „Breakfast Time“ od malíře Wayne Thiebauda (1920–2020). (Petsuchos)