• lakikaki

Podľa tunajšieho hodnotenia som počas projekcie bol zrejme len v nesprávnom duševnom rozpoložení, ale mám silné tušenie, že ak by som bol býval videl pôvodnú verziu - bez hudby a zvuku - bol by som sa unudil k smrti. Už takto som od toho nemal ďaleko.(8.10.2008)

Drsné a smutné drama.(21.9.2011)

• decouble

Pár velmi pěkně natočených záběrů, špatný střih, značný rozpor mezi němým a zvukovým filmem (např. slyšíme zvonek dveří, ale o vteřinu později bouchnutí už ne) a taky hrozná nuda. Sonda do života chudých pouze jako sled epizodek. Sociální drama za 3/10*.(7.10.2008)

Tohle je film, který jsem chtěla vidět od té doby, co jsem se dozvěděla, že existuje. Hned mě zaujal. Mé tehdejší tušení, že to bude film kvalitní, se potvrdilo jako správné. Rozhodně se spolu s některými filmy Machatého jedná o to nejlepší, co česká němá kinematografie vyprodukovala. A když to vezmu kolem a kolem, tohle jsou asi jediné pokusy, které se dají porovnat i se světem, jinak to byla v českém filmu dlouho bída nad bídu. Film je to dojemný, má spoustu zajímavých záběrů, dobré herce a hlavně poselství. Je syrový, ale o to více reálný. Žádné mezititulky, jen utrpení chudých. A přesto to není tolik poplatné levicovým myšlenkám, jak by mohlo být. Můj zážitek umocňuje ještě to, že jsem film viděla na velkém plátně s živým hudebním doprovodem.(11.4.2012)

[zhlédnuto s hudbou Jana Buriana ml.] _______ Nevím, jestli to bylo tím depresivně-ambientním electrem nebo tím, že mi chyběly ty mnohé vystřižené mezititulky, ale těžko jsem se soustředil na děj. K mé škodě, protože to je podle mě dobrý film. Někdy v budoucnu to zkusím podruhé.(21.7.2016)