A sakra, tenhle český film se i celkem podařil. Přijemné herecké výkony, i Vojta Kotek v několika momentech překvapuje, velmi dobrá a zručná režie a bohužel pouze průměrný scénář. Zejména v první polovině film příjemně graduje (škola, únos, útěk), ale v té druhé trochu ztrácí dech (adaptace do rodinného prostředí). Každopádně měl tenhle snímek na víc.(28.12.2006)

• lesumir

Tak tohle bylo hodně blbý :-)(13.7.2007)

Vojtěch na jedničku, ale jinak jsem čekal víc od filmu, nejen od jedince, samozřejmě bych lepšího nic nenatočil, ale už samotný tajuplný název dodával filmu, že se má očekávat neco víc :: (((3.1.2007)

Největší chyba filmu je prostě Kotek. Toho ale řešit nebudu, protože Kotek je prostě... Kotek. K ději musím říct, že když ignoruju tu nesmyslnost, tak je to celkem snesitelné. Na naše poměry opravdu dobře.(11.12.2009)

70% Místy to trochu drhne (hlavně ve druhé části), jiné scény to ale docela zachraňují (snová - či spíše nočně-můrová sekvence je hodně libová).(19.7.2009)

• mzss1

Vojtěch Kotek mě zde nebavil, krom toho ve filmu bylo dost nedořešeností a herecké obsazení také nebylo nejlepší. Přesto to mělo příběh, sice ne tak dobrý, ale zaujal. To je asi tak to nejlepší ve filmu. Jinač celkem nuda. Takže podprůměr. Hodnotím tak na 38% = **(28.11.2012)

I přes slibný obsah filmu a dobré herce jsem raději nečekala nic extra. Ovšem mé očekávání nebylo naplněno, ale zaskočeno. Zpověď malého chlapce na prahu puberty, který si v životě už tak krátkém stihl zažít vcelku peklo, byla jímavá. Můj dojem nenarušovalo téměř nic až na konec, který mě vcelku udivil, protože si nejsem jista, zda by to takto vůbec v reálném světě mohlo dopadnout. Ovšem svět českého filmu byl opět obohacen o něco, co má hlavu a patu. Tímto bych chtěla pochválit všechny zúčastněné a světe div se i toho Vojtěcha Kotka.(20.4.2014)

Příběh sice za moc nestál, Zach mi připadal jako zmatenej doktor, Maciuchová - k ní se hodí spíš ta učitelka, Vašut - nemusím ho. Velice mne překvapil Kotek je to jeho první role kde se mi zdál normální. Film byl až od druhé půlky zajímavý. Takže za 3*.(28.12.2006)

Já si nemůžu pomoct, ale Maciuchová s Vašutem tady působili strašně nepřirozeně, jako by sem snad ani nepatřili. Ale zřejmě měli vytvořit dokonalý kontrast mezi Radkem Holubem a Barborou Hrzánovou. To se jim výborně povedlo. S tím samozřejmě souvisí i ty "dva světy", které se v jednu chvíli prolnuly. Nad filmem je vhodné se alespoň na chvilku zamyslet. Vojta Kotek měl talent. Tady to krásně dokazoval.(5.9.2012)

• Handle

Tady musím říct, že lepší je knížka, ta se mi opravdu líbila. Film je spíše průměrný.(16.9.2009)

Celkem dobrý český film, ve kterém hraje hlavní roli Vojtěch Kotek a musím říct, že to hraje docela obstojně. I když je místy film trochu neuvěřitelný, tak jsem se nemohla odtrhnout a čekala, jak to skončí, i když všichni jistě tuší, jak. Všechny hlavní dětské postavy hrají dobře. Mírně pokulhává scénář.(29.12.2006)

Na tohle jsem koukal v době, kdy ještě málokdo věděl, kdo je to nějaký Vojta Kotek. Pěkný televizní film s celkem zajímavým námětem a i zpracování je slušné - ať už vykreslení života sirotka na začátku, tak následující scény "únosu domů".(6.3.2008)

Ten film jsem jednou viděl. Jednou a stačilo mi to. Děj je vesměs dobrý. Chlapec-sirotek žijící u tety je unesen a najde nový domov u rodiny podivínů. Ale to obsazení. Kotek, Maciuchová a třešnička na dortě - Hrzánová. Nejsou to špatní herci, ale jsou mi nesimpatičtí. Proto tři hvězdičky.(8.1.2007)

Skvelý film. Práve jeho druhá polovica sa mi narozdiel od niektorých komentátorov páčila viac.Je síce pravda, že dej ustúpil vykresleniu vidieckej idily a naznačeniu vzájomných vzťahov, no nebolo to vôbec na škodu, práve naopak. Je to film o hľadaní a nájdení šťastia a vzhľadom k tomu, že ho je v reálnom živote málo mám takéto filmy rád.(12.4.2007)

Pro mě skutečně skvělý film, který se věrně drží knižní předlohy. Herecké výkony jsou nádherné, stejně tak i celkové vyznění filmu. Prostě krása, která se u tuzemské tvorby už tolik nevidí. Všem doporučuji. 80%(8.12.2010)

Ještě než Vojta Kotek začal balit holky na sněhu a na vodě, zahrál si v tomto na české poměry velice vydařeném snímku. Jako jeden z mála novodobých českých filmů mě díky napětí a krásnou hravostí scénaře přikoval k místu, od něhož se mi nechtělo ani na záchod. Příběh kluka, který se ocitne souhrou omylů i díky vlastní odvaze v pěstounské rodině, by měl být poučením pro uspěchané rodiče. Ostatně závěr filmu tomu i napovídá.(20.4.2013)

Tento film jsem viděla ve starém kině, které patřilo příbuzným. Byla jsem tam jen já a moje sestřenice a bratranec. A tento film mne naprosto odzbrojil. Nevěděla jsem, kdo je nějaký Kotek (přitom v době, kdy jsem se na to dívala, tak už byli i Snowboarďáci), a bylo mi to jedno. Opravdu musím říct, že se mi to velice líbilo.(16.8.2010)

Příběh o útěku z donucení, jenž se nakonec stane útěkem chtěným.Slušné herecké výkony i dětských představitelů kazí trochu nevyrovnaný děj, některé zbytečně dlouhé scény a drobné nesrovnalosti ve scénáři. Film chvíli působí jako únosové drama, chvíli jako oduševnělý pohled na život mimo civilizaci a chvíli jako moderní pohled na tragédií postiženého chlapce. I přes nevyhraněnost snímek uběhne jako voda a třebaže v divákovi nic moc nezanechá, určitě stojí za zhlédnutí.(15.1.2003)

Vojtěch Kotek se mi vždycky líbil, nejvíce ale při dabování mého oblíbence Harryho Pottera. Myslím (a asi nebudu sama), že "Únos domů" je jeho nejlepší film, kde se projevily jeho herecké schopnosti.(23.3.2008)

Příjemné překvapení a vcelku povedený dětský film. Jo, to jsem si cca pár let dozadu říkával, že by z toho Kotka mohlo něco být. Jak hluboce jsem se zmýlil...:-((((28.12.2006)

<< předchozí 1 2 3