Největší chyba filmu je prostě Kotek. Toho ale řešit nebudu, protože Kotek je prostě... Kotek. K ději musím říct, že když ignoruju tu nesmyslnost, tak je to celkem snesitelné. Na naše poměry opravdu dobře.(11.12.2009)

I přes slibný obsah filmu a dobré herce jsem raději nečekala nic extra. Ovšem mé očekávání nebylo naplněno, ale zaskočeno. Zpověď malého chlapce na prahu puberty, který si v životě už tak krátkém stihl zažít vcelku peklo, byla jímavá. Můj dojem nenarušovalo téměř nic až na konec, který mě vcelku udivil, protože si nejsem jista, zda by to takto vůbec v reálném světě mohlo dopadnout. Ovšem svět českého filmu byl opět obohacen o něco, co má hlavu a patu. Tímto bych chtěla pochválit všechny zúčastněné a světe div se i toho Vojtěcha Kotka.(20.4.2014)

Skvelý film. Práve jeho druhá polovica sa mi narozdiel od niektorých komentátorov páčila viac.Je síce pravda, že dej ustúpil vykresleniu vidieckej idily a naznačeniu vzájomných vzťahov, no nebolo to vôbec na škodu, práve naopak. Je to film o hľadaní a nájdení šťastia a vzhľadom k tomu, že ho je v reálnom živote málo mám takéto filmy rád.(12.4.2007)

Vojtěch na jedničku, ale jinak jsem čekal víc od filmu, nejen od jedince, samozřejmě bych lepšího nic nenatočil, ale už samotný tajuplný název dodával filmu, že se má očekávat neco víc :: (((3.1.2007)

Já si nemůžu pomoct, ale Maciuchová s Vašutem tady působili strašně nepřirozeně, jako by sem snad ani nepatřili. Ale zřejmě měli vytvořit dokonalý kontrast mezi Radkem Holubem a Barborou Hrzánovou. To se jim výborně povedlo. S tím samozřejmě souvisí i ty "dva světy", které se v jednu chvíli prolnuly. Nad filmem je vhodné se alespoň na chvilku zamyslet. Vojta Kotek měl talent. Tady to krásně dokazoval.(5.9.2012)

• - Hra, kterou Libor (Vojtěch Kotek) dostane od kamaráda k narozeninám, je "Resident Evil 3: Nemesis". (didas)