Já si nemůžu pomoct, ale Maciuchová s Vašutem tady působili strašně nepřirozeně, jako by sem snad ani nepatřili. Ale zřejmě měli vytvořit dokonalý kontrast mezi Radkem Holubem a Barborou Hrzánovou. To se jim výborně povedlo. S tím samozřejmě souvisí i ty "dva světy", které se v jednu chvíli prolnuly. Nad filmem je vhodné se alespoň na chvilku zamyslet. Vojta Kotek měl talent. Tady to krásně dokazoval.(5.9.2012)

I přes slibný obsah filmu a dobré herce jsem raději nečekala nic extra. Ovšem mé očekávání nebylo naplněno, ale zaskočeno. Zpověď malého chlapce na prahu puberty, který si v životě už tak krátkém stihl zažít vcelku peklo, byla jímavá. Můj dojem nenarušovalo téměř nic až na konec, který mě vcelku udivil, protože si nejsem jista, zda by to takto vůbec v reálném světě mohlo dopadnout. Ovšem svět českého filmu byl opět obohacen o něco, co má hlavu a patu. Tímto bych chtěla pochválit všechny zúčastněné a světe div se i toho Vojtěcha Kotka.(20.4.2014)

70% Místy to trochu drhne (hlavně ve druhé části), jiné scény to ale docela zachraňují (snová - či spíše nočně-můrová sekvence je hodně libová).(19.7.2009)

• lesumir

Tak tohle bylo hodně blbý :-)(13.7.2007)

Na tohle jsem koukal v době, kdy ještě málokdo věděl, kdo je to nějaký Vojta Kotek. Pěkný televizní film s celkem zajímavým námětem a i zpracování je slušné - ať už vykreslení života sirotka na začátku, tak následující scény "únosu domů".(6.3.2008)