Film vychází z příběhu, který si v knižní podobě našel cestu ke čtenářům v Holandsku, Německu, Dánsku i České republice, získal literární ocenění a překládá se do dalších jazyků. Napínavé vyprávění o dospívajícím Liborovi, který se během několika krátkých minut dostává z exkluzívního prostředí dnešní bohaté vrstvy, prostředí honosných vil, snobských večírků, drahých soukromých škol a vozů s osobním řidičem do situace, kdy musí bojovat o holý život. Z cesty, na kterou se dostane, není návratu. Ztratí všechno, i své vlastní jméno, ale to, co může získat, je pro něj natolik přitažlivé, že neváhá riskovat. (oficiální text distributora)

Alden_Larson

Tenhle film mě hrozně naštval. Má takový ten děj, který plně závisí na tom, že jsou všechny jeho postavy úplní idioti, od protagonisty až po malé vedlejší postavy. Kdyby kdokoli v tomhle filmu přemýšlel logicky, tak by skončil během půl hodiny. Každá postava ale neustále dělá stupidní rozhodnutí, kvůli čemuž pak celý děj vůbec nedává smysl. Dialogy byly z velké části otřesné a robotické. Herecké výkony byly dobré, ale na mladého Kotka to podle mě bylo docela velké sousto, v některých scénách mu to moc nešlo. Prezentace i hudba byly dobré, ale ničím nevynikaly. 2/10 ()

EvilEvE

jelikož jsem četla i knížku, která byla asi 1000x lepší, film si zaslouží maximálně 2 hvězdy..a možná i to je moc.. ()

bery77

Velice příjemně natočené drama o sirotkovi který uteče od opatrovnictví své bohaté tety a strýce, kteří hledí jen na sebe a na svoji kariéru. Pro mě slušně natočený český snímek a dávám 3 a půl hvězdy. ()

fandula

Je to ze začátku rodinný film ale po půl hodině člověk zjistí že film není zas až tak pro děti,a nakonec zjistí že film není určen ani pro dospělé.Co za to může?Podle mně realita.Tento film mě zajmul jenom kvůly blbýmu názvu(únos domů-unášejí se domy?trochuu debilní ne?).Myslel sem že Libor bude zneužit těmi vrahouny a nakonec se z toho vyklubal český psychothriller.:D ()

Missfit

Ono je vždycky takové zvláštní, dokázat se vcítit do pozice hlavní role (postava oslavuje třináctiny.. já se na film poprvé díval právě ve 13ti). Herecké výkony, to je kapitola sama pro sebe : Vojta Kotek alias Libor/Gusta - nechce se mi počítat jestli Kotkovi bylo tehdy taky 13, nicméně byl dost mladý a na to, že to byl jeho filmový debut, tak podal řekl bych nejlepší herecký výkon (Snowboarďáci, a obzvlášť Rafťáci, to už je tragikomedie..). "Bohaté duo" Vašut + Maciuchová - nedokážu posoudit, Maciuchové tyhle role z "aristokratických kruhů" celkem sedí :) Vašutovi už nikoliv. Naproti tomu ono "vesnické duo" Holub + Hrzánová - to je jiné kafe. Přirozené herecké výkony Radka Holuba jsou přijemným zpestřením každého filmu, i když tady by možná šlo trochu ubrat z té jeho strohosti v některých scénách. B. Hrzánová je ten typ herečky, která může zahrát cokoliv, co je takříkajíc "o životě" a bude jí ta role slušet :) A to i v tomto případě. Ostatní dětské role byly tak trochu jako zkouška dramaťáku.. ale naštěstí se o nich ten děj tak moc netočí. Co ve filmech miluju, to je symbolika, vlastnost nutící diváka přemýšlet, uspořádávat si postupně myšlenky z filmu do souvislostí. A to se tady (nejvíce a nejlépe ve druhé třetině filmu) podařilo naprosto skvěle. Dějová linie mi taky vyhovuje, ač jak tady mnoho lidí píše, bylo docela odvážné spojit akční a sociální/psychologickou část ve filmech. I když i mě to přišlo tak trochu, jako tah "aby se vlk nažral a koza zůstala celá" - ale tak věc názoru :). Možná, že je i dobře, že jsem nečetl předlohu, ono ne vždycky se musí jedna z těchto dvou verzí příběhu povést. Neříkám, že jde o biják, který kdy trhal návštěvnost, ale pro "domácí kino" to trhák bezpodmínečně JE. 93% ! ()