Film vychází z příběhu, který si v knižní podobě našel cestu ke čtenářům v Holandsku, Německu, Dánsku i České republice, získal literární ocenění a překládá se do dalších jazyků. Napínavé vyprávění o dospívajícím Liborovi, který se během několika krátkých minut dostává z exkluzívního prostředí dnešní bohaté vrstvy, prostředí honosných vil, snobských večírků, drahých soukromých škol a vozů s osobním řidičem do situace, kdy musí bojovat o holý život. Z cesty, na kterou se dostane, není návratu. Ztratí všechno, i své vlastní jméno, ale to, co může získat, je pro něj natolik přitažlivé, že neváhá riskovat. (oficiální text distributora)

A.L.E.S.

Ještě než Vojta Kotek začal balit holky na sněhu a na vodě, zahrál si v tomto na české poměry velice vydařeném snímku. Jako jeden z mála novodobých českých filmů mě díky napětí a krásnou hravostí scénaře přikoval k místu, od něhož se mi nechtělo ani na záchod. Příběh kluka, který se ocitne souhrou omylů i díky vlastní odvaze v pěstounské rodině, by měl být poučením pro uspěchané rodiče. Ostatně závěr filmu tomu i napovídá. ()

cross

Příběh o útěku z donucení, jenž se nakonec stane útěkem chtěným.Slušné herecké výkony i dětských představitelů kazí trochu nevyrovnaný děj, některé zbytečně dlouhé scény a drobné nesrovnalosti ve scénáři. Film chvíli působí jako únosové drama, chvíli jako oduševnělý pohled na život mimo civilizaci a chvíli jako moderní pohled na tragédií postiženého chlapce. I přes nevyhraněnost snímek uběhne jako voda a třebaže v divákovi nic moc nezanechá, určitě stojí za zhlédnutí. ()

herr_carter

Asi moment zrodu Vojtěcha Kotka a jeho "strmý kariérní vzestup"...? Ne opravdu, byť tohohle člověka nijak neuznávám (spíš by se měl hodně učit od svého kamaráda Mádla), tak tenhle film byl napínavý, měl spád a mladičký Kotek tu na svojí filmovou nenatrénovanost zahrál fakt dobře..................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

eagle-eye

Příjemné překvapení a vcelku povedený dětský film. Jo, to jsem si cca pár let dozadu říkával, že by z toho Kotka mohlo něco být. Jak hluboce jsem se zmýlil...:-((( ()

Paity

Od Únosu domů jsem si nic nesliboval a nakonec mě tenhle vcelku nenápadný film velmi mile překvapil. Mouchy by se sice našly, ale to nevadí. ()

Anderas

Když od české produkce za 30 Kč čekáte odpad odpadů a místo toho dostanete takovouhle příjemnou a nenáročnou věc, čert vás vem když vytrčíte zadnici. ()

EllienPM

Kdo by to byl řekl, že z toho výrazného dítěte vyroste Vojta Kotek. Film jsem viděl hned po uvedení a opravdu mne nenapadlo, že budu takovým šmírákem v dospívání jednoho nadaného kluka. Klidně si ho tu kritizujte, to je váš život. ()

horovska

Limonáda pro třináctileté holky a možná ještě pro pár babiček. Předlohu jsem nečetla, možná je fajn,tomu docela i věřím. Nejslabší článek filmu byl k mému překvapení Vojta. Ale především myslím chybou režie. Jeho nehybná a neschnoucí slza pod levým okem mne pronásledovala jako černá můra ještě dlouho po skončení filmu. A pak ten příběh, který byl opravdu spíše pro děti, realita mu bude opravdu velmi vzdálená a celé je to trochu moc vykalkulované, to nemám ráda. Ona krása je v jednoduchosti... ()

don_mingo

Tohle jsem viděl v kině (je to vůbec možný? šlo to do kin oficiálně, nebo to tam učitelka pustila z cédéčka na plátno?) hned po uvedení, kdy mi bylo 14, v hlavě jsem měl uhry, panictví a Blink 182, za vrchol kinematografie jsem považoval Myšáka Stuarta Little a brečel jsem u Pretty Woman a přesto mi to přišlo jako hrozná pitomost. Tuším ale, že tam byla nějaká milostná scéna a ta rodinka žila někde v lese a pamatuju si Kotka s Vašutem, což je po osmi letech donucené projekce zaprděného minifilmu, který nikdo nikdy neznal, výkon jako prase. Ty dvě hvězdičky jsou pro mě. ()

retrogirl2

Nechápu tolik kritiky na Kotka. Závist? Mně se prostě líbí, jak hraje. Hlavně jak hrál jako malej. Tady obzvlášť bych řekla, že je tahounem celýho snímku. ()

danielwanderer

Úplne, úplne úžastné. Nikdy by som nepovedal, že film, kde je Kotek si zaslúži plné skóre. Prekvapenie, viac než príjemné. Bolo síce viac menej jasné ako to všetko dopadne, ale bolo krásne sledovať AKO TO DOPADÁ. ()

Dlo'h-osh

Výborný český film se zajímavým příběhem. Herecké výkony jsou obstojné a zvlášť první tři čtvrtiny jsou výborné. Ten konec byl dost nereálný, proto jen 4* ()

BradleyT

Příběh se podle mě hodně podařil a filmové zpracování je výborně, herecké výkony taktéž, i když ten konec, to vysvětlení, to rozuzlení - jakoby nevěděli honem rychle co s tím. ()

route60

Pěkný Český film s Vojtěchem Kotkem který dnes blbne v Tv Nova a potvrzuje tím svůj pád do zapomnění, Únos domů je po dlóóóuhé době český dobrodružný film který se opravdu povedl. 85% ()