Kathy Nicol (Jennifer Connelly) je mladá žena, která se zoufale pokouší nalézt nový smysl života poté, co se vymanila ze závislosti na alkoholu. Vinou úředního omylu a lhostejnosti je vystěhována z malého bungalovu v Severní Kalifornii, který pro ni představoval poslední životní jistotu - bezpečný domov. Kathy se ocitá bez střechy nad hlavou a bez pomoci: dům má být hluboko pod cenou prodán v aukci. Mladá žena hledá způsoby, jak tomu zabránit. Jejím protivníkem se stává muž, který má stejně jako ona silné důvody pro to, aby dům získal: íránský imigrant Behrani (Ben Kingsley), bývalý plukovník íránského letectva, který po útěku z vlasti marní své schopnosti ponižující prací, aby manželce Nadi (Shohreh Aghdashloo) a synkovi Esmailovi (Jonathan Ahdout) zajistil alespoň odlesk dávné prosperity. Dům je pro Behraniho zhmotněním amerického snu, o jehož naplnění nepřestával snít. Kathy se však odmítá vzdát bez boje...
Podle románového bestselleru Andre Dubuse III "House of Sand and Fog", který se dostal mezi finalisty prestižní National Book Award, natočil debutující režisér Vadim Perelman strhující psychologické drama. Jeho námětem je soupeření dvou zcela rozdílných lidí, které rozděluje rasa, pohlaví, názory i kultura, v níž byli vychováni. Kathy a Behraniho (v podání oscarových laureátů Bena Kingsleyho a Jennifer Connelly) však spojuje pocit, že jsou vyděděnci a touha svou zoufalou situaci změnit. Soupeření o dům se rychle mění v otevřenou válku plnou dramatických zvratů, ve které nikdo nemůže tak docela zvítězit. (oficiální text distributora)

sister

Jeden z mála filmů se skutečně účelným sexem, který navíc přijde ve chvíli, kdy divák definitivně pochopí jednotlivé pozice postav. Cink. ()

FireFox

Úplně jsem čekala, že jí nakonec adoptujou a budou všichni v jejich domě žít šťastně až do smrti. A vlastně by mi ani takovej konec nevadil. Škoda, že se to zvrtlo jinam, ale cesty Bóži jsou holt nevyzpytatelné.... ()

babuca

Miestami až príliš pomalý dej ale príbeh to bol úžasný. Ben Kingley zahviezdil ! Najstrašnejšie na tom všetkom bolo to, že všetci sa dostali do srabu nie úplne vlastnou vinou.....aj taký krutý vie byť osud. ()

Reviewer61

Film, který mi v minulosti unikl. Objevil jsem ho po 8 letech po jeho vzniku. Velký zážitek. Skvělá režie, Ben Kingsley, herci, hudba. Vyrůstal jsem na Steinbeckových vyděděncích ze společnosti, takže má empatie k hrdinům je absolutní. Dnes už více rozumím plukovníkovi a jeho Nadi, ale životní odpoledne Kathy si umím představit také. Doporučuji všem. Pro některé to může být ohromná emoce, ale neodcházejte v průběhu filmu. Mohl by Vám chybět kousek ve flashi, který si ukládáte do své paměti. ()

ghostwo

Přes všechny klady, které film má a uživatelé je zde správně zmiňují, mi stále v hlavě v pozadí strašilo, že mě to až tak nebaví. Takže to co je pro mě nejdůležitější splněno nebylo. ()

boticelli

Film by mohl uvadet Radek John v poradu Na vlastni oci, tahanice o dum. Celkem nezajimave tema, koncici ovsem absurdni, prehnanou tragedii... Navic chovani vsech postav mi bylo vicemene nesympaticke. I pres smrt, vrazdu, sebevrazdu... me film nijak nezasahl, mene je nekdy vice. ()

vixina

Až 4* musím dať zato, že sa v tejto úrovni nekomponuje zase toľko podobne dobrého. Len 4* musím dať, pretože to zase nebola moja šálka kávy a finále pre mňa nebolo ani tak vygradované, ako patetické. Veľkú poctu ale vzdávam Shohreh, lebo si aj vo vedľajšej úlohe vďaka hereckému prejavu (a značne aj iste vďaka neopozeranosti) pritiahla viac pozornosti ako by jeden čakal. ()

TeachMe

Působivé drama s výjimečnými hereckými výkony všech hlavních protagonistů. Snadno si člověk uvědomí, jak důležitá (a přitom pro každého zcela jinak) může být střecha nad hlavou. Také jsem po skončení filmu dlouho přemýšlela nad tím, jak odlišně vnímají problémy dospělých dospívající děti, jak složitě zpracovávají konflikty a ne vždy si je vykládají stejně jako my. Ve své podstatě celý tragický konec filmu byl způsoben nejen lidskou neschopností komunikace z pocitu sebelítosti, ale především důrazem, který celému konfliktu přidával ten malý kluk, který pak chudák nevěděl, jak se má vlastně správně zachovat... A tohle "vrtání hlavou" pokládám u filmu za jednu z důležitých hvězdiček navíc. ()

Amster22

Hořká emoční pilulka - když ji polykáte, mrazí vás, ale po čase se dostaví lehká úleva a pocit očištění. Někomu by mohlo přijít, že tenhle snímek příliš hraje právě na emoce a příliš tlačí na pilu, sanžíc se z diváka vymáčnout slzu. Jenže tak by to bylo pouze v případě, že by charaktery a jejich motivace nebyly tak skvěle prokreslené, zahrané a uvěřitelné. Navíc: pokud slzy přijdou, nebudou to laciné slzy dojetí a pokud nepřijdou, dostaví se minimálně svíraví pocit bezvýchodnosti, neboť souznění s alepsoň jedním z hlavních hrdinů je takřka nevyhnutelné. Perelman (to jméno si budu pamatovat) odvedl na svém debutu nečekaně vyzrálou a působivou práci v budování napětí mezi postavami a postupném vyhrocování následků jednoho úředního omylu. Tradičně perfektní Kingsley a Connelly nejsou jedinými tvůrci výborné podívané, pouze činí výsledek Perelmanovi nadprůměrné práce "nadnadprůměrným". Ne ovšem dokonalým. K tomu přeci jen pár maličkostí chybí a nějaké zase přebývají (kupříkladu sténající děti, které volají tatínka-policajta, aby se vrátil domů). Perelman má však určitě - minimálně v žánru dramatu - na to, aby jednou něco opravdu dokonalého vytvořil. ()

Loooba

Super komorní atmosféra, bez zbytečného balastu kolem s výborným Benem Kingsleyem a Jennifer Connelly. Co všechno dokáže blbost nějakého úřadu ... ()

zimi

A víte proč jen jednu, protože už toho mam plný zuby, jak dřív byly normální filmy, tak dnes to zbytečné natahování, všichni očekávají, že to nedopadne dobře a pořád to jede a všichni to žerou, jen hrabat prachy, celé je to nedomyšlené, každý se tam chová každý, každou chvilku jinak!!!! A kdo to hodnotí, tak jako, že je to úžasný film, je člověk, který má radost z cizího neštěstí, proč tak všichni pasete po tomhle, hrozná moda, jste divní a toto je výsměch, možná vás mrzí, že to nedopadlo ještě hůř, to by bylo pošušnáníčko, za herce jedna a už nikdy!!!!! ()

Rathe

Ze začátku mi to přišlo zajímavé. Parádně se to rozjelo. Příběh je poměrně originální a málo častý. No nicméně asi uprostřed filmu se celý děj jakoby zasekl. Začalo se to vléct a já už si říkal aby byl konec. Ale posledních 25 minut naprosto změnilo mé hodnocení, protože ten závěr byl naprosto zajímavý a nepředvídatelný. Síla! ()

farky

Naozaj neviem povedať čo je na tom filme také úžasné a samého ma udivuje, že je to jeden z mojich úplne najobľúbenejších filmov. Ale keď ho bude Dvojka zase dávať, pozriem si ho aj štvrtý krát. ()

Nektarinka

Přiznám se že jsem knihu nečetla, každopádně film byl úžasný a do večera s pořádnou bouřkou se dokonale hodil. Jennifer i Ben hrají opravdu skvěle až mi přišlo že Rona úplně zastiňují. Jenny je opravdu krásná ať už jako dvacetiletá, třicetipětiletá nebo padesátiletá, jen by mě zajímalo kdo pro ní pořád vymýšlí to stání na molu:-D. Navíc ta hudba " The Waves Of The Caspian Sea " od Hornera. 5/5 úplně bez debat ()

Rise.Fall

Ač pěkná holka, nějak jsem nebyl na její straně. Mohla si za to co se stalo sama, stačilo vybírat poštu. Fandil jsem kolonelovi, kterej to bohužel i s rodinou prohrál na plný čáře. Debilní ovlivnitelnej policajt, kterej kdyby to nebyl film, ale realita ještě dostane medaili za to jak ty "teroristy" zpacifikoval... ()

Sejkorka

Velmi dobré, výborný scénář, skvělé herecké výkony. Hlavně Jennifer Connelly v roli nešťastnice Kathy. Tahle herečka u mne stoupá a buší na branku mých TOP 10. Tím, jak ztvárnila ženu, která se hledá i po třicítce a chytá se sebemenšího náznaku důvěry a porozumění, tím mne tedy dostala. Přemýšlím, koho vyšaltruje. Meg Ryan ? Ale tu mám rád pro její romantické role příjemných dívek. Jacqueline Bissete ? Idol mých studentských let ? To nejde, Arianu tam musím nechat. Asi to odnese ta nejmladší - Hermiona. Kromě toho má Emma Watson Charlieho malá tajemství, v podstatě. Rozhodnuto, jdu na to.... V tomhle filmu je výborná i ta iránská herečka (nominace na Oscara) - Shohreh Aghdashloo. A klasika, Ben Kingsley. PODRUHÉ 22-9-23 Díky nastupujícímu Alzheimerovi si po dvou letech nepamatuju nejen detaily, ale ani klíčové body děje. Tudíž u mnohých PODRUHÉ, která poslední dobou píšu, je to de facto (znovu) poprvé. A zde až tak, že jsem přidal jednu * na 5. A to díky klíčovým hercům = Jennifer Connelly, Ben Kingsley, Ron Eldard, a Shohreh Aghdashloo, ()