Čest rodiny Prizziů

• slovenský

Česť rodiny Prizziovcov

Komedie / Drama / Romantický / Krimi

USA, 1985, 130 min

Jack Nicholson se na mafiána hodí skvěle, stejně tak Kathleen Turner na ženu mnoha tváří. Ale těch odhalení, úskoků a léček bylo přece jen příliš mnoho. Navíc šlo vždycky jen o variaci na podraz, který se už odehrál před deseti minutama. Když mafiánská rodina, tak jedině Corleonovi.(28.5.2012)

• mandes

rozpočet : ? tržby americke : $26,657,534(9.4.2007)

Čekala jsem větší pecku. Jako karikaturu, melodrama, grotesku a hlavně oslavu cynismu film beru, opravdu daná kritéria splňoval. Ale nedal mi očekávané, já zůstanu u klasiky typu Kmotra. Chvílema mě bavily konverzačky, herecké obsazení, ale jinak jsem se nenašla v žádném výše uvedeném žánru. Vyšel mi chaotický čtyřmix, ve kterém jednotlivě chyběla hlavní zásada vyvážené chuti a následného požitku. Kdyby se Jackova rodina ubírala touto cestou - "Heller ho musel odkrouhnout, tudíž ty odkrouhneš Hellera." "Tak jo." - vypila bych celou flašku bez rozmýšlení a ještě bych žádala přídavek.(26.5.2012)

Oscar 1 : Herečka VR - Anjelica Huston + 7 nominací: Nejlepší film, Režie, Herec HR - Jack Nicholson, Herec VR - William Hickey, Kostýmy, Střih, Scénář - A(3.3.2004)

Oscarová love story mezi sicilsko-americkým mafiánem a jeho ženou polského původu v prostředí newyorské mafie v lehce parodizující režii Johna Hustona.(13.8.2016)

• - Do role Irene byla původně odsazena Kay Lenz. Castingu se účastnila také Sharon Stone. Kim Basinger roli naopak sama chtěla, ale režisér John Huston ji odmítl. (Terva)

• - Autor předlohy a scénáře Richard Condon napsal kromě knihy "Prizzi's Honor" také ještě další 3 díly, a to "Prizzi's Family", "Prizzi's Glory" a "Prizzi's Money". Další známé dílo autora je také "Manchurianský kandidát", který byl zfilmován dokonce dvakrát. (dokec)

• - V době natáčení byli Jack Nicholson (Charley Partanna) a Anjelica Huston (Maerose Prizzi) milenci jak na plátně, tak v soukromém životě. (bohhous22)