Čest rodiny Prizziů

• slovenský

Česť rodiny Prizziovcov

Komedie / Drama / Romantický / Krimi

USA, 1985, 130 min

Siciliáni Ira do rodiny zkrátka nikdy nepřijmou.. Zkušený stařec Huston hodlal nabídnout odlehčený pohled na specifické "rodinné hodnoty", ale právě onu potřebnou lehkost, i díky dějové překombinovanosti, do svého snímku bohužel nevnesl. Po hříchu tak zůstal jedinou zajímavou věcí (po ukázkové harpyji A.Huston) ten červený bourák 1980 Excalibur Series IV Phaeton, neboť přehrávající Jack mi chvílemi připadal, že si bez bílého líčidla odskočil z Gothamu..(30.5.2011)

Mám rád tenhle mafiánský film. Je to asi nejzajímavější (pro mě) film o mafii. Výkony K.Turnerová (moc jí to tam sluší) a J.Nicholsna jsou výtečné, mně se nejvíc ve filmu líbila Anjelica Huston jako zhrzená milenka. To bylo dokonalé.(3.2.2004)

vynikajuci pribeh z prostredia mafianskeho klanu, ktory do vysin vynasa hlavne skvele herecke obsadenie na cele s dokonalym nicholsonom a perfektne temnou anjelicou houston, ktora si celkom zasluzene týmto výkonom vybojovala oscara.(30.6.2007)

Tak tohle tak bolelo, že mi nepomohla ani antibiotika. Mafiánské téma s Jackem Nicholsonem v rukou jednoho z mých nejoblíbenějších režisérů... čekal jsem ojedinělý zážitek, ale dostal jsem těžce stravitelnou porci nudy. K chuti mi přišel pouze začátek a závěr, takže pokud by byla Čest rodiny Prizziů krátkometrážní snímek, pak by to možná byl ojedinělý zážitek. PS: Nova má můj dík za kvalitní nadabování. Dabing na VHS je pro uši nebezpečný.(5.6.2011)

Mistrovská oslava cynismu, která není vůbec od věci - ať jako mafiánský film, nebo i svérázná režisérská zpověď. Na první pohled jasné party - ve skutečnosti dost zvláštní směsky hrdinů, žánrových prototypů a živoucích postav - odehrány skvěle. V každém směru precizně vypiplané dílo.(30.9.2005)