Čest rodiny Prizziů

Česť rodiny Prizziovcov

Komedie / Drama / Romantický / Krimi

USA, 1985, 130 min

• mandes

rozpočet : ? tržby americke : $26,657,534(9.4.2007)

Dvě hodinky cynismu v hořkosladkém gangsterském filmu, kde nebylo ani příliš překvapivého, spíše podaného s jakousi grácií, který si mě získal především svým závěrem. Neboť co může být více než čest rodiny?(24.5.2011)

Divnej film. Zajímavý záblesky zápletky zvláštně zadušeny. Od Jacka jsem viděl rozhodně lepší výkony. Hickey mi nesedl ( oboje lze ale přičíst i dabingu ). Na druhou stranu komicko cynický ladění, dobrá K.Turner. Tolik Oscar nominací ale fakt nechápu.(25.5.2011)

Oscarová love story mezi sicilsko-americkým mafiánem a jeho ženou polského původu v prostředí newyorské mafie v lehce parodizující režii Johna Hustona.(13.8.2016)

Nebýt tento film od Hustona, vsadím se, že by o něm nikdo nikdy neslyšel - a v prvé řadě by v něm ani nehrály hvězdy formátu Jacka Nicholsona, jež alespoň zachraňují, co se dá. Přesto se dalo očekávat mnohé: film podle knihy a scénáře (bohužel stárnoucího) Richarda Condona natočený jedním z nejznámějších a nejlepších hollywoodských (bohužel stárnoucích) režisérů. Výsledkem je však jakási nevtipná a překombinovaná komedie s technickým zpracováním na úrovni mírně nadprůměrné televizní inscenace (ale dobrými herci). No jo, no.(8.7.2006)