Čest rodiny Prizziů

• slovenský

Česť rodiny Prizziovcov

Komedie / Drama / Romantický / Krimi

USA, 1985, 130 min

Mafiánské filmy mám rád, především ty, jenž se můžou pyšnit vykreslenějším scénářem a výborným hereckým obsazením. Nevím kolik jich je, v kinematografii jsem stále na začátku ale už teď se k nim může přidat další kousek, o jehož existenci jsem ještě včera nevěděl :-) [7/10] (ABC) (Barevný /// Produkce: John Foreman /// Scénář: Richard Condon, Janet Roach podle románu Richarda Condona /// Kamera: Andrzej Bartkowiak /// Hudba: Alex North, Gaetano Donizetti, Gioacchino Rossini /// Oscar: Anjelica Huston (herečka ve vedlejší roli) /// Nominace na Oscara: John Foreman (nejlepší film), John Huston (režie), Richard Condon, Janet Roach (scénář), Jack Nicholson (herec), William Hickey (herec ve vedlejší roli), Donfeld (kostýmy), Rudi Fehr, Kaja Fehr (střih)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](1.1.2011)

Nebýt tento film od Hustona, vsadím se, že by o něm nikdo nikdy neslyšel - a v prvé řadě by v něm ani nehrály hvězdy formátu Jacka Nicholsona, jež alespoň zachraňují, co se dá. Přesto se dalo očekávat mnohé: film podle knihy a scénáře (bohužel stárnoucího) Richarda Condona natočený jedním z nejznámějších a nejlepších hollywoodských (bohužel stárnoucích) režisérů. Výsledkem je však jakási nevtipná a překombinovaná komedie s technickým zpracováním na úrovni mírně nadprůměrné televizní inscenace (ale dobrými herci). No jo, no.(8.7.2006)

Miluji mafiánské filmy a Čest rodiny Prizziů jsem si přál dlouho vidět. Příběh je perfektně napsán a snad ještě lépe zahrán. Výkon charismatického Jacka Nicholson je famózní, ale on mě snad ještě v žádném filmu nezklamal. Životní výkon podala dcera režiséra Anjelica Huston, která za svou roli dostala Oscara za vedlejší výkon. Legenda John Huston se rozloučil famózně a natočil snímek, který se ve svém žánru rozhodně neztratí. Když si to v hlavě sumíruju, tak vlastně nemám co zásadního vytknout, tudíž plný počet :).....(28.7.2008)

Čest rodiny Prizziů, nejen skvělý mafiánský film s příměsí černého humoru, ale taktéž koncert jednoho herce. Nikoliv Nicholsona (překvapivě), ale Wiliiama Hickeyho. Tenhle chlápek ve svých necelých 60ti letech zahrál italského dona, který vypadá přinejmenším na 90, naposto skvěle, a svým projevem na sebe strhává všechnu pozornost. Jenom jsem zíral. Škoda, že jméno Hickey většině lidí nic neříká.(1.3.2009)

Jeden z mnoha pozoruhodných mafiánských snímků, tentokrát naladěný více jako poněkud černá komedie. Výborně hrají obě hlavní herecké veličiny Jack Nicholson a Kathleen Turner. Jejich interpretace nájemných zabijáků je mrazivá, ale zároveň i svým způsobem zábavná. John Huston na sklonku své kariéry odvedl velmi dobrou práci.(22.5.2003)