poster

Čest rodiny Prizziů

 • USA

  Prizzi's Honor

 • slovenský

  Česť rodiny Prizziovcov

Komedie / Drama / Romantický / Krimi

USA, 1985, 130 min

 • Tomco
  *****

  vynikajuci pribeh z prostredia mafianskeho klanu, ktory do vysin vynasa hlavne skvele herecke obsadenie na cele s dokonalym nicholsonom a perfektne temnou anjelicou houston, ktora si celkom zasluzene týmto výkonom vybojovala oscara.(30.6.2007)

 • Renton
  *****

  MFF KV .. Scénář: Janet Roach .. Černá mafiánská lahůdka!.(2.7.2006)

 • Boss321
  *****

  Miluji mafiánské filmy a Čest rodiny Prizziů jsem si přál dlouho vidět. Příběh je perfektně napsán a snad ještě lépe zahrán. Výkon charismatického Jacka Nicholson je famózní, ale on mě snad ještě v žádném filmu nezklamal. Životní výkon podala dcera režiséra Anjelica Huston, která za svou roli dostala Oscara za vedlejší výkon. Legenda John Huston se rozloučil famózně a natočil snímek, který se ve svém žánru rozhodně neztratí. Když si to v hlavě sumíruju, tak vlastně nemám co zásadního vytknout, tudíž plný počet :).....(28.7.2008)

 • Vojcl
  ***

  Filmy s gangsterskou tématikou patří k mým nejoblíbenějším. Čest rodiny Prizziů bych, ale bohužel zařadil k těm slabším kouskům. Je to vlastně taková mafiánská love story a ačkoli to má všechny atributy podobně laděných snímků, Nicholson je jako vždy skvělý a místy jsem se dobře pobavil, úrovně klasik jako Kmotr či Mafiáni to ovšem nedosahuje. Rozvleklost děje by mi ani tolik nevadila, spíše fakt, že tvůrce nedokázal několik zajímavých motivů přetavit v jedinou nezapomenutelnou scénu. Ohromná škoda, protože s trochu nápaditějším scénářem mohli Prizziové aspirovat na zařazení mezi nejlepší díla žánru.(17.11.2010)

 • RHK
  ****

  Oscarová love story mezi sicilsko-americkým mafiánem a jeho ženou polského původu v prostředí newyorské mafie v lehce parodizující režii Johna Hustona.(13.8.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace