poster

Čest rodiny Prizziů

 • USA

  Prizzi's Honor

 • slovenský

  Česť rodiny Prizziovcov

Komedie / Drama / Romantický / Krimi

USA, 1985, 130 min

 • anderson
  *****

  ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 19.11.1988, réžia českého znenia (ÚPF 1987) = MARIE FRONKOVÁ - Keď som to videl pred mnohými rokmi, pripadal mi tento film smrteľne nudný, nakoľko za komančov nám nebola dopriata skúsenosť s Kmotrom. Po rokoch však táto HUSTONova komediálna pocta pre mňa predstavuje vrchol žánru, ktorý pokoril tak Coppolu ako aj Scorseseho. No a hoci by to dnes už nikto nepovedal, tak Kathleen a Anjelica boli "setsakramentsky" ostré a príťažlivé baby. (22.3.2010)(22.3.2010)

 • Boss321
  *****

  Miluji mafiánské filmy a Čest rodiny Prizziů jsem si přál dlouho vidět. Příběh je perfektně napsán a snad ještě lépe zahrán. Výkon charismatického Jacka Nicholson je famózní, ale on mě snad ještě v žádném filmu nezklamal. Životní výkon podala dcera režiséra Anjelica Huston, která za svou roli dostala Oscara za vedlejší výkon. Legenda John Huston se rozloučil famózně a natočil snímek, který se ve svém žánru rozhodně neztratí. Když si to v hlavě sumíruju, tak vlastně nemám co zásadního vytknout, tudíž plný počet :).....(28.7.2008)

 • Radyo
  ****

  Jeden z mnoha pozoruhodných mafiánských snímků, tentokrát naladěný více jako poněkud černá komedie. Výborně hrají obě hlavní herecké veličiny Jack Nicholson a Kathleen Turner. Jejich interpretace nájemných zabijáků je mrazivá, ale zároveň i svým způsobem zábavná. John Huston na sklonku své kariéry odvedl velmi dobrou práci.(22.5.2003)

 • anais
  ****

  40 let po Maltézském sokolu a Key largu natočil John Huston film, který se svým předchůdcům v mnohém podobá. Děj je velice podobný klasickým noirům - osudové setkání muže a ženy plné gangsterských pletich, nejasných, jakoby mlhavých charakterů jednotlivých postav. Lhaní a přetvářka je pro ně denním chlebem. Bogarta a Bacallovou nahradil Nicholson a Turnerová - jiskření není tak zřetelné, Nicholson se (jako téměř vždy) projevuje jako mistr drobných výrazů, a Turnerová je, přinejmenším, krásná. Skvělá je i mladá Anjelica Hustonová, která je tu v podstatě strůjcem všeho - loutkářem, který tiše tahá za nitky. Atmosféru mi trochu kazila lehce přítomná osmdesátá léta, ale tomu se vyhnout nelze. Jako (předposlední) tečka za Hustonovou kariérou velmi stylové.(1.7.2006)

 • nascendi
  ***

  Aj táto zvláštna mafiánska žánrová zmeska doplatila jednou hviezdičkou na opakované zhliadnutie po dlhšom časovom odstupe. Nemohol som oceniť dielo starnúceho Johna Hustona, neoslnili ma známi herci a dojem kazil aj nevydarený dabing. Jack Nicholsom to s predvádzaním palety svojich démonických pohľadov na začiatku filmu prehnal až do nechcene dementného výrazu. A tak ma najviac zaujala antireklama na tabakové výrobky v podaní asi 40 kilového Williama Hickeyho, ktorý napriek tomu, že v čase nakrúcania nemal ani 60 rokov, zahral vierohodne hlavu rodiny s pokrčenou tvárou, ale obstojne fungujúcim mozgom.(7.6.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace