poster

Čest rodiny Prizziů

 • USA

  Prizzi's Honor

 • slovenský

  Česť rodiny Prizziovcov

Komedie / Drama / Romantický / Krimi

USA, 1985, 130 min

 • LiVentura
  ****

  Opravdu silně odlehčená černá krimikomedie z prostředí velké mafiánské rodiny z NYC... :-) Nicholson jako vždy ve své roli a ostatní hrají slušně, zejména "přestárlý" W.Hickey v roli bosse.(26.5.2012)

 • sochoking
  ***

  By ma zaujímalo, že kto komu ovplyvnil ten idiotský akcent; Charley Partanna Rockymu, alebo to bolo naopak...(14.8.2014)

 • nascendi
  ***

  Aj táto zvláštna mafiánska žánrová zmeska doplatila jednou hviezdičkou na opakované zhliadnutie po dlhšom časovom odstupe. Nemohol som oceniť dielo starnúceho Johna Hustona, neoslnili ma známi herci a dojem kazil aj nevydarený dabing. Jack Nicholsom to s predvádzaním palety svojich démonických pohľadov na začiatku filmu prehnal až do nechcene dementného výrazu. A tak ma najviac zaujala antireklama na tabakové výrobky v podaní asi 40 kilového Williama Hickeyho, ktorý napriek tomu, že v čase nakrúcania nemal ani 60 rokov, zahral vierohodne hlavu rodiny s pokrčenou tvárou, ale obstojne fungujúcim mozgom.(7.6.2011)

 • Tomco
  *****

  vynikajuci pribeh z prostredia mafianskeho klanu, ktory do vysin vynasa hlavne skvele herecke obsadenie na cele s dokonalym nicholsonom a perfektne temnou anjelicou houston, ktora si celkom zasluzene týmto výkonom vybojovala oscara.(30.6.2007)

 • castor
  ****

  Taťka John, slušný vypravěč, za kamerou, jeho dcera Anjelica excelující před ní, zanedlouho si odnášející Oscara za vedlejší roli. Sarkastický gangsterský příběh těží ze solidního scénáře podle románové předlohy a hereckých výkonů. Výborný je také kmotřenec mafiánského bosse Jack Nicholson, kombinující chlapíka s dlouhým vedením a toho se záchvaty vzteku, nebo Kathleen Turner, která dokazuje, že si troufá na široké spektrum rolí. Její profesionální vražedkyně, jejíž profese se dostane do nepříjemného rozporu s osobními vztahy, je znovu velmi slušná. Stejně jako kamera Andrzeje Bartkowiaka. Filmy o mafii se vrátily v poměrně velkém stylu, a žlutá saka a tmavé roláky, antihrdinové i cynická režisérská ruka Johna Hustona staví tenhle konkrétní docela vysoko.(29.3.2015)

 • - Roli Maerose Prizzi měla hrát Mia Farrow. (Terva)

 • - Autor předlohy a scénáře Richard Condon napsal kromě knihy "Prizzi's Honor" také ještě další 3 díly, a to "Prizzi's Family", "Prizzi's Glory" a "Prizzi's Money". Další známé dílo autora je také "Manchurianský kandidát", který byl zfilmován dokonce dvakrát. (dokec)

 • - Do role Irene byla původně odsazena Kay Lenz. Castingu se účastnila také Sharon Stone. Kim Basinger roli naopak sama chtěla, ale režisér John Huston ji odmítl. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace