Čest rodiny Prizziů

• slovenský

Česť rodiny Prizziovcov

Komedie / Drama / Romantický / Krimi

USA, 1985, 130 min

40 let po Maltézském sokolu a Key largu natočil John Huston film, který se svým předchůdcům v mnohém podobá. Děj je velice podobný klasickým noirům - osudové setkání muže a ženy plné gangsterských pletich, nejasných, jakoby mlhavých charakterů jednotlivých postav. Lhaní a přetvářka je pro ně denním chlebem. Bogarta a Bacallovou nahradil Nicholson a Turnerová - jiskření není tak zřetelné, Nicholson se (jako téměř vždy) projevuje jako mistr drobných výrazů, a Turnerová je, přinejmenším, krásná. Skvělá je i mladá Anjelica Hustonová, která je tu v podstatě strůjcem všeho - loutkářem, který tiše tahá za nitky. Atmosféru mi trochu kazila lehce přítomná osmdesátá léta, ale tomu se vyhnout nelze. Jako (předposlední) tečka za Hustonovou kariérou velmi stylové.(1.7.2006)

For ME 83%(27.7.2009)

Čekala jsem větší pecku. Jako karikaturu, melodrama, grotesku a hlavně oslavu cynismu film beru, opravdu daná kritéria splňoval. Ale nedal mi očekávané, já zůstanu u klasiky typu Kmotra. Chvílema mě bavily konverzačky, herecké obsazení, ale jinak jsem se nenašla v žádném výše uvedeném žánru. Vyšel mi chaotický čtyřmix, ve kterém jednotlivě chyběla hlavní zásada vyvážené chuti a následného požitku. Kdyby se Jackova rodina ubírala touto cestou - "Heller ho musel odkrouhnout, tudíž ty odkrouhneš Hellera." "Tak jo." - vypila bych celou flašku bez rozmýšlení a ještě bych žádala přídavek.(26.5.2012)

• bassator

41st KVIFF 2006 - TRIBUTE TO JOHN HUSTON (1906-1987) - Pocta Johnu Hustonovi (1906-1987)(28.6.2009)

Mafiánské filmy mám rád, především ty, jenž se můžou pyšnit vykreslenějším scénářem a výborným hereckým obsazením. Nevím kolik jich je, v kinematografii jsem stále na začátku ale už teď se k nim může přidat další kousek, o jehož existenci jsem ještě včera nevěděl :-) [7/10] (ABC) (Barevný /// Produkce: John Foreman /// Scénář: Richard Condon, Janet Roach podle románu Richarda Condona /// Kamera: Andrzej Bartkowiak /// Hudba: Alex North, Gaetano Donizetti, Gioacchino Rossini /// Oscar: Anjelica Huston (herečka ve vedlejší roli) /// Nominace na Oscara: John Foreman (nejlepší film), John Huston (režie), Richard Condon, Janet Roach (scénář), Jack Nicholson (herec), William Hickey (herec ve vedlejší roli), Donfeld (kostýmy), Rudi Fehr, Kaja Fehr (střih)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](1.1.2011)