Rok 1979 byl rokem, kdy se podle prastarých znamení zrodila dívka vyvolená pro Satanův návrat k moci. Dostala jméno Kristýna a doktor Abel ji hned po narození satanským rituálem zasvětil temnému pánovi. Papežovi poradci doporučí novorozeně zabít, papež však odmítne a pověří kněze Tomáše Akvinského, aby dítě našel a chránil před Satanem a jeho přisluhovači. O dvacet let později, přesně 28. prosince roku 1999, se v New Yorku po nevysvětlitelné havárii kanalizace objeví podivný neviditelný úkaz, který se vtělí do bohatého obchodníka. Je to Satan, který se musí spojit s Kristýnou a před počátkem nového roku s ní zplodit dítě, nového Antikrista. Nečekaný problém, na který přitom narazí, je bývalý policista Jericho Cane, který je se svým přítelem Bobbym součástí ochranky obchodníka, do kterého se Satan vtělil. Když se Tomáš Akvinský pokusí obchodníka zastřelit, pustí se Jericho do pátrání, aby našel vysvětlení podivných událostí, které pokus o atentát provázely. (TV Nova)

tombarider

Vím, že většina lidí tenhle snímek odsoudí, ale mě se líbil. Je to na pomezi hororu a akčňáku se skvělým hereckým obsazením a dobrou atmosférou. Jo jako celek scénář působí slabě. Pro lidi co mají rádi exorcistickou tématiku a Arnolda to ale určitě bude příjemně strávená hodina a půl. ()

Brano

Pomerne vydarený akčný horor so zaujímavým dejom. Na filme ma najviac zaujalo herecké obsadenie. Arnold vo svojej typickej úlohe samotára, ktorý na konci zachráni celý svet. Ale výkon Gabriela Byrneho v úlohe satana ho prevýšil a myslím si, že lepšieho herca autori vybrať ani nemohli. Podal veľmi presvedčivý výkon. Ku koncu ma to už prestavalo baviť a začínalo trochu nudiť, no i aj tak hodnotím tento film ako nadpriemerný. Cítiť tam tie deväťdesiate roky, ktoré sú neporovnateľné s dnešnými filmami. Takisto to malo od začiatku výbornú atmosféru doplnenú skvelou hudbou. Na tú dobu vyzdvihnem aj efekty, ktoré boli na úrovni. Žiadne komické masky, čo beriem tiež ako veľké pozitívum. ()

Pitryx

Arnie byl srandovní s tou mimikou. Ale vůbec to nevadilo. Aspoň to byl takový „komediální“ prvek. Za to plus. Další plus je za triky a za občasnou hudbu. Film má občasnou dynamiku a sem tam mu neschází akce. No, a protože jsem se skutečně bavil, hodnotím to jako lehce nadprůměrný snímek s tím, že pár hlucháčů tam bylo, ale k pobavení je to vynikající. ///*** a půl/// ()

WhiteDuke

90s trash (kterých vznikalo s Arnoldem tuny) přímo do žilý. Ten film nelze nenávidět z několika důvodů, ale hlavně za to že mi jeho pekelná přepálenost a neúměrnost, připomněla krásny časy, kdy jsem jako malé dítě seděl v sobotu nad ránem před TV sledoval tyhle výplachy na Nově. ()

johnsnow

Teda páni ani som netušil, že Arnie má vo svojej filmografii takýto mysteriózny film. Je to síce B-čkové, ale kurevsky vydarené. Byrne ako démon dobrý, Arnie je vo forme a scéna s helikoptérou je fakt cool. Občas je to brutálne, občas sa tu objaví aj erotika. A slečna pekná. ()

Blazkowicz

Potenciál to mělo, celkově zajímavé, ale nakonec je z toho podprůměr. Arnold mi tam absolutně nesedl. Na takovýto druh filmu prostě ne. Navíc kdo kdy viděl Arnolda v New Yorku? Tímto snímkem vůbec nevynikly jeho filmové kvality. Ďábla na konci sice porazil, ale to už byl pořádný trapas. V nadsázce se dá říct, že ve skutečnosti ho neporazil, protože si to rozdali s hospodyní. Fujky. 2* ()

ric

V porovnání s Arnieho předchozími pokusy o návrat nadprůměrné, jinak samozřejmě "B-", nicméně pěkně natočené 2,3 scény si tam může najít i náročnější divák. Když nechám Arnolda napokoji, tak mi ještě nedá jeden paradox - představitel Satana - Gabriel Byrne - ve stejné době dokončil natáčení své role ve filmu Stigmata, ve kterém, jak jistě víte, hrál dosti opačnou roli kněze. Nic proti tomu, jen že u nás v kině to šlo paradoxně den po sobě. ()

boqvai.

Jedna * za Gabriela Byrnea v roli dabla a jeho nekolik fesnych scen :) a druha * za tajne vatikanske spolky jejichz existence, zda-li vubec nejaka je, nam bude stejne vzdy utajena.. ()

weasel.p

Ale no tak lidi, proč to hodnotit tak špatně..Arnold mě tímhle snímkem příjemně překvapil a ani mi to nepřišlo jen jako bejkárna pro pobavení, prostě slušně odvedený film s dějem i atmosférou, navíc když sem si řikal s čim asi na Satana nakonec vyrukuje a Arnold to řešil po staru s emšestnáctkou tak sem se i zasmál..slušně je odvedená celková vizáž filmu-temnota,zlo,církev..navíc lepšího ďábla než je Gabriel Byrne jsem ve filmu asi neviděl. ()

JohnKEANE

Pre niekoho blbost, kde Arnie nakope satanovi zadok.Premna ale to bola vzrušujúca a temná jazda,kde satan ma tvár nepredvídatelného Gabriela Byrnea a kde Arnold dokáže aj zomriet. ()

rador

Satan's greatest trick was convincing the world he doesn't exist. Keby teda Satan naozaj existoval, určite by sa s Arniem nehral tak ako v tomto filme. Mne to ale vôbec nevadilo... Zaujímavosti: Rola Christine York bola ponúknutá Liv Tylerovej. Tá ale odmietla, kvôli problémom s kontraktom *** Takisto bola táto rola ponúknutá aj Kate WInslett *** Pôvodne mal tento film režírovať Sam Raimi. Odmietol kvôli rozpracovanému projektu. *** Okrem Raimiho, bol post režiséra ponúknutý aj Guillermu del Torovi *** Rola Jericha, bola pôvodne plánovaná pre Toma Cruisa *** Je to prvý film v ktorom Arnold Schwarzenegger ako ludská postava umrie. *** Potom čo Christine vylezie zo sprchy, môžme počuť režisérov hlas : "Choď". ()

route60

Konec světa? ale jděte, to je konec filmařiny, jedno klišé za druhou a Peter Hyams? to je skutečný filmový břídil, opravdu hloupý film. ()

Chrudoš

Výbornej film s dobrými hereckými výkony. Počítám že zdejší nízké hodnocení bude tím že je to Arnoldův film... ()

infernet

Tak zase jednou nechápu zdejší nízké hodnocení. Gabriel Byrne je jako ďábel vynikající, Arnold je přiměřeně drsný, jak je jeho zvykem a dokonce občas utrousí i něco jako hlášku("Jdou po Tobě poldové!" "Musej počkat, teď mám nějakou práci.") a atmosféra hutná, ponurá a dostatečně syrová. Není to film, co vás vyloženě odrovná, ale rozhodně je to hodně příjemné a nenáročné pokoukání, co nenudí a i přes dvouhodinovou délku rychle uteče. ()

Cechyno4

Jediná scéna, která mi po dlouhá léta uvízla v paměti byla uložená bomba do těla ženy v kavárně a následný výbuch. Spíše akční scifi, než horor. ()

J.Mayen

No... jsou horsi filmy, Arnolda mam moc rad, tady mi moc neseděl, a sohlasim s některými komentáři, že závěrečné tragikomické ztvárnění ďábla si mohli tvůrci fakt odpustit, jinak takovej slabší průměr,ale za mě koukatelný. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis