Rok 1979 byl rokem, kdy se podle prastarých znamení zrodila dívka vyvolená pro Satanův návrat k moci. Dostala jméno Kristýna a doktor Abel ji hned po narození satanským rituálem zasvětil temnému pánovi. Papežovi poradci doporučí novorozeně zabít, papež však odmítne a pověří kněze Tomáše Akvinského, aby dítě našel a chránil před Satanem a jeho přisluhovači. O dvacet let později, přesně 28. prosince roku 1999, se v New Yorku po nevysvětlitelné havárii kanalizace objeví podivný neviditelný úkaz, který se vtělí do bohatého obchodníka. Je to Satan, který se musí spojit s Kristýnou a před počátkem nového roku s ní zplodit dítě, nového Antikrista. Nečekaný problém, na který přitom narazí, je bývalý policista Jericho Cane, který je se svým přítelem Bobbym součástí ochranky obchodníka, do kterého se Satan vtělil. Když se Tomáš Akvinský pokusí obchodníka zastřelit, pustí se Jericho do pátrání, aby našel vysvětlení podivných událostí, které pokus o atentát provázely. (TV Nova)

pavont

Mne sa to velmi pacilo. Ak si odmyslime par logickych nezmyslov. Ostane nam trio skvelych hercov. Uchadzajuca hudba, slusne efekty ... Dalo by sa pokracovat. ()

Horácius

"Je to největší outsider všech dob, má jen dobrou reklamu"....aneb celkem neprávem podceněný film. Takových zhovadilostí tady má pěkné hodnocení a film, u kterého se i přes dvě hodiny stopáže nenudíte ani vteřinu má tohle. To neberu. ()

Priest

Udivuje mě nízké hodnocení tohoto filmu. Byl to vážně dobrý zážitek, na který se nezapomíná. Atmosféra dýchá z každé minuty a děj Vás vtáhne od titulků na začátku až po ty na konci. ()

zurivymlok

Film byl natočen na přelomu tisíceletí a tedy v době, kdy si Arnold procházel jako herec krizí. Léta osmdesátá byla již dávno pryč a Terminátor II. byl již téměř deset let starý. Od Terminátora II. natočil jen jediný dobrý film a to Pravdivé lži. S touto krizí přišla ještě asi nějaká krize identity, kdy se Arnold snažil sám sebe a celý svět přesvědčit, že umí hrát. To byly asi důvody, proč vzal tuto ryze neakční roli. Bohužel - Arnold je výborný coby mlčenlivý Terminátor nebo hláškující a vše masakrující voják - v těchto rovinách má obrovské charisma a na plátně baví - ale jakmile se snaží vyjádřit nějaký cit, člověk neví, zda se má smát nebo cítit trapně. Tento film prohrál už obsazením Arnolda do hlavní role a Byrne, co by satan už to nezachránil. Arnold však nebyl jediný problém. Satanské filmy jsou vesměs hrozné pitomosti, které navíc vždy podceňují satanovu moc a ingeligenci. Tento film bohužel není výjimkou. Osobně si dokážu představit i mnohem zajímavější zápletku než tu, kterou nám zde předložil scénarista. A tak se vlastně stalo to, že satan vlastně na plátně nic moc zajímavého neudělal. Také se přiznám, že mě už otravují scény, kdy satanovi či někomu dalšímu začínaji propadat lidi a sloužit mu, zatímco hlavní hrdinové jsou zcela imunní (viz třeba i Mumie). V celku tam bylo i pár dobrých scén, ale celkově to je další satanské selhání. Jsem zvědavý, za někdy někdo natočí satanský film, který člověk bude moci kvalitativně zařadit do špičky nejen žánru, ale filmu obecně. ()

Poga

Má základnej škole som na tom bol v kine a keby som to mal hodnotiť z tohto nostalgickeho pocitu, dal by som viac, so spolužiakom to na nás paradne zapôsobilo. Avšak teraz, videné znova je to presne ten typ akčného filmu čo si pozriem na sobotné poobedie a nebude mi vadiť ale ani ma nijak nepriputa. Priemer 50% ()

Alekks80

Já mám prostě pro Arnieho slabost. Možná je to prudce neoriginální, ale sakra já neptřebuju bejt u filmu neustále překvapenej. Občas prostě rád vypnu mozek a jenom se koukám a bavím. A tady jsem se bavil. Je to akční, napínavý, má to atmosféru a Byrne je dobrej ďábel. Ostatně soudím, že jestli odsud vyštípete verbala, tak se fakt naseru. ()

Baroque

Mňa to bavilo. Určite aj preto, že je to téma môjmu skazenému srdcu tak blízka a som fanúšikom skôr tej "druhej strany." Byrne je pán herec, ten dokáže zatieniť herecké "umenie" Arnieho po každej stránke. Určite to nie je zanedbateľný film. 7/10 ()

J.o.h.n.ny

Rozhodně se u toho nenudíte!!! Kvůli ukřižování Arnieho bych dal klidně 4*, ale ten jeho závěrečný "leopardí" skok!! 3,5* ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis