Romeo musí zemřít

Romeo Must Die

Romeo musí zomrieť

Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA, 2000, 111 min

Jet Li pro mě nikdy nebyl Jackie Chan asi tolik, jako pro mě Andrzej Bartowiak nebyl nikdy John Woo. Možná je to přirovnání trošku přísnější, protože Jet Li možná udělal v Hollywoodu větší kariéru než jeho slavnější předchůdce. Nicméně pravdou zůstává, že mě tyhle podobné filmy, ve kterých není zase tolik akce, ale hodně se o ní mluví, zase tak moc neberou. Celkově se Romeo tváří hodně krutopřísně a přitom je to vlastně jen taková pohádka pro náctileté. Škoda že Li nedostal více prostoru. Filmu by to jen prospělo. 50%(19.9.2014)

"Vypadáte jako slušnej chlap.." - "To jsem !!" - "Tak si najděte jinou práci !! Kradení taxíků vám moc nesedí.." ;)(8.1.2016)

• Anderton

Andrzej Bartkowiak musí zomrieť! Teda profesionálne. Takýto čistý brak, ktorý sa dostal nepochopiteľne aj do kín, sa nevidí len tak často. Zhodou okolností som sa deň po jeho odvysielaní stretol s kamarátmi, ktorý ho tiež náhodou predošlý večer pozerali a tiež nechápali, čo to malo znamenať. Takže svoj názor považujem za celkom objektívny. Ešte že nevznikli na základe jeho úspechu nejaké pochybné pokračovania.(28.9.2012)

"60%"(13.11.2006)

Jet Li je přes bojová umění neskutečný talent, který opravdu "matrixovská" vylepšení nepotřebuje, určitě ne ve filmu z reálného světa...ale nebýt těchto přespříliš efektních zásahů, choreografie akčních scén by oku diváka zalahodila - obzvlášť společná scénka Aaliyah a Jet Li proti "motorkářům" je zvládnutá na výbornou. Problémem hlavní zápletky tak zůstává ono nerozhodné balancování mezi hollywoodským béčkem a snahou přinést trochu toho hongkongkého boje o čest a rodinu (nebo o čest rodiny:)), která třeba Střelce Na Útěku zařadila o třídu výš...ani výjimečná krása Aaliyah mě tentokrát nepřinutí dát čtyři hvězdy...(24.6.2003)

• Jet Li

• - Golfová scéna sa natáčala na tom istom ihrisku, kde Bob Barker zmlátil Adama Sandlera vo filme Rivali (1996). (m.a.t.o.)

• - Han Sing je první anglicky mluvící hlavní role Jeta Li. (Rocky62)

• - Napriek tomu, že dej sa odohráva v Kalifornii, väčšia časť filmu sa natáčala vo Vancouveri. (m.a.t.o.)