Romeo musí zemřít

Romeo Must Die

Romeo musí zomrieť

Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA, 2000, 111 min

Jet Li pro mě nikdy nebyl Jackie Chan asi tolik, jako pro mě Andrzej Bartowiak nebyl nikdy John Woo. Možná je to přirovnání trošku přísnější, protože Jet Li možná udělal v Hollywoodu větší kariéru než jeho slavnější předchůdce. Nicméně pravdou zůstává, že mě tyhle podobné filmy, ve kterých není zase tolik akce, ale hodně se o ní mluví, zase tak moc neberou. Celkově se Romeo tváří hodně krutopřísně a přitom je to vlastně jen taková pohádka pro náctileté. Škoda že Li nedostal více prostoru. Filmu by to jen prospělo. 50%(19.9.2014)

Mam rad tento typ filmov a bavil som sa od prvej do poslednej minuty podobne, ako aj pri filmoch Lovec policajtov alebo Od kolebky do hrobu.(30.7.2007)

Rádoby dramatický příběh a hodně málo "jet-liovské" bojové dokonalosti. Průměrná jednohubka s dobrou hudbou. 50 - 60 %(26.2.2005)

Nechápu, proč tvůrci vylepšují počítačem bojové umění Jeta Lieho, který to evidentně nepotřebuje. Zbytečně tak ubírají filmu na stravitelnosti...(28.10.2002)

• Gilmour93

Je rychlý (jsi-li padouch, řekneš "Jet" a "Li" dodáš, až ti vytáhnou dráty z čelisti), vnáší hongkongské prvky do amerického fotbalu a dovede udělat live rentgen fraktury, ale uprostřed Bartkowiakových gangsta raperů doplácí na málo solidní akce a přehršel žvanění. Z tohoto soudku mi tak Od kolísky na cintorín bohatě stačilo..(28.6.2010)

• Jet Li