Romeo musí zemřít

Romeo Must Die

Romeo musí zomrieť

Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA, 2000, 111 min

Nebýt idiotskejch digitálních úprav soubojů měl by tenhle film i navíc. Fakt nechápu koho to napadlo. Příběh nehledejte. Postavy odhadnete hned od začátku. Scénář až na narážky o černejch a žlutejch je o ničem. Ale fakt nvm proč mě film jako celek docela bavil. Ke kategoriím bych určitě přidal i komedie, protože komediálních prvků je ve filmu celkem dost. No na film nejspíš za pár dní zapomenu, takže proč se víc rozepisovat? 65 procent.(15.4.2014)

• tron

Nudná hip hop akčná sranda pre mládež. Keď sa Bruce Willis po premiére ŠIESTEHO ZMYSLU vyjadril "akčný film je v kríze", netáral do vetra. Jet Li nie je zlý, ale ustavičný nadhľad a silené pokusy o humor snímku sťahujú do kalných vôd podpriemeru, odkiaľ ho vylovia len prehnaní fanúšikovia šikmookých bitiek. Zlosynovia nevýrazní, dievčatá nezaujímavé, scenár nikde. Strata času.(25.10.2004)

Rádoby dramatický příběh a hodně málo "jet-liovské" bojové dokonalosti. Průměrná jednohubka s dobrou hudbou. 50 - 60 %(26.2.2005)

"60%"(13.11.2006)

• Slarque

Navzdory názvu ve filmu naprosto nefiguruje jakákoliv romance. Jet Li i Aaliyah fungují pouze jednotlivě a nějakou náklonnost mezi nimi si musí divák leda představovat. To by nevadilo, kdyby tam bylo alespoň dostatečné množství akce, ale to bohužel také není. Daleko větší prostor zabírají kecací sekvence a ani pokusy o humorné odlehčení s tlustým černochem se většinou nedaří. A vrcholem jsou digitálními efekty „vylepšované“ kousky Jeta Liho. Tohle si fakt nezasloužil.(2.1.2007)

• Jet Li