poster

Romeo musí zemřít

 • USA

  Romeo Must Die

 • Slovensko

  Romeo musí zomrieť

Akční / Krimi / Thriller / Drama

USA, 2000, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • klerik
  ***

  Jet Li na špagáte stráca svoj štýl a nehorázne zaniká medzi charizmatickejšími a lepšími hercami (hlavne skvelý Delroy Lindo). Najviac poteší humor a Jetov chlapčenský úsmev. Scenár sa mi však zdal byť na "vybíjačku" až príliš prešpekulovaný, ale kvalitný...(20.11.2005)

 • kitano
  ***

  Pribeh akoby z oka vypadol z ninja sraciek Gofreya Ho, akurat ze to malo vyssi rozpocet, je to krajsie natocene, a su tu slusny herci. Dialogy su hrozne az mrazi, ale hlavne ze everything is so fucking cool man. Esteze akcia je slusna (hadica rulez). Avsak namiesto toho aby autori ukazali Jetovu rychlost, radsej pouziju spomalovacku uz len ked pohne obocim. No ale nic to. Zasa take zle to nebolo (zopar scien je naozaj supa). Tento typ filmov proste krasne precisti hlavu. Mozog sa automaticky vypina pri uvodnych titulkoch a zabava zacina...(6.5/10)(14.10.2007)

 • dawe04
  ***

  Další z pokusů Jeta Liho posadit (nakopat?) Ameriku na zadek. A zase se podobně jako v "Od Kolébky do Hrobu" hraje zejména podle afroamerických pravidel (viz výběr herců a hip hopový soundtrack). Tentokráte to není tak zlé, zejména díky pár vtipným momentům, okouzlující Aaliyah a energickým bitkám, na druhé straně prostoduchý scénář a amatérská režie - řekněme si to narovinu, třetí hvězda pouze za Jeta, který si ji ze mě vymlátil:-)(26.12.2008)

 • Divočák
  ***

  Romeo musí zemřít je film, který na přelomu století odstartoval v Hollywoodu novou "černou vlnu" akčních filmů (nevalné kvality). Otcem této "černé vlny" byl paradoxně polský režisér a kameraman Andrzej Bartkowiak, mezi hlavní herecká pojítka patří rapper DMX, tlouštík Anthony Anderson nebo akční legendy Jet-li a Steven Seagal a mezi nejtypičtější filmy právě Romeo musí zemřít, Lovec policajtů, Od kolébky do hrobu nebo Na pokraji smrti. Romeo musí zemřít je zajímavý taky tím, že je prvním ze trojice filmů (dále Jedinečný a Od kolébky do hrobu), který po úspěchu čtvrtého dílu Smrtonosné zbraně natočil v Hollywoodu Jet-li pod producentskou taktovkou Joela Silvera a které měly právě této hongkongské legendě otevřít dveře do vysněné továrny na sny. Poznávací znaky "černé vlny" jsou velmi jednoduché. Film je plný rádoby "cool" negrů, ke kterým je pro jistotu šoupnuta nějaká ta martial arts legenda (aby to vypadalo ještě víc cool) a všechno je to zasazeno do přiblblého scénáře, který i sebevětší akční potenciál utopí ve stupidních dialozích nebo zbytečných scénách typu ruggbyový zápas Jet vs. negři. A navíc to vůbec není cool. I když Romeo určitě patří mezi to lepší, co v tomhle podivném subžánru stačilo vzniknout, rozhodně od toho nečekejte žádné zázraky. Klasická "shakespearovská" zápletka sice nepatří mezi nejhorší, samotný scénář ale jakoby občas zapomínal, v jakém žánru se pohybujeme a totálně zabíjí veškerý akční potenciál, který sebou přítomnost někoho jako je Jet-li přináší. Ten si bohužel ve filmu zakope jen minimálně, místo efektní choreografie poletuje na drátech a ke všemu nosí negerské hadry a snaží se balit Aliyah. Tohle se teda nedělá pánové!:((10.10.2007)

 • genetique
  ****

  Jet sa náramne pobavil, zhrabol peniaze, Aaliyah bola vo svojom živle, Bartkowiak to odflákol, no ja som bol spokojný. Priemerná typická akčná popcornová zábavička s opäť nadupaným Lim. I keď nevyužitým potenciálom sa to vo počas filmu (a hlavne akcie) len tak hemží. 75%.(23.11.2006)

 • - Han Sing je první anglicky mluvící hlavní role Jeta Li. (Rocky62)

 • - Futbalová akčná scéna sa natáčala počas zamračeného dňa, no vďaka podsvieteniu a správnemu nastaveniu uhlov jednotlivých kamier to vyzerá akoby sa natáčalo počas slnečného dňa. (m.a.t.o.)

 • - Napriek tomu, že dej sa odohráva v Kalifornii, väčšia časť filmu sa natáčala vo Vancouveri. (m.a.t.o.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace