Oscarem oceněný Anthony Hopkins v roli vášnivého milovníka a malíře. Slavný umělec vysává a ničí ženy, které k sobě připoutá do té doby, než potká sobě rovnou... Francoise Gilotová vypráví neobvyklý životopisný příběh renomovaného španělského umělce Pabla Picassa. Francoise byla od roku 1945 po celé desetiletí Picasssovou milenkou a porodila mu dvě děti Claude a Paloma. Film popisuje Picassa jako notorického sukničkáře. V krátkých obrazech vidíme i vztahy s jeho manželkou Olgou, umělkyní Dorou Marrovou či Marii-Theresií Walterovou, kterou malíř vídal jen o nedělích. Dokonalý Anthony Hopkins představuje geniálního umělce se zlozvykem využívat a zneužívat ženy, který nepodváděl pouze svou manželku, ale i jednotlivé milenky. (HBO Europe)

Rodin

Překvapuje mě dosti nízké hodnocení tohoto filmu. Netvrdím tedy, že šlo o režijní zázrak, ale skvělé herecké výkony představitelů hlavních rolí by si zasloužily ocenit alespoň 80%. Což činím. ()

mObscene

Jemná romantická dráma o živote umelca z velkym U...osobne sa mi velmi pacila...a aj vela detailov pouzitych vo filme..ktore clovek ktory nevidi do picasovej tvorby nevidí..plus...vyborne obsadeny hopkins do role picassa..neskutocne sa nan podoba vo filme..parada... ()

Amonasr

Pohled na Picassa očima jedné z jeho žen - střípek do mozaiky o slavném umělci, byť hodně subjektivně zabarvený. ()

PeterJon

Hopkins veľmi dobrý výkon. Zaujímavý film, zobrazuje, aké monštrum to naozaj bolo -Picasso, maximálny egocentrik, nemorálny človek striedajúci ženy, robil z nich psychologických otrokov, bez ostychu mal styk s viacerými s ich vedomím. Zrúcal tradičné umenie a všetko toto ešte zaklincoval vstupom do komunistickej strany. ()

ostravak30

Já už jsem viděl o Picassovi celou jednu sérii v seriálu Génius, kde se o slavného malíře postaral neméně kvalitní Antonio Banderas. Proto jsem byl zvědav na tento film. Jenže ten vlastně nic nového nepřinesl, ačkoli natočen byl o více jak deset let dříve. Anthony Hopkins byl také skvělý. Nicméně film jako by byl natěsnaný seriál. Vidíme malíře jako bohéma i milence oplývajícího nekončící chutí poznávat nové a nové mladé ženy, které stále znovu a znovu přesvědčoval, že právě ona je ta jediná a ty znovu a znovu věřily, že nedopadnou jako jejich předchůdkyně. Naopak snímek jen komentářem přešel doby jeho mládí a hlavně období nacismu. Také jeho příklon k socialismu je opět jen zmíněn snad jednou scénou. Jenže právě tahle nekomplexnost, kterou naopak série Génius má, minimalizuje šanci na lepší pochopení Pabla Picassa. V tomto filmu ho tak vidíme jen jako sukničkáře a bohéma, který rád trápí své kupce i všeliké okolí. ()

Diazbros

Prežila som Picassa je životopisný film, ktorý sa opiera o výpoveď Francoise Gillotovej, milenky Pabla Picassa. Preto aj v stavbe filmu chýba poriadna zápletka a vyvrcholenie,... Film iba približuje postavu Picassa divákovi. Robí to z pohľadu Francoise. Ukazuje aký neobyčajný charakter to vlastne bol. Jeho optimizmus, zmysel pre humor, lásku k umeniu a hlavne k ženám. Každý kto stál pri Picassovom boku vedel, že sa s ním môže vyviesť až k nebesám. Na druhej strane nebolo až také známe, že Picasso si z týchto ľudí dokázal spraviť svojich psychologických otrokov. ()

gipper

Tak trochu obyčejný životopisný film s neobyčejným Anthony Hopkinsem a okouzlující Nataschou McElhone :o) Z Picassova životního příběhu v tomto podání je hodně znát, že ho vypráví právě Francoise, která zdá se byla hodně pyšná na to, že dokázala opustit slavného malíře. Ale jakoby tam něco vynechala. Podívaná, která nenadchne ani neurazí. ()

RNDr.Strom

Taková kondenzovaná telenovela :-) Nechci říct, že bylo to úplně špatné, protože mě to konec konců pobavilo, já jen že od tohoto námětu by snad člověk čekal i něco trochu víc a v rámci toho by snad bylo na místě říct, že... to bylo spíš slabší :-) ()

PTuranyi

Dobrý životopisný snímok zobrazujúci život Françoise Gilot s Pablom Picassom. Nie že by život so svetoznámym umelcom neprinášal dostatok dramatických situácií, väčšinou však ide o pletky medzi milenkami, ženami a deťmi, prípadne škriepky o umení. Celé je to kvalitne vyprodukované a výborne zahrané, žiaľ chýba tomu niečo viac ako len dobre zaznamenať kúsok ľudského život. 70% ()

Spike86

Musím říct, že mě to moc nebavilo. Díval jsem se hlavně kvůli Hopkinsovi a ten zahrál opravdu dobře. Celkem dobrá je i postava Francoise, ale pomalé a unylé vyprávění příběhu, který navíc není moc zajímavý u mě zrovna velké nadšení nevzbudilo. Docela jsem se nudil. 50% ()

Alchemilla

Příběh není objektivní, je vyprávěn z pohledu jedné z jeho žen. To mi nijak v zásadě nevadí, třeba takový Formanův Amadeus nemá se skutečným životem Mozarta také mnoho společného. Bohužel filmu prostě něco chybí. Zásadní ingredience, která by ho posunula do božských výšin. Takto se jen pohybuje v kategorii dobře zahrané. Škoda. O to větší, že snímek režíroval James Ivory, autor Soumraku dne, Rodinného sídla anebo Pokoje s vyhlídkou. Emocemi protkaných filmů s úžasnou atmosférou. 70% ()

pupidup

kvalitní, pohodové autobiografické vyprávění, se skvělými herci a vůbec bych kromě Anthonyho nepodceňovala výkon Nataschi McElhone, křehkous a zároveň sílu zahrála skvěle! ()

babuca

Možno to nebol čistý 5* film ale bol bližšie ako ku 4*. Hopkins bol výborný ale skvele zvládli svoje role aj jeho ,, ženy ". 90% a ako fanúšik maliarstva a životopisov som si to vychutnal. ()