Oscarem oceněný Anthony Hopkins v roli vášnivého milovníka a malíře. Slavný umělec vysává a ničí ženy, které k sobě připoutá do té doby, než potká sobě rovnou... Francoise Gilotová vypráví neobvyklý životopisný příběh renomovaného španělského umělce Pabla Picassa. Francoise byla od roku 1945 po celé desetiletí Picasssovou milenkou a porodila mu dvě děti Claude a Paloma. Film popisuje Picassa jako notorického sukničkáře. V krátkých obrazech vidíme i vztahy s jeho manželkou Olgou, umělkyní Dorou Marrovou či Marii-Theresií Walterovou, kterou malíř vídal jen o nedělích. Dokonalý Anthony Hopkins představuje geniálního umělce se zlozvykem využívat a zneužívat ženy, který nepodváděl pouze svou manželku, ale i jednotlivé milenky. (HBO Europe)

Juto

Je to celkom dobre urobené a dostatočne ľahké na sledovanie, ale nečakajte niečo výnimočné. Fajn. 6/10 ()

majo25

Výsek zo života známeho maliara by sa hodilo viac ako nazvať to životopisným snímkom. Najväčším záporom filmu ale je, že jednoducho nudí a ani hviezdny Hopkins či zaujímavá Natasha McElhonová v hlavných úlohách ho nedokážajú sami viac pozdvihnúť. Dve hodiny sledovať, ako sa Picasso presúva od jednej lásky k druhej, od jedného vzťahu ku druhému, nie je nič, čo by zaujalo a tak prevláda nuda. ()

Jaňo

Picasso je určite osobnosťou bez ktorej si sotva môžeme predstaviť 20.storočie. Odvážim sa použiť slovo legenda. Za jeho života, i po smrti vznikli mnohé biografické knihy či filmy o tomto veľkom človekovi. Jedni v ňom videli egoistu, lakomca a sadistu, zbabelca či pôžitkárskeho zbohatnutého príživníka. Iní ho brali za modlu, za revolucionára v umení a živote. Prinajmenej tak ako maľovanie boli jeho osudom ženy. S neuveriteľným entuziazmum sa priplietali do jeho života. Bol k nim naozaj taký nespravodlivý, že mu napokon prischla prezívka "gniavič žien". Tento film, je zrkadlom jednej jeho lásky, ukazujúci Pablovu anarchiu k ženám. K maľovaniu sa tu veľmi nedostanete, ale ak chcete pochopiť Picassa, toto je schopný odrazový mostík k jeho tvorbe... ()

andrii

Plamenný pábitel, pyroman pláten pohledem té, která kypí mravní, streepovskou krásou, kypří prudké imprese, nalomí věrnost kejklířství spiklence štětce. ()

plechulka

K příběhu jen tolik: pokud je někdo vyjímečný umělec, těžko bude žít konvečním a spořádaným životem. To by si měla chytrá ženská umět spočítat dopředu a zkusit odhadnout, zda "na to má".... Jinak sir Anthony jako vždy (a tentokrát i jeho maskéři!) opět za samostatnou hvězdičku! ()

mandlova

Můj oblíbený malíř ztvárněný oblíbeným hercem - co lepšího říct? Snad jen to, že Natascha byla famozní a svou filmovou debut roli zvládla jako kovaná profesionálka. Naprosto nádherný, můj srdcový film - plakát jsem měla na gymplu pověšený snad celých 5let na stěně, jak jsem jím byla fascinována. ()

klima777

Filmový počin hranatý a ostrý jako většina Picassových obrazů. Soudržný především díky úchvatnému výkonu Hopkinse (v jeho podání je Picasso vskutku středobodem svého vlastního vesmíru, jenž neodvratně magnetisuje okolí, vtahuje a vysává je, přičemž ze svých blízkých činí až na výjimky pouhé existence, takořka bez vlastní osobnosti) a McElhone. Nesmírně intenzivní, elektrizující, živelný, a zároveň jistým způsobem neokázalý film. Nutno vidět a slyšet v původním znění. Velké překvapení a radost z velice netradičně pojatého životopisu, který nikdy nebude součástí mainstreamu (což je dobře). Velmi silné 4 hvězdičky. P.S. Picassa netřeba odsuzovat, byť měl ego rozlehlé jako Texas a psychické násilí mu v žádném případě nebylo cizí. Měšťácká morálka je jedna věc, sensitivita, vize a schopnost komunikace prostřednictvím uměleckého díla, druhá. ()

giovanni3

No dodíval jsem se do konce, ale nebyl jsme nějak nadšen... Picasso byl kvalitní malíř, ale zas mne tak moc nezajímal jeho životopis, natož to kolik měl žen a dětí... Film jsme tedy sledoval hlavně skrz skvělého Hopkinse, ale ani on nezachránil celý film od šedivého průměru, což se nepovedlo ani solidně hrající Nataschy McElhone. Prostě nezaujalo. 2z5 ()

Arius

No tak Ivory je teda pekny baran, obsadil do hlavnych pozicii hviezdy ako Hopkins ci Mooreova a tocil co len chcel. Bez hocjakeho suvisleho sekaneho deja, ktory ma nemohol v ziadnom pripade zaujat. Scenar bol tiez napisany velmi zle a bol vlastne o nicom. Hopkins a Mooreova su profesionali, ale toto? Pruser a dost velky. ()

Paity

Anthony Hopkins je sice púan herec, ale špatný scénář se podepsal na kvalitě a to pak nezachrání nikdo. ()

jasiska

Tento film som pozerala kvôli Antonymu Hopkinsovi. Samozrejme, bol skvelý, ale čo bolo na filme najlepšie bola Natascha McElhone. Jej postava sa z poddajnej mladej milenky stala silnou ženou a Natascha tento prerod výborne zahrala. Film mal síce pomalší spád, ale napriek tomu nenudil a dokázal ma osloviť. ()

Phorbo

Nejspíše o bod nadhodnoceno, ale takový námět, skvělá McElhone a excelentní Hopkins a film se zajímavým námětem... Ale i přeze všechno bych chtěl takového Picassa poznat, nebo i jen být při natáčení tohoto filmu... nemohlo to být méně než skvělé... ()

hacho

Nakonec jsem dala jen tri *, ale film je urcite lehky nadprumer. Hopkins je dobry jako vzdy, ja jen proste tu Mooreovou moc nemusim... ()

Darth Vader

Picassa nepovažuji za geniálního umělce právě za jeho nejznámější díla, ale právě za akamedické kresby, které se ve filmu vůbec neobjevují. Film je možná až příliš dlouhý a snaží se, abychom pochopili můzy umělce, ale zase mi vadí, že ppokud chcete být uznávaným umělcem, dle tohoto filmu musíte být trošku do hlavy. Každopádně toto není film pro každého a ti kteří nemají žádné sklony k úmění jej nepochopí. Celkový dojem je rozpačitý geniální Anthony Hopkins ztvárnil Picassa tak dokonale, že jsem kubistického malíře přestal mít rád pro svůj předivný charakter. 75% ()

Heroine

Jako film nic moc. Děj se neděje, postavy jsou divné, a celý film ve výsledku nudí. Hopkins je herecké eso, ale film to nezachrání. Myslela jsem že film dá alespoň odvážný názor "Picasso byl zlej hajzl", ale ani to ne. Nakonec se divák dočká spíš názoru "Picasso byl sice hajzl, ale vlastně nešlo ho nemilovat, protože byl skoro jako Bůh." Vzhledem k tomu že nesnáším Picassa, nic moc. ()

Huguette

Asi to není film, který by se měl pozlatit, ale velice mi zpříjemnil večer. Anthony je báječný a charismatický herec a Natascha, která mi sem tam připomínala Meryl Streep a Bette Davis, mi byla sympatická - jak vzhledem, tak projevem. A navíc - zcela subjektivně - mám ráda věkové rozdíly a komplikované umělce, takže jsem dostala,co jsem chtěla =) ()

Empire

Pro mě velice povedené dílo, velice vydařená scéna pro mě je, když Françoise od Piccasa odchází a on si přitom zacpává uši....kdo viděl pochopí. V každém případě jde o hrecký koncert, kterému kraluje Hopkins. ()

Hpatrik

Dlouhé, nezáživné, nudné. Celý film je prakticky o ničem, a ani Anthony a Natascha to nezachrání. Pokud nejste zrovna velkými obdivovateli Picassa, doporučuji jít o dům dál. ()

Martin79

Celý film stojí především na opět skvělém výkonu Anthony Hopkinse. Bez něj by již tak lehce nadrůměrné životopisné drama bylo poloviční. A přitom první půlka snímku je docela strhující a má tempo. V závěru mu však dochází dech. I tak se, ale nemá též Natascha McElhone jakož i režisér za co stydět. ()