Bad Taste - Vesmírní kanibalové

• Nový Zéland Bad Taste

V novozélandském městečku Kaihoro přistáli mimozemšťané. Ministr obrany tedy na místo poslal speciální jednotku Astro-Invasion Defence Squad (A.I.D.S.), která má za úkol místo zajistit a všechny ufony pořádně zlikvidovat. I přes takto jednoduchou zápletku oběhli Vesmírní kanibalové celý svět a odstartovali kariéru dnes již světoznámého Petera Jacksona. Ten natáčel Vesmírné kanibaly s přáteli v amatérských podmínkách dlouhé čtyři roky. Dřevěné makety samopalů, podomácku vyrobené masky mimozemšťanů, spousta umělé krve a především invence a odhodlání. Až téměř na konci natáčení si Jacksonovy píle všimla novozélandská filmová komise, a uchvácena tím, co do té doby sám vytvořil, mu poskytla finance na dokončení projektu. (Holly_Wood)

strikeman odpad!

Nebudu zvizualizovaným exkrementům dávat červenou jen proto, že je vysral Petr Džeksn... (nechutnosti mi nevadí, ale tohle byla bezbřehá nuda) ()

Hubis_

Když vezmu v úvahu,kdy je film natočen a za jaký peníze,tak jakože luxus.Efekty na výbornou,že by se za ně nemusel stydět ani podprůměrný film dnešní doby.Ale jinak hrozná kravina a ja se dost nudil!!!50% ()

GOREGASM

Zapomeňte na estupido český dovětek Jacksonova debutu. Bad Taste je splatter jako řemen s nekonečnou zásobou nápadů, umělých vnitřností, mozků, končetin a ujetými emzáky, kteří přesně v duchu šíleného nápadu vesmírného fastfoodu, chtějí servírovat nejprve Novozélanďany jako prvotřídní Burgery třeba. Jackson tady pouští uzdu své zběsilé kreativitě, vůbec se nenechává krotit omezeným rozpočtem a potí jednu perlu za druhou. Je z toho strašně cítit tvůrčí svoboda, a přestože bych zde na rozdíl od Braindead nějaké hluché místo našel, pořád převažuje spousta kultovních scén, mezi kterými u mě jasně vítězí celá pasáž v domě plném vesmírných kanibalů :-), kde svým démonickým hlasem Lord Crumb sděluje své démonické plány. Ujetě vtipné a naprosto ze řetězu utržené :-). 100% ()

domirovec

Mám-li být zcela naprosto upřímný, tak nemám nejmenší zatracené ponětí, co jsem to právě sakra viděl, ale soudně podle těch čtyř hvězd z pěti, co jsem tady u týhle ptákoviny zanechal, tak se mi to zřejmě muselo alespoň trochu líbit, ne? Zřejmě asi ano, ale upřímně řečeno, vzpamatovat se z Bad Taste je těžší, než byste si mohli vůbec představit. Nicméně stejně jako u Braindead se musím přiznat, že jako šílenost to funguje víc než perfektně, jako komedie to funguje někdy pěkně a někdy tak hrozně špatně, až to působí vtipně a jako horor to působí tak neuvěřitelně a nehorázně slabě a otřesně, že jsem až rád, že ten film nehodnotím vyjímečně na základě toho, jak moc jsem se při jeho sledování bál. Ještě je zde však jedna věc a to jsou herecké výkony, které jsou definitivně jedny z těch nejlepších, co jsem kdy ve svém úžasném životě viděl. Každopádně jsem si to užil, pořád sice nevím, proč jsem se na to vlastně podíval, ale ok. Jo a ještě jedna věc, gore je v tom filmu taky dost fajn. Kratší stopáž by sice neuškodila, ale nenudil jsem se, to rozhodně ne. 4/5 ()

JimiH

Moc pěkný filmový debut, opravdu srandu a Derek je legenda, stejně tak spousta scének, ale Evil Dead mám mnohem radši. Jinak moc pěkné, Petere. ()

dokktor

nekompromisní píčovina (promiňte ten výraz, ale zde je naprosto na místě). úchylný scénář, strašné ozvučení, special efekty by děti z mateřské školky zvládli o 200% líp, herecké výkony taktéž na úrovni vánočních besídek chovanců nějakého ústavu, jenom kamera a střih udržují tempo tak, aby se na to dalo dívat. bohužel i přes všechny tyto kvality výsledek působí dost odfláknutě (a to očividně rozpočet nebyl zas tak malý). ()

Cruchot

Hrozná ptákovina, třebaže stylová. Černý humor je navíc místy opravdu k nepřežití a minimálně za Jacksonova Roberta si ty *** tenhle s láskou natočený filmeček zaslouží. Nelze než doporučit, nejlépe s nějakým chutným gáblíkem po ruce. ()

darkreider

Ozzy "The Rambo" s dreveným raketometom a muníciou za opaskom. Motorová píla v sametovom prehoze. Nezničiteľný Derek, ktorý sa nikdy nevzdá a hlavne nepoužíva dvere, radšej si vyreže dieru poriadneho tvaru. Všetci tam poskakujú ako retardi a Derekov preskok 30 centimetrového kríčka je už neopísateľná scéna. K tomu litre hnusu, zvratkov a ešte raz hnusu a neuveríte, že to tí ľudia bastlili doma na kolene 4 roky. Nevyžívam sa v porcovaní ľudí ani emzákov, ale tento film sa ani chvíľu netvári vážne a je to ďalší film do zbierky zhovadilosť vekov, ktorú treba (aspoň/iba) raz vidieť, aby ste pochopili, čo sa dokáže stvoriť na Novom Zélande za pár šupou. ()

parabellum

Vesmírným kanibalům určitě nechybí vtip, brutalita a od tvůrců nezakrývané nadšení pro danou věc, ale pro mě jsou slabším odvárkem Braindead - Živí mrtví, kde se teprve naplno projevil talent P. Jacksona. ()

foundation

Jacksonovi sa neda upriet to zanietenie s akym je to cele natocene. Velka vacsina ostatnych amaterskych filmov siaha tomuto mozno tak po kotniky. Ale aj tak som sa pri tom na rozdiel od Braindead moc nebavil. V niektorych usekoch je to zbytocne roztahane a dost ma zo zaciatku stvala aj ta kamera ale na nu sa dalo postupne zvyknut. Naslo sa tam par super vychytavok / ten kusok mozgu naspat do gebule :D /a Jackson ako zombik nemal chybu ale pre tentokrat mi to nestacilo. Je uplne jasne ze Peter sa tymto iba rozhliadal okolo seba aj ked uz tu je mozne vidiet ze z neho neskor bude talent. Srandovne zahrievacie kolo pred Braindead. ()

palmrus

Skoro až těžko uvěřit, že je to dílo režiséra Pána prstenů... Takovou kravinu jsem už dlouho neviděl, přesto ale je to taková kravina až je to dobrý, dávám 4* ale je to jen tak tak s 3*. ()

caramell

Pověsti nezklamaly. Ten film dokázal využít absolutně všechny mínusy jako svoje plusy. To že je to amatérský film je jeho největší výhoda, protože kdyby to bylo pod palcem studia, nikdy to nebude mít takovou atmosféru. Já jsem se královsky bavil a to že mi z některých scén bylo nevolno, tak to prostě už do žánru splatter patří. Pecka. ()

VerteX

Sice natočené o pár let dříve, ale nemůžu se vyhnout srovnání s Braindead. Vesmírní kanibalové, ač nesou nesmazatelný Jacksonův podpis, jsou prostě nudní a děj skoro neodsýpá. Musí se sice nechat, že je to film natočený na plácku za domem, ale chtělo by to ráznější průběh filmu. První půlka, kde se honí lidé s "lidmi" nemá šmrnc, jakmile se začnou objevovat ty nechutné absurdity, je to konečně film o něčem :-) Hlavně ta část, kde má prezident "lidských lahůdek" projev, je prostě nezapomenutelná. Za první část filmu dávám **, za druhou ****. ()