Vzrušující práce v luxusním hotelu - to je vysněná budoucnost, kterou si hýčká Saliya (Kostja Ullmann) už od dětství. Pak ale jako teenager začne ztrácet zrak, až nakonec vidí jen mlhavé světlo a matné obrysy. Svět vidí jako by na něj koukal skrze tlusté mléčné sklo. Zdá se, že jeho životní sen je v naprostých troskách. Saliya i přes svůj handicap postupně získává větší sebevědomí, vrací se do normální školy a nakonec se dokonce odváží poslat přihlášku na stáž do pětihvězdičkového hotelu. Díky důkladné přípravě, pozitivnímu přístupu a hlavně s podporou velkého blafování uspěje a místo získá. Jen nikomu nepřizná, že vlastně tak trochu skoro vůbec nevidí. Odhalí jej až jeho nový přítel a kolega Max (Jacob Matschenz), který mu pak pomáhá, aby se vypořádal i s těmi nejobtížnějšími situacemi a úkoly, které provoz velkého a špičkového hotelu přináší. Saliya se po nocích učí nazpaměť všechny trasy, počty schodů, prostírání stolů. Vtlouká si do hlavy tvary předmětů, rozmístění věcí na baru, na pokojích pro hosty... V jeho případě opravdu platí, že je nakonec schopen dělat svou práci poslepu. Během své praxe v hotelu si i přes svou zrakovou vadu všimne Laury (Anna Maria Mühe), bláznivě se do ní zamiluje a vypadá to, že kromě zraku navíc ztratí i srdce a bohužel i rozum. Jeho blamáž začne dostávat praskliny a hrozí, že nakonec neuspěje ani v lásce a ani v hotelu... Naštěstí nejen film, ale i skutečný život mívá rád šťastné konce. (CinemArt)

Melodrama

Příjemná německá komedie, skvělé herecké výkony, hlavně hlavní představitel. V realu si myslím, že by ho učitelé hned první den odhalili. Ve škole jsem měli taky spolužačku se špatným zrakem, byla z nás nejlepší a nejchytřejší. ()

SNCIS

"Koktejlky, zrzavé vlasy." - "Mám radši blondýnky." - "Seš slepej a teď chceš bejt ještě náročnej?" Film podle skutečné události od našich sousedů. Příběh o klukovi, který si šel za svým snem, ač byl slepý jako patrona. Je to hrozně silný příběh... Do hlavní postavy se dá lehko vžít. Tím vlastně skláním poklonu hlavnímu protagonistovy. Nicméně podruhé už se na to nepodívám. Není důvod a není tam nic, proč se kouknout znovu. Komedie to rozhodně není, ale je to zajímavé drama + klasická slaďárna. "Moje dvě oči, stačí pro nás oba." - 60%. ()

sadsammy

Za mne všechny pět hvězd, protože jsem dlouho neviděla takovou skvělou a zároveň inspirující komedii. Naprosto užasná hra herců a docela zajímavý příběh i když některé momenty připadaly me sotva realistickými celkem je to bylo na úrovni. Překvapilo me, že to natáčeli Němci a to asi první komedie od něj na kterou koukám. Možná jsem koukala v správnou chvíli pro sebe a silně mě to motivovalo. ()

hetta

Byla jsem na film zvědavá protože mám se zrakovým postižením osobní zkušenost. Dala jsem 4 hvězdičky, protože mně některé scény připadaly už přehnané, např. samostatné přecházení přes ulici bez semaforu, to je obdoba ruské rulety, ale jinak výborný film, který ukazuje, že není dobré handicapované automaticky podceňovat a také že není dobré se vzdávat při prvním nezdaru. ()

Jirkacek

Německou komedii z roku 2017 s názvem Rande naslepo jsme doma shlédli na doporučení uživatele CommanderCZ, kterého něčím tento 111 minutový film zaujal. Když jsem si přečetl název, čekal jsem, že v něm půjde o něco jiného, třeba seznámení přes internet, ale jak se záhy ukázalo, šlo o sen mladíka, který chtěl po maturitě pracovat v luxusním hotelu, Tím mladým mužem byl Saliya (Kostja Ullmann), ale jako teenager začne ztrácet zrak, až nakonec viděl jen mlhavé světlo a matné obrysy. Svět viděl jako by na něj koukal skrze tlusté mléčné sklo a zdálo se, že jeho životní sen je v naprostých troskách. Ovšem Saliya nejenže zvládl udělat maturitu v normální škole díky své píli a výborné paměti, ale malým, no spíše velkým podvodem získal stáž v mnichovském pěti hvězdičkovém hotelu. Jenže nikomu nepřiznal, že vlastně skoro vůbec nevidí  a prokoukl jej až jeho nový přítel a kolega Max (Jacob Matschenz), který mu pak pomáhal, aby se vypořádal i s těmi nejobtížnějšími situacemi a úkoly, které provoz velkého a špičkového hotelu přinášel. Saliya se po nocích učil nazpaměť všechny trasy, počty schodů, prostírání stolů a vtloukal si do hlavy tvary předmětů, rozmístění věcí na baru, na pokojích pro hosty. V jeho případě opravdu platilo, že byl nakonec schopen dělat svou práci poslepu. Během své praxe v hotelu si i přes svou zrakovou vadu všimnl Laury (Anna Maria Mühe), bláznivě se do ní zamiloval a dokonce s ní začal chodit, přičemž se věnoval i jejímu pětiletému synovi. Jenže to mu přineslo další zátěž a aby byl schopen všechno zvládat, začal brát drogy, což byla ovšem cesta do pekla a tak hrozilo, že nakonec neuspěje ani v lásce a ani v hotelu. Vzhledem k tomu, že film byl natočen podle skutečných událostí, byl jsem zvědav, jak to všechno dopadne. Naštěstí se ukázalo, že nejen film, ale i skutečný život má rád šťastné konce….Když se na obrazovce rozběhly závěrečné titulky, skončil zároveň i vcelku milý film, navíc dobře natočený, nijak zbytečně neprodlužovaný a díky tomu jsme se doma nenudili. Příběh to byl silný a já hlavnímu hrdinovi držel palce, i když on to neviděl. Ano, když mu někdo podal ruku, tak to neviděl a třeba i tomu jsme se doma zasmáli. Film byl vyvážený, když přinesl komické i vážné situace a zajímavý průběh. Z dalších rolí byl neměl zapomenout na přísného a arogantního učitele v hotelové jídelně (Johann von Bülow), na pákistánského pomocníka v kuchyni (Kida Khodr Ramadán), líbila se mi sestra našeho poloslepého hrdiny Sheela (Nilam Farooq) nebo šéfkuchař Krohn, který Saliyovi pomohl s kráječem (Michael A. Grimm). Zkrátka film se mi líbil a tomu odpovídá i moje hodnocení. Suma sumárum, německý film podle skutečné události s názvem Rande naslepo ode mne získal tři slepé hvězdy ***. ()

janececek

Kvalitní filmařský kousek. Moderní vizuál působí velkolepě, herci hrají nad očekávání dobře a jako drama/komedie to funguje perfektně. Předčilo očekávání, Němci se vytáhli. 80 % ()