Vzrušující práce v luxusním hotelu - to je vysněná budoucnost, kterou si hýčká Saliya (Kostja Ullmann) už od dětství. Pak ale jako teenager začne ztrácet zrak, až nakonec vidí jen mlhavé světlo a matné obrysy. Svět vidí jako by na něj koukal skrze tlusté mléčné sklo. Zdá se, že jeho životní sen je v naprostých troskách. Saliya i přes svůj handicap postupně získává větší sebevědomí, vrací se do normální školy a nakonec se dokonce odváží poslat přihlášku na stáž do pětihvězdičkového hotelu. Díky důkladné přípravě, pozitivnímu přístupu a hlavně s podporou velkého blafování uspěje a místo získá. Jen nikomu nepřizná, že vlastně tak trochu skoro vůbec nevidí. Odhalí jej až jeho nový přítel a kolega Max (Jacob Matschenz), který mu pak pomáhá, aby se vypořádal i s těmi nejobtížnějšími situacemi a úkoly, které provoz velkého a špičkového hotelu přináší. Saliya se po nocích učí nazpaměť všechny trasy, počty schodů, prostírání stolů. Vtlouká si do hlavy tvary předmětů, rozmístění věcí na baru, na pokojích pro hosty... V jeho případě opravdu platí, že je nakonec schopen dělat svou práci poslepu. Během své praxe v hotelu si i přes svou zrakovou vadu všimne Laury (Anna Maria Mühe), bláznivě se do ní zamiluje a vypadá to, že kromě zraku navíc ztratí i srdce a bohužel i rozum. Jeho blamáž začne dostávat praskliny a hrozí, že nakonec neuspěje ani v lásce a ani v hotelu... Naštěstí nejen film, ale i skutečný život mívá rád šťastné konce. (CinemArt)

kaposlav

Je to podľa skutočnej udalosti, ale myslím si, že dramaturgovia a scenárista to pekne očačkali. Treba zmieniť, že to aspoň nie je tuctový film na jedno kopyto a výber hercov sa podaril. ()

vydumnica

Az som sama prekvapena, ako velmi sa mi to pacilo. Hlavnemu hrdinovi som velmi fandila, mal ale odvahu a odhodlanie, wow klobuk dolu...Ani nemozem dat menej ako 5*. Trailer vsak vela prezradza...Skutocny pribeh dokonca, no teda. Vrelo odporucam. Mix komedie a dramy, optimisticke ponimanie sveta napriek vaznym prekazkam, trosku romantiky, dolezitost priatelstva, atd. Film ma divakovi co ponuknut. Ani chvilku som sa nenudila. A nazov filmu v originali je uplne super. ()

C0r0ner

Strašná škoda schematického scénáře, kdy člověk od začátku ví, co se stane. V každém jiném ohledu to ale byla paráda, jaká se u skopčáků vidí jednou za pár let, ne-li méně. Sranda to taky byla hodně slušná a já musím říct, že Sali je fakt machr, když dokázal, co dokázal, i se svojí vadou. 85% ()

Sammya

Velmi příjemné překvapení. Sama bych na tenhle film asi nešla a to by byla velká škoda. Jen zběžně jsem tušila, o čem to bude, a čekala jsem romantický film (český název není totiž moc šťastný), ale tohle bylo mnohem víc než to. Životní příběh kluka, se všemi radostmi a pády, který vidí jen 5% a rozmazaně. To, že je příběh založen na skutečnosti, vše jen umocňuje. Nedokážu si představit, že bych něco takového zvládla, ten člověk musel mít neuvěřitelnou chuť žít a dokázat, že za něco stojí nehledě na životní okolnosti. Rozhodně mi i slza ukápla. ()

zette

Jedine, co mi na teto pekne komedii vadilo, byl nasroubovany do deje afgansky chirurg, ktery v Nemecku myje nadobi... Jinak moc hezky film o tom, ze kdyz clovek ma vuli, nic by mu nemelo stat v ceste. Snad az na to zdravi. Atraktivni prostredi luxusniho hotelu, zajimave postavy, par vtipnych situaci... Film dopadl nad me ocekavani. ()

chelseaman22

Příjemně naivní slaďárna, jež má do komedie tak daleko, jako český reprezentační výběr na MS v Rusku v roce 2018. Určitým plusem filmuje jednoduchý fakt, že i Němci dokáží vyprodukovat něco, co má hlavu a patu. Na stranu druhou se film drží v nepříjemně zevšednělých kolejích, které jsou následující: 1) Hlavní hrdina se zamiluje. 2) Hlavní hrdina je nešťastně zamilován. 3) Hlavnímu hrdinovi je láska opětována. Kdyby film skončil třebas tragickým skokem ze schodů, bylo by mi to rozhodně příjemnější. 70% ()

Johnny.ARN

Krásňučký príbeh takmer Inda, inak rodeného Nemca samozrejme, ktorý je skoro slepý a stážuje v 5 hviezdičkovom hotely v Mníchove. No uznajte, neni to zlaté? Ako tí Nemci dávajú možnosť aj hedikepovaným pracovať? Škoda len že skoro Ind ich tak trochu ojebe a ž keď zruší honosnú svadbu, všimne si jeho neodstatok celé vedenie a pošlú ho do piče. Ale ni, nebojte, všetko končí krásnym happyendom a ešte aj tá pekná modrooká blondska ho nakoniec vezme do rodiny. Aspoň že to neni ultra edepkárené nezmyselné zvážtanie o tom, ako je život nespravodlivý, ale slušne to odsejpa a je tam aj pár vtipných scénok. 3 z 5 ()

Lachtaan

Němčouři to zase dokázali a ani k tomu tentokrát nepotřebovali Elyase M’Bareka. Tak líbivě a příjemně vykonstruované dramedy tu přeci jen nemáme servírované každým dnem, a proto si musím zrovna Mein Blind Date mit dem Leben velmi vážit. Čím se film může absolutně pyšnit, je fakt, že obsahuje nejspíše nejkrásnější německou ženskou roli. Od teď se nebudu bát sáhnout po ‘románťárnách’ i k našim sousedům. ()

venison

Když jsem si pouštěla komedii „Rande na slepo“, absolutně jsem nevěděla, do čeho jdu.. Čekala jsem romantiku.. Vlastně ona to romantika byla, ale spíše okrajově.. Spíše o lásku mezilidskou jde o lásku k práci, kterou by hlavní hrdina i přes svůj handicap rád vykonával.. Spíše je to hodně ironická sranda na téma skoroslepoty.. A to mě vcelku bavilo.. Tvůrci si z toho dokázali dělat opravdu černou srandu v přijatelných mezích.. Tempo filmu je divácky přívětivě svižné, hlavní hrdinové jsou sympatičtí (osobně mě nejvíce bavila postava, kterou ztvárnil Jacob Matschenz), příběh je velice idylický, nechybí tomu ani dobrácký záporák.. Chybí mi tu výraznější emociální momenty, tento způsob pojetí mi přijde jako svižně odříkaná básnička.. Na nějaké události bych kladla větší důraz.. Trošku navíc mi přijde zápletka s ignorantským otcem a klidně bych i vynechala pilulkový pád.. Příjemná podívaná, pokud se chcete pobavit a zároveň Vás baví příběhy o síle lidské vůle.. ()

LEGACY

Horská zábavná romantika, v které není místo pro výmluv, ale činy, moc příjemný tip od mé blízké, však se podívejte sami na Saliho. ()

Herzeleid

No já tedy nevím, ale podle mého přehnané, nereálné a až moc přihlouplé. Oddechové drama s prvky komedie, ale nad průměr to nijak nevyčuhuje. ()

Autogram

Vlastne to mohlo dopadnúť oveľa horšie, keby tvorcovia ešte trochu pritlačili na pílu a pridali viac nereálnych situácií. Keby prekonať zdravotné postihnutie bolo naozaj také jednoduché, ako vo filme, svet by bol celkom iný. Ale sme vo filme, takže v záujme vtipných situácií a pozitívneho naladenia sa trochu fiktívnych obratov dá vydržať. ()

zsn

Jak nemusím německé filmy, tak mne v poslední době překvapují.Toto byl moc dobrý scénář s handicapovaným v hlavní roli. Líbí se mi, že zde naleznete snad všechny emoce, humor i životní překážky, nespravedlnost i beznaděj - to zažívám i já jako zdravý člověk. Motivace nejen pro postižené, pěkně to nakoplo i mne - s vírou, že naděje umírá fakt poslední. ()

JADIM

Veľmi príjemná a uveriteľná kombinácia komédie a drámy s dobre vystihujúcim originálnym názvom. Spoznávame tu sympatického Saliya, s ktorým sa prostredníctvom vtipných a aj vážnejších situácií zbližujeme až na toľko, že keď sa mu niečo pokazí, tak s ním dokážeme dokonalo súcitiť. Občas to malo aj trochu romantický nádych, čiže som čakal extrémne romantický a najpozitívnejšie možný záver, v ktorý som aj celý čas dúfal, čo sa však bohužiaľ nedostavilo a mojim vysvetlením je to, že tomu bolo tak, lebo je to komédia z Nemecka a nie z USA. 8/10 (Videné 12.7.2020, CZ dabing) ()

Chmur

Maximálně průměrná německá komedie o tom, jak i přes vážný handicap můžete dosáhnout svých snů. Informace na začátku filmu, že se jedná o zpracování skutečného příběhu (teď je to tak moderní), je uvěřitelná asi tak, že jednoho dne budeme všichni šťastní. ()

DavidS.

Idealistický a až nereálný feel good movie, který nás tendenčně manipuluje k sluníčkolásce, protože hlavní hrdina (nesnižuji nijak jeho handicap ani vůli) je ze smíšené rodiny, jejíž otec je ze Srí-lanky a posluhovač v kuchyni zase z Afghánistánu, který je samozřejmě původním povoláním chirurg, a místo hi-five se v práci vesele zdravíme salám alejkum... ()