Vzrušující práce v luxusním hotelu - to je vysněná budoucnost, kterou si hýčká Saliya (Kostja Ullmann) už od dětství. Pak ale jako teenager začne ztrácet zrak, až nakonec vidí jen mlhavé světlo a matné obrysy. Svět vidí jako by na něj koukal skrze tlusté mléčné sklo. Zdá se, že jeho životní sen je v naprostých troskách. Saliya i přes svůj handicap postupně získává větší sebevědomí, vrací se do normální školy a nakonec se dokonce odváží poslat přihlášku na stáž do pětihvězdičkového hotelu. Díky důkladné přípravě, pozitivnímu přístupu a hlavně s podporou velkého blafování uspěje a místo získá. Jen nikomu nepřizná, že vlastně tak trochu skoro vůbec nevidí. Odhalí jej až jeho nový přítel a kolega Max (Jacob Matschenz), který mu pak pomáhá, aby se vypořádal i s těmi nejobtížnějšími situacemi a úkoly, které provoz velkého a špičkového hotelu přináší. Saliya se po nocích učí nazpaměť všechny trasy, počty schodů, prostírání stolů. Vtlouká si do hlavy tvary předmětů, rozmístění věcí na baru, na pokojích pro hosty... V jeho případě opravdu platí, že je nakonec schopen dělat svou práci poslepu. Během své praxe v hotelu si i přes svou zrakovou vadu všimne Laury (Anna Maria Mühe), bláznivě se do ní zamiluje a vypadá to, že kromě zraku navíc ztratí i srdce a bohužel i rozum. Jeho blamáž začne dostávat praskliny a hrozí, že nakonec neuspěje ani v lásce a ani v hotelu... Naštěstí nejen film, ale i skutečný život mívá rád šťastné konce. (CinemArt)

em.redrum

Ne, Němci zkrátka nemají hezký holky, filmy, kancléřky, už vůbec ne řeč a pivo..Entschuldigung, ja? Tahle komedie je celkem výjimkou.. Ovšem je tu ziemle viel große ABER. Po technické stránce není co vytknout slušná kamera a skvělý střih. Dynamiku filmu dodává soundtrack - písně - které jsou u podobných snímků stěžejní. Po stránce scénáře zde dostáváme na podnosu originální námět, pár situačních fórků, ale jinak se jedná o chod jaksi schématický, klišoidní a notně předvídatelný (černobílé charaktery, ten zlý se nakonec pochlapí a hrdinu podrží...a nechybí americký potlesk na závěr..) ABER na to, že film měl bezmála dvě hodiny to uteklo celkem příjemně.Taková Eine Kleine Nacht Häppchen na dloooooooooouuuuuuuuhhhhhééééé pod(zimní) večery s labradorem... ()

allegria

Trochu mě rušil výběr hudby (i když to asi patřilo do toho prostředí) a možná by mi sedlo méně kýčovitých scének, ale příběh je to ne na pět, ale na deset hvězdiček. Miluju filmy ze skutečného života, člověk se tak hodně poučí o tom, jak žijí jiní, případně zjistí, že je dobré vážit si toho, co má. ()

mouzi

Vzdycky jsem rad za neamerickou produkci a tohle se docela povedlo. I kdyz je to cele takova hodne fantaskni pohadka. ()

zigy

Lidské a docela dojemné, ale.... skoro slepý chlapec nemůže fungovat jako obsluha v hotelu, tohle měli změnit jen na lehké zrakové postižení...takže realita je někde jinde, a taky se měli zaměřit víc na milostnou linku, takhle se to mělo jmenovat spíš - Práce naslepo.... ()

LencaN

Tenhle film mám ráda. Kdybych to nevěděla, ani bych neřekla, že pochází z německých filmových dílen. Nemám německé filmy moc nakoukané. Ale tohle mi sedlo. Je to milé, jiné, ukotvené v realitě, není to přeslazené. Jeden mladík s exotickými kořeny zjistí, že přichází o zrak. Nenechá se ale odradit a stále bojuje o svůj sen pracovat v nějakém hotelu. Udělá pro to první poslední a do toho ještě potkává spoustu zajímavých lidí, kteří mu buď pomáhají klestit si svou cestu životem nebo mu naopak chtějí házet klacky pod nohy. ()

tchempi

Budu ignorovat, že jde vlastně o multikulti agitku (hlavní linka srílanského slepejše i vedlejší afghánského doktora/myče nádobí). Hodnotím jen samotný film, a ten je na německé suchary překvapivě vtipný i dojemný. ()

KukulienkaHO

My, čo vidíme, cítime a počujeme si to nevážime. Niekedy môže nastať práve takáto situácia a až potom si to všetko začneme vážiť, ale vtedy je už neskoro. "Rande naslepo" je v prvom rade fantasticky zahraté komicko-dramatické dielo, pri ktorom sa určite nebudete nudiť. Začiatok má síce tempo svetelnej rýchlosti, ale onedlho sa dej pekne ustáli a začne sa zameriavať len na to podstatné. P.S.: V momentoch, keď sa pozeráme cez postihnuté oči hlavného hrdinu je cítiť istá nervozita, strach a súcit - to sa im fakt podarilo. ()

Teachman

Námět a zápletka: 9/10 ... Vizuální stránka: 9/10 ... Soundtrack: 8/10 ... Didaktický potenciál: 8/10 ... Celkový dojem: 9/10. ()

PTuranyi

Veľmi príjemná komédia. Hoci rieši závažnú životnú situáciu hlavného hrdinu, ktorý sa napriek strate zraku nemieni vzdať svojho sna pracovať v hoteli. To samozrejme prináša množstvo komických situácií. Film však neprináša salvy smiechu ale láskavý humor keď sa len pousmejete a držíte hlavnému hrdinovi palce. ()

shinlove

Poslední dobou se německé filmy nějak podezřele zvedají na kvalitě ;) Tohle byla komedie s dramatickým podtextem, přitom jsme šli do kina s tím, že to bude drama a nebudeme se prakticky smát a opak byl pravdou! :) Skvělá komedie a navíc podle skutečné události. Jsem opravdu překvapený. Příjemně samozřejmě :) 4* ()

Mark1983

Spíš bych to nanejvýš označil za drama s prvky komedie, ale jinak je to celkem i přes úsměvné momenty působivé. Ale přijde mi dost nepravděpodobné, že je to inspirované skutečným příběhem. Vždyť ten člověk by musel být Superman, aby jako slepec obsluhoval v restauraci. ()

durkes

Opäť jeden príjemný európsky, dušu i srdce pohladiaci film. Pre mňa príjemné prekvapenie a myslím, že po "Nedotknuteľných" zas jeden vydarený počin o plnení snov, napriek hendicapu. A že je príbeh samozrejme prikrášlený ? No a čo, pri filmoch sa má snívať. Super. ()

Pignon

Protože moje schopnosti jsou na úrovni zraku Saliya, tak to balím a jedu do Mnichova za kariérou. Povšechně vzato jedná se v případě tohoto filmu o německý Bollywood. Tím je dnes zaplaven celý svět, včetně hitu Pěkně blbě, takže je to zřejmě v rámci vlny multikulti o hodných Afgáncích a nešavlozubých tygrech. Bohužel ta holka od Mnichova z tohoto týdne se pod to nepodepíše. ()

Sheemass

Na Německou produkci je to překvapivě zábavné, dobře natočené, se slušnými herci, samozřejmě s dávkou typické zamilovanosti a pár klišé a s poznámkou, podle skutečné události. Je sice otázka kolik je na příběhu pravdy a kolik si pro efekt přídává napsaný scénář, ale i tak se jedná o velmi slušnou komedii, která pobaví. Za mě, překvapení roku. ()