Nadějný hráč pokeru z New Orleans vyzve dlouholetého mistra této hry. V sázce není jen balík peněž, ale i reputace nejlepšího hráče. Avšak rozdávajícího vydírají, aby hru zfalšoval. (oficiální text distributora)

mortak

Kombinace vyprázdněnosti art filmů Jima Jarmusche s romány na pokračování z 19. století, která má hlubokomyslně ilustrovat jedno přísloví. V první hodině sledujeme bloumání hlavního hrdiny mezi městem a venkovem, mezi andělskou a ďábelskou ženou, a to celé existenciální hledání smyslu je rámováno "realistickým" pohledem do střev New Orleans, kde probíhají nelegální zápasy kohoutů i hráčů, říznutého pohledem do soukromí zkažených zbohatlíků (jak to v 19. století nabízeli Féval či Sue ve svých "podsvětích"). Nuda, která se snaží předstírat něco vyššího. ()

majo25

Film nesie áčkové parametre a môže stavať aj na hviezdnom hereckom obsadení, ktoré si svoju 'robotu' zastane v plnej miere. Príbeh o kartových hráčoch však už nie je také terno. Všetko sa točí okolo jednej nastávajúcej hry, ktorá má rozhodnúť o všetkom - kto bude král a kto večná dvojka - proste typické americké klišé, ktoré ma zo stoličky príliš nedvíhalo, rovnako ako kartová hra zvaná poker. Už keď dôjde ku hre, je to lepšie, len škoda toho nemastného-neslaného záveru, ktorý napriek pádu pádom vlastne ani nie je. ()

vesper001

Steve McQueen ve slušivé kožené bundě a vcelku banálním příběhu o karetní partii, v níž jde za ruku s vítězstvím ego a prestiž. Eric Stoner alias Cincinnati Kid má slušně rozjetou karbanickou kariéru, po ruce hned dvě ochotné dámy a dokonce i pár přátel – a tak samozřejmě dělá všechno pro to, aby situaci dokonale polepil. Nevypadat tak, jak vypadá, vlastně by nebyl vůbec sympatický, a jeho vzorec jednání pasivita – zbrklá akce – pasivita taky ne, ovšem Stevovy modré oči jsou kartou, která přebije i občasná hluchá místa. A úřadující pokerový král Lancey Howard mi navíc tolik připomínal někoho velmi nepříjemného, že jsem mu upřímně přála nejen, aby nevyhrál, ale ještě cestou domů spadnul do kanálu. ()

andrii

...má v tom grif. Sejměte list. Ať šťastná hvězda září. Pro tu vášeň v karbanu. Pro tu vášeň uvnitř pokerových tváří. Proti sobě stanuli mistr a žák. Král a korunní princ. Sedejte ke stolu. Malé Las Vegas začíná. Vaše sázky, prosím. Rozdáváme. Koho hřát bude herní, koho osobní vítězství - obrať poslední kartu, ta to naznačí... ()

Jizni Tlapa

Do posledních minut jsem to viděl na 50% průměr. Kromě McQueenových kukadel a dvou krasek na tom opravdu nebylo nic zajímavého... závěr mě však přesvědčil o nadprůměru a lehčí originalitě a tak dávám třetí bez výčitek ()

zigíš

Něco jako ´Hustler´ s Newmanem jen místo biliárku pokerové stoly. I nějaké ty kohoutí zápasy, prokouřené džezové kluby, osudové ženské, prostě New Orleans. Občas je příjemné koukat na film, ve kterém o nic moc nejde (aspoň zdánlivě). ()

ZkuKol

McQueen, New Orleans a poker celý film sami neutáhnou. Jewison na ně slepě spoléhá a mezi nimi lepí nesmyslnou vatu, tu tam pustí jazz a atmosféru, ale nic se vlastně pořád neděje a přitom se všichni tváří, jak kdyby budovali dějiny. Nevím, scénář byl dost čitelný, Norman až na pár nájezdů kamerou ničím neoslní, takže se pořád čeká na Stevea, poker a atmosféru New Orleans. Věřím, že tehdy bych film ocenil více, ale bohužel dnes už je na něm ten věk až příliš vidět. Poker je hra nervů a bystré mysli, Kid to všechno zvládá, ale zvládne i toho "nejlepšího?"... 60% ()

Han22

Pěkný karetní film pohybující se někde mezi 3-4*. Poker mám rád, hrát ho neumím což jsem zjistil někde před třicítkou při partičkách s kamarády. A Cincinnati Kid je v podstatě taková pokerová variace na čtyři roky staršího Hazardního hráče. Mladý šampion chce porazit starší legendu a dokázat si že je jednička, oba jsou slušně zahraní McQueenem a nesmrtelným Robinsonem. K tomu dvě pěkné holky, jedna hodná (Weld) jedna mrcha (Ann-Margret) a Malden jako dealer který čelí vydírání a má strach o léta budovanou pověst poctivce. Pěkně to ubíhá, je to krátké, závěrečný turnaj je fajn, ale právě ten Hazardní hráč šel mnohem více do hloubky a tady to nakonec nijak extra nedopadne (SPOILER - hrdina prohraje, dívka o kterou příliš nestál se k němu vrátí i když ji podvedl). Proto jen 3*, ale je to fajn film a v malé konkurenci drama roku 1965. ()

Hopper

Pomerne slabé 4****. Steve McQueen sa snaží, ale nie je to celkom ono, stud poker sa mydlí ostošesť, ale že by napätie veľmi gradovalo sa nedá povedať a záver je relatívne neprekvapivý a pokrové filmy už tu boli aj lepšie. Takisto, niektoré línie sú pomerne bezzubé, priam by sa dalo povedať až zbytočné, pretože nikam nevedú. Zaujme tak hlavne obsadenie. ()

Vejrrr

Čtyři roky jsem kroužil kolem možnosti sehnat a shlédnout tenhle film - čistě proto, že filmy o pokeru jsou moje výsada, viděl jsem všechny (alespon co vím) a Cincinnati Kid? Do první trojky by se nedostal. Samozřejmě tolerace vůči roku výroby ... 1965. Jinak Steve samozřejmě okouzlující (smí to říkat heterosexuální muž o jiném muži?) ale děj byl slabší, táhl se a srdeční tep zůstal tentokrát při tak krásné hře/filmu bez větších změn na frekvenci. ()

Mikino00

Poker není můj šálek kávy, ale i tak se hlavně v druhé polovině jedná o dramatickou podívanou, ovšem plně stojící na charismatu McQueena, obklopeného krásnými ženami a stovkami dolarů. Jinak jde ovšem o velmi průměrnou podívanou s hluchými místy. ()

aLPaC

Někdo tady psal, že ve filmu si přijdou na své hlavně milovníci pokeru. Já mám poker rád, ale ten, co se hraje teď, tzn. Texas Holdem. Dříve se hrávalo i s 5 karty v ruce s tím, že si každý hráč mohl 2x libovolný počet karet u rozdávajícího vyměnit. Tento poker, co se hrál tady ale vůbec neznám. Těžko říct, co se v pravěku hrálo, protože tenhle film je starší i než moji rodiče. Mimo poker mě to taky moc nebavilo. McQueen bez pistole, to není ono. ()

strikeman

Pro pokerové hráče prostě lahůdka a velice poučný konec :-) 75% Samozřejmě takovéto filmy stárnou, navíc dnes je v kurzu už jiný druh pokeru, nicméně optikou diváka druhé půle 20. století super. Pro mne má snímek své kouzlo dodnes. Charisma a ledový "pokerface" McQueena netřeba komentovat ... ()

kubilov

Celou první hodinu se to celé rozehrává, mladý hráč pokeru stojí mezi dvěma ženami, chodí po různých zákoutích v New Orleans, aby nakonec dospěl k dlouho očekávanému turnaji s neporazitelným pokerovým králem. Skvělý závěrečný stud-pokerový souboj mezi Stevem McQeenem a Edwardem G. Robinsonem to z počátku poněkud rozvláčnější tempo o hodně vylepší. Pro milovníky pokeru asi jasná záležitost, u mě se Cincinnati Kid na 4* také o fous dostal, i přestože mám raději Texas hold 'em variantu. ()

Zemřel režisér Norman Jewison

Zemřel režisér Norman Jewison