Peníze jiných

• SK název

Peniaze iných

Drama / Komedie / Romantický

USA, 1991, 103 min

Dany de Vitto v roli krále Wall Streetu požírajícího jednu krachující společnost za druhou. To by ovšem nesměl narazit na Penelope Ann Millerovou :-)(11.2.2003)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $35,682,090Tržby Celosvetovo $-(13.1.2010)

No, od komedie či satiry požaduji, abych se usmál aspoň jednou za deset minut a ne jednou za celej film. Kdy jsem se usmál? U toho trapnýho "aby se vlk nažral a koza zůstala celá" konce. Upřímně mě překvapilo, jak dobré hodnocení to tu má. Jistě, Danny DeVito je kápo, doslova táhne celej film na svých do krve rozedřených bedrech a až do toho neslavnýho konce se zdá, že je k neutahání. Gregory Peck se objeví sice jen na pár okamžiků, ale stará škola z něj jde cejtit i skrze obrazovku. Jenže to je tak všechno. Ani příběh nebo ostatní herci ani nic jinýho mě nedokázaly přesvědčit, abych se na to podíval ještě někdy jindy. Je to prostě slabota, o humor tu nezavadíte, o satiru možná okrajově, ale jako kritika chování burzovních žraloků určitě exceluje. Ale na to tu máme mnohem nápaditější a lepší film Wall Street. Jinak, taky je to zatra velká vykrádačka Pretty Woman, akorát že tady se jedná o drátovny a kabelovny a tam se jednalo o nějakou loďařskou společnost. Prostě průměr se vším všudy a jediný, kdo to zachraňuje je Likvidátor Larry.(12.8.2006)

Poměrně reprezentativní ukázka toho, že Amíci - až na výjimky - neumějí udělat pořádnou satiru. Místo, aby uštědřil tvrdý klovanec Wall Streetu a korporátní Americe, ulpívá tenhle film na jednoduchém humoru, který se točí vyhradně kolem De Vita, uslzené agitaci (viz sošně hrdý Peckův charakter) a kompromisním závěru. Nic proti Amíkům, Wall Streetu a už vůbec De Vitovi...(15.11.2002)

Příjemná komedie založená na herectví a tělesných dispozicích Dannyho DeVita, který svého protřelého burzovního hráče zaměřeného na zpeněžnění likvidovaných firem hraje s chutí a zároveň tomuhle bezkrupolóznímu manipulátorovi dává lidský rozměr. Podnikatelská část příběhu zároveň vychází z procesů, které mají skutečně reálný základ a i když se jako oddechová komedie tenhle film vyhýbá vyhrocování konfliktů kolem propouštění a ztráty sociálních jistot, přesto ledascos naznačuje. Vztahová rovina příběhu je založená na kontrastu mezi malým tlouštíkem a vysokou emancipovanou vysokoškolačkou. Celkový dojem: 70 %.(9.3.2011)

Dannyho De Vita mám rád a i zde je skvělý, stejně tak stárnoucí seladon Gregory Peck a neohrožená kráska Penelope Ann Miller. Příběh je zajímavý, ale provedení je průměrné. Ale i tak je to dobrá komedie, která stojí za 100 minut divákova času.(7.8.2006)

Nepříliš vtipná komedie, kterou táhne jen Danny DeVito.(24.4.2010)

Černá americká komedie o tom, že proti lásce nejsou imunní ani bezohlední kapitalisté, kterým místo srdce tluče v hrudi zmačkaná stodolarová bankovka.(30.6.2011)

70%.. Danny DeVito je jako obvykle výborný a především kvůli němu stojí tohle za vidění.(12.9.2006)

• Tommassi3

"Je mi líto, ale neberu peníze od vdov a sirotků !! Já jim je vydělávám !!" - "Před tím nebo po tom, co je zničíte ??"(16.3.2014)

Průměrná americká komedie, která ale není špatná a Danny DeVito hodně zvyšuje celkový dojem z filmu. Za zmínku stojí ještě Penelope Ann Miller a Gregory Peck.(11.2.2009)

Od takových tvůrců bych očekával něco víc, než nic moc vtipnou komedii, na kterou se snadno zapomíná.(21.5.2009)

Danny de Vito měl pravdu ve svém proslovu: "zaměstnanci vycucávají firmu, která je v útlumu a komu to vadí...". Každý si jednoduše může představit situaci, že je majitelem firmy a zaměstnává 30 lidí. Firma nevydělává, ale on nechce propouštět, protože "co bude se zaměstnanci", kteří ale vlastní akcie firmy? "Stejně si akcie koupili proto, aby vydělali prachy. Komu je co po drátech, kabelech ... mandarinkách?" V jednoduchém filmu slušně vysvětleny ekonomické zákonitosti. ...A potom ... láska, chtíč a zase láska. Danny de Vito nehrál postavu jaká je uvedena v oficiálním obsahu. Ten je obyčejnou socanskou hovadinou. Nebezpečná naopak je armáda právníků, která už zahlcuje i naši českou kotlinu.(21.12.2008)

Celkem slušnej film, na kterej si ale po chvíli ani nevzpomenete.(21.12.2008)

Danny DeVito je prostě herecké eso!Tahle role mu stopro sedla, ostatní zdatně sekundují a hlavně se mi líbilo, že jeho postava nevyměkla a dotáhla vše až do konce.(16.3.2014)

• Han22

Nesympatický ústřední pár a vyloženě trapný Peck, námět který mě opravdu nebavil v komedii, která není vůbec vtipná, natož pak romantická nebo dramatická. Ve výsledku nuda s pár světlými výjimkami jako byl závěrečný De Vitův proslov.(8.9.2009)

Danny DeVito se pro roli skvělé hodil a po celý film je s ním sranda. Ale nevíte proč to neni vhodné pro děti a mladistvé ? Nic nevhodného sem tam nenašel...(21.12.2008)

Víte já mám rád peníze, ne věci, které si za peníze můžete koupit, ale peníze samotné......a ještě radši mám, peníze těch druhých. Slušný námět, příběh o chlápkovi, který rozprodává špatně fungující firmy, pokud nevíte o co jde, to samé dělá Richar Gere v Preety Woman. Jeho závěrečná řeč k akcionářům je docela chytrá a vysvětluje proč to dělá.(22.12.2008)

DeVito je tradicne paradni, hlavne ta jeho zaverecna rec, tou zadupal Pecka do zeme. Skoda te pripitomele romanticke linky, za to hvezda dolu.(24.4.2010)

Malý Danny DeVito, který je nejvyšší postavou filmu je nemilosrdně zadupán zpět do země břídilským komparzem, který se nevím jak dostal do vedlejších rolí filmu a dostal i do huby věty ze scénáře... Ale utáhnul to alespoň na průměrné komediální drama...(11.2.2009)

<< předchozí 1 2