Krásný únik

• Itálie Ella & John - The Leisure Seeker (více)

Krásný únik s držitelkou Ceny Akademie® Helen Mirren a dvojnásobným držitelem Zlatého glóbu® Donaldem Sutherlandem v hlavních rolích vypráví příběh stárnoucího páru, který se ve svém vysloužilém obytném automobilu vydává na nezapomenutelnou cestu z Bostonu do domu Ernesta Hemingwaye na floridském Key Westu. Putování, jež v obou znovu probouzí touhu po životě i vzájemnou lásku, diváky nepřestane překvapovat až do samotného konce. (Bontonfilm)

Johnny.ARN

Ako byť úspešný v dnešnej dobe? Zoberte dve herecké legendy, posaďte ich do polorozpadnutého karavanu a pošlite naprieč Amerikou. A tam končíte, keďže viac neni o čom. Tak to zachraňujete tým, že jeden je dementný a druhý s rakovinou. A ten dementný začne vyťahovať 50 ročné sračky a prizná sa aj k tomu, k čomu by nemusel. Desný film. 1 z 5 ()

filipvrbik

Herecký koncert Helen Mirren a Donalda Sutherlanda...Přiznám se, že takovou road movie jsem ještě neviděl. Ze začátku mě to moc nebavilo, jak se však v plné síle přihlásí nemoci, kterými oba protagonisté trpí, příběh se stává hořkosladkým dobrodružstvím s mnoha komediálními prvky...Naštěstí to není moc dlouhé, takže se to neomrzí, protože pořád se něco děje. Sčím mám ale problém je konec - ukončit to takhle po takové snaze a tolika prožitých dobrodružstvích mi přišlo laciné, a zároveň trochu škoda...70% ()

bidja

Při vší úctě k Helen Mirren nezaujalo mě to. Smolně jsem viděl také nadabované což nepomohlo už vůbec. Hodně scén působilo neuvěřitelně. ()

nonick1

I přes některé ne zcela uvěřitelné scény, jde o povedený snímek, dojemně i bez příkras ukazující realitu stáří, a podobně jako je povinná četba na školách, měl by tohle být povinný film v každém zaměstnání, kde se bláhoví zaměstnanci chtějí dolopotit do řádného důchodu, aby si pak na prahu sedmdesátky konečně začali "užívat života" - a ono už to nejde... ()

BOURQUE

Citom natočený a ešte citlivejšie zahraný príbeh o láske dvoch ľudí, ktorí naozaj vedia, čo znamenajú slová „v dobrom i v zlom“. Celé je to zabalený do krabičky „road moive“, čo nebol zlý nápad. Za slabšie stránky možno dá označiť fakt mierne dlhší pasáž a niektoré nadbytočné scény. Všetky tieto veci však zakryje herecké duo H. Mirren a D. Sutherland. Pekný film o láske, podpore a úcte medzi jedným párom, v podaní hereckých legiend (ako to už predo mnou tu viacerý spomínali). Osobné hodnotenie: 82% (****) ()

Rathalos

Velmi pekny film,aj ked smutny o starnuti dvoch manzelov,staroba moze byt v celku pohodova,ak sluzi zdravie,no v opacnom pripade je to hrozne trapenie na zaverecnej ceste zivotom,chvalim herecke vykony Helen Mirren a Donalda Sutherlanda,ak sa dozijem takeho veku,dufam,ze mi bude sluzit mozog tak ako ma...:-) ()

John80

Nádherný snímok-reálny zo života, Helen Mirren podala skvelý humorne ladený výkon ,City ,Láska ,Vtip všetko ,čo sa dá očakávať od dobrého filmu zo života za mňa 4* ()

bearmeedek

Čekal jsem, navzdory dramatickému podtextu, že bude film plynout v úsměvném tónu. To ale bylo v několika scénách a mezi tím deptala tvrdá realita, vycházející z věku dvou hlavních postav. Které byly úžasně zahrané. Ale jinak díky, nechci se děsit a přemýšlet, jaké může člověka čekat stáří. ()

iN

Nevím, koho mi bylo ve filmu líto víc - jestli senilního Donalda Sutherlanda, nebo umírající Helen Mirren. Poslední road trip staroušků nemůže skončit jinak, takže mě nic překvapivého nečekalo... Dobře, možná až na erotickou scénu ;-) ()

azhar

kdyby to tak polopaticky v závěru nezamíkovali, tak klidně za 4. ale proč vysvětlovat něco, co je předem již dávno zřejmé? ()

Víteček

Pěkný příběh o manželství dvou lidí na konci životní cesty. Možná už ne úplně důstojně, ale pořád s láskou. Smutné i zábavné zároveň. Opravdu to dokázalo zprostředkovat pocity lidí, kteří spolu prožili celý život, milovali se, stále jistým způsobem milují, ale zároveň ví, že víc společného už je nečeká. 78 %. ()