Reklama

Reklama

Ba xian fan dian: Ren rou cha shao bao

  • Hongkong 八仙飯店之人肉叉燒飽 (více)

Obsahy(1)

Sadistický psychopat, který zabije při hádce protihráče v hazardní hře prchá před policií do Hong Kongu. Zde začne pracovat v místní restauraci jako kuchař. Majitel i s celou rodinou za záhadných okolností zmizí a náš antihrdina převezme vedení nad restaurací. Každého, kdo by na něj chtěl vrhnout stín podezření, nemilosrdně zlikviduje a pomele do jídla hostům. Po určité době přesto vzbudí podezření u místní policie, je zatčen, vyslíchán a mučen, aby prozradil, co se stalo s majitelem a jeho rodinou. V druhé části filmu sledujeme nátlak policie, spoluvězňů a lékařů za účelem získání informací nebo doznání, že má ve "ztrátě" rodiny prsty. (Flipnic)

(více)

Recenze (51)

JFL 

všechny recenze uživatele

Ačkoli "Untold Storyů vznikla na základě úspěchu "Dr. Lamb", předchozího filmu producenta Dannyho Lee vycházejícího z reálného případu masového vraha, a vykazuje s jeho konceptem výrazné shodné prvky, jedná se (naštěstí) z hlediska vyznění o diametrálně odlišný snímek. Zatímco v "Dr. Lamb" byly role jasně rozdělené a sympatie publika jednoznačně polarizované mezi směšně démonizovaného vraha a správňácké policisty, zde se setkáváme se znepokojující mnohoznačností postav. Naopak to jsou strážci pořádku, kdo je předmětem karikatury, zatímco vrah je ukázán jako neuchopitelná a ve své racionalitě a vytrvalosti až sympatická postava (podle dobové domácí recenze od Seka Keie). Za to vděčí především famóznímu hereckému výkonu Anthonyho Wonga. Vyprávění totiž vykazuje tendence k tomu, aby snímek vyzněním opakoval polarizaci v "Dr. Lamb" a také tamní pojetí násilí jako adekvátního prostředku při zacházení se zločincem. Ovšem právě zdejší komplexní pojetí vraha kontrastující vůči jednorozměrnosti postav policistů ukazuje násilí jako zastřešující princip společnosti. Střet žánrových figur, usazených v jasně rozloženém světě, s neuchopitelným zlem, které se vzpírá racionalitě, lze vnímat jako odraz dobových pesimistických nálad vůči nadcházejícímu předání Hongkongu Číně, což je motiv výrazně přítomný i v dalších hongkongských exploatacích dané doby. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Člověku se ze začátku ani nechce věřit, že o tom kolujou legendy, jak je to neskutečně drsný, jelikož kvůli srandovní policejní partičce by tomu leckdo spíš přisoudil žánr komedie, jenomže tenhle pocit se asi po 20 minutách razantně mění, když si Anthony Wong umane naporcovat a ukuchtit svýho zaměstnance a dát ho na jídelní lístek restaurace a že se tim mletým masem každej láduje, jak kdyby tejden nežral, to snad ani nemusim řikat. Nicméně dál už film pokračuje spíš v takový detektivní rovině a moc se toho neděje a přišlo mi to nudný, tenhle pocit se ale opět velice rychle přehoupne do úžasu, když se na scéně objevuje policejní brutalita, krutý mučení, vězeňská vendeta a na závěr zpověď Wonga o vyvraždění celý rodiny včetně dětí. Nicméně ani tak to na mě nepůsobilo tak silně, jak asi mělo. Já si prostě pod mletým masem představim mletý maso a ne umletýho člověk a tam je asi trošku chyba a proto to na mě tak nepůsobí. 3,5 ()

Reklama

Pedestrian 

všechny recenze uživatele

Tak nevím, ale na mě nefungovala ani jedna rovina filmu. Humor mezi členy policejního sboru má spočívat v tom, že si poručík Lee každý den přivede na okrsek novou kurvu a jeho podřízení mu nad ní budou slintat. Ale není tu ani náznak o humor, on si ji prostě jen přivede a pak s ní buď odejde nebo ji nechá vyhodit. Násilí mě také neposadilo na prdel. Wong je zrůda už jen od pohledu, k vraždění nemá žádný významný motiv a bůh mi odpusť, v závěru jsem ho snad i litoval. Což ale přikládám za vinu filmu, ne mně samotnému. Celkově mě to zase tolik nešokovalo, ale žaludek se místama nepříjemně svíral. ()

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Nic pro normálního diváka. Velká porce brutálního násilí je vyvažována typickým asijským gestikulačně-mimickým pokusem o humor. To první je nejen díky skvělému Anthony Wongovi naprosto zdrcující ukázka překročení běžných mezí únosnosti. "Rodinná zabijačka" je pak jedna z nejkrutějších scén , co jsem měl možnost ve filmu vidět, ovšem ne že bych něco podobného vyhledával. Naopak druhá poloha v podobě "třeskutého vtipu" vyšetřujících detektivů ničím nepřekvapila, očekávaný kotel trapnosti beze zbytku naplněn. Tři korunky. Viděno během Challenge tour 2015: 30 dnů se světovou kinematografií ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

V podstatě běžný příběh jednoho šmejda, který vyvraždí rodinu majitele restaurace a následně vraždí, znásilňuje, kuchá, řeže, porcuje, rozemele, vykošťuje, vyvrhuje, vaří, peče a nechává sníst hosty restaurace každého, kdo by na něj vrhnul sebemenší podezření ... V počátku totálně ujetá partička policajtů se mu ale asi v půli filmu dostane na kobylku a následuje jeho zatčení, vyslýchání, mučení a vzájemná hra o to, kdo koho nakonec zmanipuluje ... Úžasný Anthony Wong zde hraje neuvěřitelně odporného hnusáka, který je ovšem také schopen ustát neskutečný nátlak a mučení ... Bohužel kombinace asijského humoru s explotation žánrem je opravdu na škodu, ovšem od půli nabírá film neskutečné grády!!! Toto je film, který opravdu překračuje veškeré hranice. Vyvraždění rodiny majitele restaurace je jedna z nejšílenějších scén, jaké jsem kdy v horrorech a obecně násilných filmech viděl ... Tady šli tvůrcové až za hranice jakýchkoliv nepsaných pravidel horroru a Wong zde sekáčkem v přímých záběrech vraždí (- censored by myself -)... Upozorňuji, že film opravdu není pro slabé nátury a běžného diváka!! I já jsem z něj byl docela otřesen a některé scény mi dávaly hodně zabrat ... ale je to prostě extrémní, ohavný, neskutečně brutální a násilný exploitation. Vůbec jeden z nejdrsnějších filmů, jaké jsem kdy vůbec viděl ... Pro okrajové publikum, kam se rozhodně řadím... ()

Galerie (40)

Zajímavosti (4)

  • Média později roznesla, že Wong Chi Hang zbytky těl obětí servíroval hostům. Toto však nikdy nebylo dokázáno a pozitivně zjištěno. Proto je to považováno spíše za "urban legend", která se stala nejvyprávěnější kriminální historkou v Macau, Hong Kongu a Kuang-tungu. (Flipnic)
  • Film volně vychází ze skutečné události, ale není přesnou rekonstrukcí. V roce 1985 vyvrhlo moře v Macau kusy lidských těl. Policie zjistila, že by se mělo jednat o ostatky čtyř osob. Po osmi měsících policie obdržela dopis, kde bylo varování a informace o zmizení deseti osob - majitele restaurace "Baat-Sin", dalších osmi členů jeho rodiny a jedné najaté pracovnice. Policie po delším vyšetřování zajala pracovníka jménem Wong Chi Hang, který se nakonec přiznal k zavraždění všech deseti osob. Před tím, než měl proběhnout soud, však Wong Chi Hang spáchal v cele předběžného zadržení sebevraždu. (Flipnic)
  • Jedná se o jeden z nejextrémnějších, nejnásilnějších a nejbrutálnějších filmů v historii... (Flipnic)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno