Z Dustyho (Mark Wahlberg) a Brada (Will Ferrell) jsou teď kámoši, zvlášť když se Dusty vykašlal na svou dlouho pěstovanou image bouráka, a Brad přestal dělat psí kusy, aby se mu v tom vyrovnal. Dokonce se rozhodnou, že letošní Vánoce stráví všichni pohromadě jako jedna velká šťastná rodina, i s oběma manželkami a všemi svými i vyženěnými potomky. Plán dostane zásadní trhliny ve chvíli, kdy se na svátky pozvou jejich otcové. Copak, s vřelým a milujícím Bradovým tátou (John Lithgow) by v tomhle směru nebyl žádný problém. Horší to však bude s Dustyho taťkou (Mel Gibson), což je ultimativní tvrďák, který neuznává fyzický kontakt a s malými dětmi je schopen vtipkovat o mrtvých prostitutkách. Dusty se mu vždycky chtěl vyrovnat a teď se bojí, že ho svou vyměklostí totálně zklame. A ještě víc se obává toho, že otcova přítomnost promění idylické Vánoce ve válečnou vřavu. A přesně k tomu vše nevyhnutelně směřuje, protože ani Brad a jeho tatínek nechtějí v téhle nelítostné bitvě tahat za kratší konec provazu. (CinemArt)

PatrikP4

Obsazení je dost dobré... Ale to všichni vidíme... Musím říct že bych si tady dokázal představit třeba i De Nira, který je taky dost kvalitní komediant... Mark a Will předvádí svoje klasiky, a dávají jako vždy do filmu dost (Marka mám v TOP 5 herců a na jeho filmy se moc rád vždy podívám..) Některé věci jsou tam docela originální a musím říct že jsem se dost zasmál... Pohodová komedie, zasmál jsem se takže super film... ()

Dr_Berry

Fuj. Po průměrné a i celkem vtipné jedničce strmý pád na dno. Tohle si Mel Gibson nezasloužil. Společně s Markem Wahlbergem byly asi to nejlepší co na filmu bylo. Za přepáleně trapný konec jsem se až styděl. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 2/10. ()

bigmatko

V tomto filme netreba očakávať žiadne hlboké myšlienky. Asi tak ako Matky rebelky sa nejakým pochybným spôsobom páčia ženskému publiku tak Ocko je doma má pasáže, ktoré ocenia muži a ktoré sú aj zábavné. Oproti menovanej feministickej pseudokómedií sa Mel Gibson ani Wahlbegr ani nikto iný vo filme nepotrebuje ožrať a nafetovať aby bola zábava ( okrem jednej malej detskej scény) A to je pri podobných amerických komédiach už priam výnimka. Niektoré scény a následný zvrat udalostí nesú známky trápnosti ale je tam Gibson a to stačí. ()

WilliamWalla

Veľmi príjemná rodinná komédia, ktorá vám navodí tú pravú vianočnú atmosféru, ktorú som tento rok akosi necítil. Určite ma pobavil veľmi Mel Gibson, ale žiadny herec mi nevadil a nikto nebol silene vtipný. Pripomínalo mi to tie staré dobré komédie 90 rokov a určite to bolo aj tým, že vo filme neboli žiadne prasácke reči a bol sústredený na pobavenie celej rodiny. Rozhodne jedna z najlepších komédii za posledné roky, čo som videl. Dokonca aj Wahlberg mi prestal vadiť. Na 5 hviezd to nebolo ale ďaleko od nich to nemalo. ()

Raziel811

Koukl jsem na to jen kvůli Gibsonovi, ale ani ten nezachránil jinak velmi trapný film. Nejhorší je patetická scéna v kině ke konci filmu, to už je tak přes čáru, že to snad ani není možné. ()

Mark1983

Druhý díl přivádí na scénu i dědečky a je mnohem lepší než první díl dle mého úhlu pohledu. Gibson jako děda rebel nemá chybu stejně jako děda Lithgow aneb nejcitlivější děda pod sluncem. :-D Musím konstatovat, že jsem se bavil od začátku do konce a říkám: Bez chyby! ()

asdfasdf

Tento film se ukázal jako ještě lepší než jednička, což se u takových filmů moc často nevidí. To jak to fungovalo v jedničce mezi Bradem a Dustym se na začátku zdá, že to je už pryč, ale když se to najednou zvrtne, tak film získá ještě větší grády než na začátku. To, že se do filmu rozhodli přidat ještě otce hrdinů film ještě více oživilo a některé scény s nimi jsou doopravdy na zabití. Po shlédnutí filmu jsem byl trošku zklamaný, že film ještě více nenatáhly, ale teď si uvědomuju, že by jim to mohlo utéct a film by neměl takové kvality jako nyní. Je to prostě úžasná komedie a to nejen vánoční. Doufám, že se někdy dočkám ještě alespoň jednoho dílu. ()

hulk20

Celý film si zaslouží jednu hvězdiču. První díl úplně super, dokázal pěkně pobavit, srandovní scénky, ale co se týče dvojky, tak pro mě propadák. Mel Gibson, který si ode mě zaslouží uznání, že takovému filmu dal alespoň trochu jiskru. Jediné vtipné scénky, u kterých jsem se zasmál byly jen s Melem. ()

as-minor

Neúspešné pokračovanie neúspešnej komédie. Dvojka prináša ešte viac trápnosti, mužskej „homo-hysteričnosti“, ktorá by za určitých okolností mohla fungovať ako hlavný motív „homomédie“, avšak v tomto prípade len lynčuje už tak šeredný a bezduchý scenár. Nezachráni to ani veľkolepé entrée Mela Gibsona. Tri funkčné vtipy, emočne deformovaný príbeh, otrepané klišé. Bohužiaľ nie je to na viac ako jednu hviezdičku. A aj tú dávam zrejme len z ľútosti. ()

fabregas1

Nadupanější casting ještě nic neznamená, což se potvrdilo u taťky 2, který byl určitě horší jako jednička, nemastný, neslaný, herci jako by neuměli hrát. Ferrell si držel svoji trapnou lajnu, zbytek osazenstva nuda. Závěr jen potvrdil, že se to prostě nepovedlo. ()

Pythonator

Ať mě Santa sežere, ale tohle je ještě lepší než skvělá jednička. Snad mám ten pocit díky vynikajícímu Melovi a celé té tuningové myšlence zapojit dohromady tři otce a ještě dva dědy. Na druhou stranu už jsme zde ochuceni o tu rivalitu mezi dvěma otci z jedničky, takže se dá říct, že jednička je lepší. A mně je to vlastně vůbec úplně jedno. Bavil jsem se pokaždé, když Mel otevřel pusu a o to u komedie přece jde. ()

mia.com

Nove postavy v podobe otcu jsou sice celkem fajn, Mark je porad sexy a Will porad vtipny, ale rozhodne to bylo horsi nez jednicka. Uz jenom proto, ze male holce dali do ruky zbran a pak se jeste opije? Wtf? To ma byt vtipne? V Americe se to asi bezne stava. ()

TheSam

Vianočné klišé ktoré neomrzí. Toto je presne typ filmu na ktorý človek musí mať náladu. Záverečná scéna plná sentimentu a humoru z ktorého mi často krát bolo trápne aj za samotných hercov. Film som videl v kine a to tomu dodalo tu správnu atmosféru. Ak má človek náladu na to zasmiať sa a vypnúť od zbytočností tak tento film je to pravé. ()

Mel Gibson se vrací do války

Mel Gibson se vrací do války

01.05.2018

Určitě si pamatujete, jak Mel Gibson před dvanácti lety upadl v hollywoodskou nemilost. Jeho kariéra byla 10 let prakticky v limbu, v roce 2016 ale natočil Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny a téměř vše… (více)

38. Zlaté maliny - výsledky

38. Zlaté maliny - výsledky