Gieokeui bam

• Jižní Korea 기억의 밤 (více)

Když se mu milovaný starší bratr po únosu vrátí jako úplně jiný člověk, rozhodne se Jin-Seok v tomto zamotaném thrilleru zjistit, co se doopravdy stalo. (Netflix)

Torako.chan

Jakože dlouho jsem neviděla film, kdy od začátku do konce nemám šajna vo co gou a moje konspirační teorie nefungují. Mazec. Ani minutu jsem se nenudila. Sice jsem měla chvíli pocit, že už je to poněkud překombinované a to cca někdy v půlce filmu, tudíž jsem netušila co mě ještě všechno čeká, a myslela jsem si, že tomu dám tak tři hvězdy. To se ale rapidně měnilo v další polovině. Už už jsem chtěla dát i pět, ale přece jenom jistá překombinovanost tam je a místy je do očí bijící, že je něco špatně akorát člověk prostě neví co. Zůstanu teda na 4*, ale teda fujó byla to vcelku jízda ()

Emo-haunter

Tak tohle byla doopravdy pecka! Téměř pět hvězdiček. Několikrát jsem si během filmu říkal - WTF? Za celou stopáž film neztratil téměř dech, bylo to krutopřísné, tvrdé, reálné, fantasmagorické. Pro mě obří překvapení, a je možné, že při druhém zhlédnutí udělím i pátou. Těch šokujících okamžiků tam fakt bylo požehnaně, podle mě to rozhodně překombinované nebylo. Tento film je téměř masterpiece. ***8,9/10*** ()

petikacka

Ze začátku jsem si říkala co to bude za mystery blbost, nicméně mě to vlastně něčím přitahovalo a nedovolilo vypnout. No a co se z toho nakonec vyklubalo jsem fuckt nečekala. Čistokrevné drámo u kterého mi na konci vůbec nebylo dobře. Zoufalství je asi ta nejhorší věc co se může jednomu stát a z valné většiny nekončí hepáčem. Za mě dechově přiškrcených 85% ()

warrenur

Zaujimavy namet i prevedenie. Trosku mi prekazali pridlhe a prvoplanove "napinacie" sceny so striedanim dvojice kamier, ktorych bolo pozehnane a tiez niektore zvraty v zavere boli podla mna prilisnym "tlacenim na pilu". Film ma i svoje silne momenty, kedy nie su emocie az tak preafektovane. Velmi sa mi pacili dve melodie, ktore vo filme zazneju 2, ci 3-krat. Korejsky spevak z diskmanu hlavnej postavy a Blue Christmas v podani David-a Thiboult-a a pre mna neznamej, zrejme korejskej spevacky. Mierny nadpriemer. Odporucam. ()

Kesiak

Juhokórejský štýl. Prekombinovanosť. Afekt a Efekt. Tam, kde by skončil už dávno americký film, by pokračoval ešte európsky, tak kórejsky musí posunúť dej ešte ďalej. ()

KosiR_ksr

Mysteriózní chuťovka, která má dobře využitý potenciál námětu. Připomíná filmy jako Šestý smysl nebo Ti druzí, ale soustředí se spíše na thrillerové prvky namísto hororových. Oceňuji napínavou psychologickou atmosféru. Pro někoho může mít trochu komplikovanějším styl vyprávění. 75% ()

brumbrum

Nebolo to zleee, ale nocojaviem, trocha prilis prekomplikovane a zavlasy pritiahnute - pri tom uplakanom cinskom konci som uz fakt dostal zachvat rehotu, to nemalo chybu :-----))).. i ked som mal plakat, takze komplet sa to minulo ucinkom.. proste akoby psa rozstvrtili, upalili, zgilotinovali, potom sa zisti, ze pes bol vlastne macka a ze ten, co ho zabijal, bol vlastne niekto iny a nakoniec by vsetkych unieslo UFO. A ked uz clovek mysli, ze je to viac nez len sialeny koniec, tak to pokracuje proste, ze ufoni pristanu a este raz zabiju tie zabite mrtvoly, aj psa, aj macku, aj vraha, a potom sami sa obesia a spadnu zasa na Zem aj s tym ufom a potom ich este raz vsetkych pochovaju. Proste taky nikdy-nekonciaci uplakany koniec, co sa furt este meni a este viac ma clovek z toho rumadzgat, aj ked uz vypotreboval vsetky slzy. No ale tak na 3* to stacilo :). ()

mrtvej pes

Kang Haneul hraje mistrně. Když se na mě v půlce přižene naprosto neočekávaný plot twist (který zpětně dává smysl a do všeho nádherně zapadá), uvěřím všemu, protože mě Haneul přesvědčí. ()

porky93

Výborně natočený mysteriózni thriller s hororovými prvky a velmi originální zápletkou (jak už je u korejských filmů zvykem). Tedy film přesně podle mého gusta. Herci jsou rovněž vynikající a ani režii není vpodstatě co vytknout. Jedinou slabinou, kvůli které musím strhnout hvězdičku, je menší nedotaženost scénáře, která vytváří občasné logické nesrovnalosti v příběhu. Jinak je to ale kvalitní film, který skutečně "přibije diváka k sedačce". ()

Hashirama

Pokémoni to pořád mají v paži a opět se, tentokráte v Soulu a ve spolupráci se strýčkem dlužníčkem Netflixem, vytasili s dalším překořeněným kimchi, ze kterého se jednomu bílému muži či ženě bude motat palice. Jako obvykle se v rámci svých striktně příběhových hranic rejže nesype, ale jakmile začnete o filmu přemýšlet v jakýchkoliv širších intencích a souvislostech, zjistíte, že se to rozpadá jak korejská ekonomika. Nutno přičíst filmu k dobru, že navzdory své nátuře dokáže před divákem relativně dlouho kličkovat, což se běžné korejské produkci nedaří tak vehementně, když už člověk viděl aspoň tak pět filmů. Se scénáristickými salto mortále jde bohužel ruku v ruce i jistá skalpovanost za vlasy. Je tak na divákově posouzení, bude-li se bavit a nebude dělat akademické analýzy nebo bude dštít kritické sople. Za mě rozhodně to první. Zmiňovat se o tradičně výborných hercích a skvělém hudebním motivu je už jen sypáním rejže do pibimbapu. ()

alba

Prvá polovica filmu veľmi dobrá. Napínavé a udržuje si pozornosť diváka, avšak druhá polovica filmu je akoby iný film, ktorej kvalita je omnoho slabšia. Záver je tiež slabý. Je to škoda, lebo filmu sa nedá uprieť originalita. Pre kórejské filmy je typické, že sa snažia hrať na city a vo väčšine filmov sa im to aj darí, avšak tu sa im to veľmi nepodarilo. Prvej polovici filmu by som dala 4 hviezdičky, druhej polovici dve, takže výsledné hodnotenie dávam tri hviezdičky. ()

Solverino

Tak takovýhle filmy mám opravdu rád, konec je naprosto asijsky bombastický! Hodně slušná porce zábavy, od korejců by se měl učit celej Hollywood, jak udělat pěknou detektivku. Super! (díky moc za super titulky!) ()

Midar

Od hereckých výkonů a kamery, až po hudbu či režii to šlape naprosto dokonale. Jediná věc, která zde však malinko hapruje, je překombinovaný scénář. Ten film totiž v konečném důsledku vůbec netuší, čím chce vlastně být. I tak je to ale pořád svižná podívaná s docela překvapivou i když ne úplně smysluplnou pointou. ()