Gieokeui bam

• Jižní Korea 기억의 밤 (více)

Když se mu milovaný starší bratr po únosu vrátí jako úplně jiný člověk, rozhodne se Jin-Seok v tomto zamotaném thrilleru zjistit, co se doopravdy stalo. (Netflix)

solisoli

Slušne premyslený príbeh u ktorého nechýbala logika a dramatickosť. Priznám sa ale, že ma zaujímala viac juhokórejská mentalita a prostredie, čo aj naplnilo určité predstavy. Bohužiaľ Juhokórejská kinematografia je veľmi ťažko porovnateľná s americkou a európskou. Predsa len tam cítiť malú naivnosť, nie až stopercentnú prirodzenosť a celkove chýbajúcu originálnejšiu profesionalitu. ()

HanzoBureshi

VÝBORNÁ ŽÁNROVKA! Je to naprosto precizní práce, a navíc je tento snímek jednou velkou záhadnou hrou, která mě neskutečně dostala. Co je důležité před filmem vědět je to, aby si to divák nechal na večer/noc, kdy se tento snímek dostane více divákovi pod kůži. Film má působit jako thriller, jenomže díky první polovině bych připsal i hororový žánr, protože to má fungující temnou atmosféru a obsahuje jeden určitý scary moment, který mi už dlouho ani horor nabídl, možná ani vůbec. Poté nastal onen hlavní šok v příběhu, a od té doby naběhlo neustálé tempo, které žene diváka po celou dobu dopředu, a každé odhalení skulinky bylo lepší a lepší. Hudební podkres si zaslouží také velkou zásluhu, protože dělá ty scény strašidelnější a napínavější. Obsazení bylo naprosto fascinující, hlavně Ha-neul Kang to hrál skvěle, ale po určitým cliffhangeru byl naprosto neuvěřitelný, a maskéři si také tím pádem zaslouží velkou chválu. Samozřejmě, že ten film má pár zádrhelů, ale upřímně mě už dlouho takový film nevtáhl, jako toto zábavně napínavé překvápko. Mé hodnocení: 9/10 ()

WUTEN

Po dlouhé době jsem se odvážil shlédnout něco z Korejských luhů a hájů. Korejských filmů sem viděl asi tolik, kolik mám prstů na jedné ruce. Pro mě je to velmi nezvyklé a nepřirozené koukat na film kde jsou jenom samí šikmáci. Hlavně to jejích srkání nemusím poslouchat, tohle dělají všichni šikmáci, a ještě plná huba žrádla s toho půlka nudlí jim trčí z tlamy a ještě u toho kecají. Potom mám problém v zapamatování těch jmen, ještě štěstí že jich tolik nebylo ale stejně jsem si nezapamatoval ani jedno. Každý nápis na zábradlí je v tom rozžvýkaném čaji, prostě každý nápis, cedule, reklama, značka všechno se překládá, tohle je těžce nepolíbené angličtinou. Co se týče samotného filmu, mile překvapil. Příběh místy byl docela nesrozumitelný, v půlce filmu jsem měl pocit že to bude něco na téma Počátek/Inception, jenže to prudce vzalo na otočce a vyvinul se z toho vcelku velmi originální a zajímaví nevšední snímek. Ze začátku to vypadá vše tak mile, nějaký Korejec už nevim jméno, vypadá spíše jako hráč StarCraftu, čekal jsem že tam také budou čumět po večerech na nějakou Korejskou ligu nebo budou pařit s celou rodinu když je to jejich národní sport. Když mu unesou bratra z nevysvětlitelných důvodů zavolá na policii, po několika dnech vyslýchání nic nezjistili, ovšem zlom začíná v tom že když se jeho bratr objevil tak je to vlastně jiná osoba a jeho rodina se začíná chovat jinak po tomto celém incidentu a dále to celé začíná nabírat na obrátkách. Za ten originální příběh, herecké výkony, chyběla mi tam jako u thrilleru větší atmosféra to trochu ubralo na hodnocení, za mě 3*. ()

Grázl83

Jednim slovem vynikajici! Originalni, necekany dej a zvraty, vyborna atmosfera, hudba, proste vse jak ma byt. Take chvalim delku filmu, ktery jako jeden z mala korejskych filmu ma pod 2 hodiny. ()

hufnagel

Veľmi nápaditý psychothriller s úplne zavádzajúcou atmosférou.Človek by čakal nejaký horor v strašidelnom dome podľa amerických vzorov,ale až na jednu vážne infarktovú ľakačku sa dej posunie úplne iným smerom k nezvyčajnému finálnemu vyvrcholeniu.Hudba mi znie v ušiach až doteraz. ()

Kushina

Tak tohle byl sakra dobrý film. Propracovaný napínavý a výsledek byl úplně jiný, než jsme si celou dobu mysleli, že bude. Smutný konec a prostě fakt super. Sice jsem očekával trochu jiný konec a moc nerozumím tomu, jak se jim x dní dařilo krýt to, co je za datum, ale rozhodně to bylo propracované a skvělé. 85% ()

SpicyNugget

Jin-Seok se s rodinou stěhuje do nového domu. Má pocit, že už tu někdy byl. Když jeho bratra unesou, trvá dlouhých 19 dní, než se najde a Jin-Seok už propadá depresi. Když se jeho bratr vrátí, začne se chovat divně. Jin-Seok ho jednou na jeho nočních toulkách sleduje a zjistí něco zvláštního… Musím to napsat na plnou hubu. Kurva drát, to bylo luxusní dílo! Mám nakoukaných už nějakých dramat, ale tohle strčilo všechny do kapsy. První polovina filmu je skvělá, Jin-Seokovi jsem fandila. V půlce přišel neskutečný zvrat a celý film najednou získal úplně jiný nádech. Konec byl naprosto skvělý, vůbec jsem to nečekala a tahám si hubu zpátky do pantů. Nic nebylo překombinované, vše do sebe zapadlo. Korejci mi opět dokázali, že točit umí. Klaním se až k zemi a přitom hlasitě tleskám. ()

RNDr.Strom

Bohužel mám na počítači nějaký virus, který napadá zpravidla vynikající filmy, které viděli zdejší uživatelé, a přehrává je jakýmisi slabomyslnými patlanicemi bez hlavy bez paty, čili z toho tentokrát opět nic nemám. ()

GemBirD

Po dlhej dobe konecne film, kde clovek neprekukne zapletku po 10 minutach. Vsetci, co si chcete film pozriet , nic si o nom necitajte, nepozerajte trailer a jednoducho si film pustite a uzivajte tento nevsedny thriler. Netflix palec hore! ()

injoy

První polovina 100%, pak to začne být trochu překombinované 50%. Takže průměr 75%. Příjemná neamerická změna. ()

moikan

Nechápem, prečo má film v popise mysteriózny. Celkom týmto žánrom by som to nehodnotila. Prvá časť mi pripadla ako horor. Prerfektne napínavé. Potom sa to zlomilo, ani nie v napätí , ale v uveriteľnosti. Trochu menej preháňania a prekombinovania a bola by aj posledná tretina super. Končilo to síce logicky, ale nedokážem dať viac hviezdičiek.  SPOILER : asi preto, že som videla ten diel z Black Mirror, ktorý tu ktosi spomínal - myslím sa volal White Bear : KONIEC SPOILERA.  Odporúčam pozrieť. Kto podobný námet nevidel, určite si užije. ()

Sopholojong

Vynikajuci "osudovy" scenar ranku Oldboy, alebo Gone Girl, zabity televiznou reziou a fadnymi, telenovelovymi hereckymi vykonmi. Nechcem si vobec predstavit aky "majstrstyk" by sa z toho zrodil, byt to audiovizualne "preslnene" invencnou reziou Parka (spominany Oldboy), alebo "parazitackym" Bongom, ktory by do toho natrieskal oscarove herecke vykony a scenaristicke hody, nehodne lacneho Netflixu. ()

hujerita

Celkom fajn žánrový mix, ktorý prekvapuje. Mohlo sa to vyvíjať akokoľvek, ale neustále sa to menilo z hororu na thriller mafiu špionáž až na krimi a nakoniec... Dobré to bolo, keď manželka vytrimala do konca tak asi to bolo aj na ňu fajn :-) ()

lineker

Slušná Jihokorejská uzlovaná, která nás však jistým, pevným krokem vyvede na samou hranu temnoty. Bavil jsem se, ty dvě hodiny utekly jak dvacet let za deset minut. ()

mdf

Slušný mysteriózní snímek.Ze začátku nezáživný rozjezd,ale potom přijdou nečekané zvraty,myslíte si ,že už jste všechno prokoukli,ale ve finále,je všechno zcela jinak. ()

Maysha

Tak tohle mělo vyhrát Oscara a ne nějaký Parazit. Promyšlený děj od začátku do konce s neskutečným zvratem, který snad nikdo ani nečekal. Jestli máte rádi Prokletý ostrov, tak vám film vřele doporučuji. Od cca poloviny jsem se na film dívala s otevřenou pusou. ()