Seok-do Ma (Dong-seok Ma) je nevybíravý policejní ranař, tvrdý chlápek s pověstí neurvalého býka. V malíku má všechny lokální gangy, jejich nezákonné podnikání; herny, bordely i pouliční prodej rekreačních drog. Se svým týmem tajných sbírá potřebné důkazy pro jejich zadržení. Akci monitoruje jako šelma svoji oběť, když v tom se do města infiltruje trojice čínských mafiánských řezníků, která začíná těm lokálním přebírat jejich území. Ve snaze o jejich nadvládu začíná trojice svým sokům odsekávat končetiny, porcovat jejich těla na kusy a balit je do odpadkových pytlů a cestovních kufrů. V městských ulicích se rozpoutává peklo; napadené gangy z útoků obviňují jeden druhého, zatímco trojice řádí dál jako černá ruka a bere si plnými hrstmi co je jí libo. A když už si s trojicí krvelačných Číňanů nedokáže poradit ani sjednocená gangsterská skupina, je na řadě policejní tým, který, pod výhrůžkou odevzdání případu vyšším autoritám, dostává od svých vyšších nůž na krk a také několik posledních dnů k zadržení všech třiceti podezřelých v čele s vůdcem čínského gangu, Jang Chen (Kye-sang Yoon). (Conspi)

BoPo

Námet je jednoduchý, ide o zápletku v štýle kto ho má väčšieho. Čistá testosterónová rubačka policajti vs gangy a gangy vs gangy. Problém je v tom, že postavy nehýria zaujímavosťou, herci nehýria charizmatom a bitky nie sú ničím vyčnievajúce. A hlavne je to všetko robené v strašne malom rozmere. Rieši sa tu malá časť mesta, zopár uličiek, zopár obchodov, podnikov. Takže vlastne taková dedinská gangsterka, ktorá sa hraje na veľkomestskú. ()

*CARNIFEX*

Nie som fanúšik akčných filmov, a už vôbec nie tých, ktoré pracujú s tematikou gangov, ktoré si medzi sebou vybavujú účty. Lenže toto je snímok z úplne odlišného súdka, ktorý sa napriek vážnej téme, opierajúcej sa o skutočné udalosti, neberie nijak vážne. Je to najmä humor a s tým spojený sarkazmus, zosmiešňujúci postupy autorít, ktorý dokáže diváka pomerne solídne zabaviť. Skutočne sa nepamätám, kedy naposledy som dal nejakému filmu, zaradenému do akčného žánru 5 hviezd. Je jasné, a ja sa bez nátlaku priznávam, že som “mierne” nadhodnotil (!), lenže ja skrátka kórejskú tvorbu zbožňujem, a tak jej kadečo dokážem odpustiť. Za mňa obrovský 👍 hore. Bavil som sa, zasmial som sa, toto je proste jeden z najlepších filmov, aké som v tomto roku videl. Divák, ktorý očakáva seriózne poňatú story, nech si zlomí ukazovák na dominantnej ruke, a po tomto filme v žiadnom prípade nešiaha. ()

sniper18

Tieto juhokórejské kriminálky sa už na sebe podobajú až príliš moc na to, aby som sa na ne ešte dokázal tešiť, máloktorá prinesie niečo nové, čo presne platí aj o Outlaws, ale predsa len si držia ten svoj štandard a tak si ich nemám problém občas pozrieť. A tak Outlaws síce v ničom nevyniká, ale predsa len o nude tu nemôže byť ani reči, keďže sa tu rieši nielen súperenie rôznych zločineckých skupín, pričom jedna z nich má vďaka svojmu krutému a ambicióznemu vodcovi navrch, ale aj ich súboj s políciou, takže sa celkom je na čo pozerať. Ale dosť rozporuplne na mňa pôsobil tón filmu, keďže tu sa neustále striedali drsnejšie pasáže s tými humornejšími, čo sa nezmenilo až do konca, radšej si mali tvorcovia vybrať jeden smer, ale aj toto v tých jednotlivostiach celkom funguje a tak sa aspoň nerušia. Ale viac mi sedel rozhodne ten humor, film síce nie je zase až tak vtipný, aby som sa pritom dokázal zasmiať, ale mám slabosť pre takýto razantný policajný prístup, aký tu predvádza hlavný hrdina. A konečne tu nie sú policajti za úplných hlupákov, ale za plnohodnotných súperov mafie, čo sa v juhokórejskej produkcii moc často nestáva. Spokojný som aj s obsadením, Ma Dong-Seok, ktorý býval kedysi tým svalovcom v pozadí hráva v poslednej dobe čoraz častejšie aj dôležité a hlavné úlohy a nemá s tým problém, síce až tak neovplýva charizmou, ale je to sympaťák, ktorý vie aj celkom hrať a v akcii je s ním zábava. Ale skôr ma bavil hlavný záporák, ktorý je predsa len trochu charizmatickejší a vie si získať rešpekt a problém nemám ani s ich pomocníkmi. Akcia ma ale vzhľadom na vyššie očakávania sklamala, no skôr kvantitou, než kvalitou. Natočená je slušne a poteší, že sa v nej používajú samé rezné nástroje, ale napriek tomu mi teda moc drsná neprišla, aspoň v porovnaní s mnohými inými juhokórejskými krimithrillermi, ale hlavne jej ani moc nie je. Väčšinu času sa nájde len pár maličkostí, ktoré skončia skôr než začnú, až v poslednej tretine sa nájdu asi tri výraznejšie a potenciálne zaujímavejšie súboje, ale aj z nich sa mi dva zdali celkom krátke, až ten finálny ma celkom uspokojil. A technicky je to očakávane vysoká kvalita. Takže celkovo ma to bavilo, ale v tomto prípade budem v hodnotení trochu skromnejší, ani jedna zložka nevyniká až tak, aby sa mi Outlaws ešte chcelo niekedy pozrieť. 66% ()

Dale

Áno, všetko to vyzerá veľmi efektne - drsný policajt, z ktorého sú pokakaní miestni grázli, čínsky frajer, ktorý odsekáva končatiny tým, čo mu nezaplatia a robí si z miestnych gangov dobrý deň a ich záverečné osudové stretnutie. Pomedzi to nejaké naháňačky, pár bitiek a dosť humoru... Za prvé ma zarazilo to, že v Kórey nikto nepoužíva strelné zbrane, ani policajti, ani grázli, akoby jediné zbrane, ktoré existujú, boli nože a sekáčiky. Netuším ako to tam majú, ale oproti všetkým americkým, francúzskym, čínskym a neviemakým gangsterkám mi to pripadalo veľmi zvláštne. Ani celé oddelenie policajtov, keď ide na záťah proti bande gangstrov si nevezmú zbrane, proste idú len tak, na férovku. Za ďalšie, neviem, čo to tam majú za gangy, ale keď stoja traja maníci proti presile gangu a len tak im dobodajú šéfa, bez toho, aby jeho banda na to akokoľvek zareagovala a potom sa k nim tá banda dobrovoľne pridá... WTF To už nespomínam ako urobili bububu na ďalšieho šéfa gangu a on im dobrovoľne odovzdal svoje herne. Proste mám gangsterky rád a mám ich napozerané, ale to, čo sa dialo tu, pôsobilo trošku nereálne, hlavne, keď to bolo akože podľa skutočnosti. Akoby to bolo robené čisto len na efekt. ()

PetrPan

Korejskému Budovi sice chyběl Terence, byť přicmrndávačů tu pár bylo, ale na kráse to téhle akční povedené a místy i příjemně brutální komedii nijak neubíralo. Hlavní hrdina, snad poručík,  neporazitelný Seok-do Ma  si pro sebe urval celý film a tak jedinou drobnou vadou na kráse byl ten fakt, že podobně jako o výše zmíněnou italskou dvojku, o něj vůbec nemáte strach a víte, že  jeho pěst se nezvratně a brzy setká s tvářičkou zlobivého sekeráčka Číňana, coby hlavního záporáka. Před tím náš hrdina zvalchuje a zfackuje všechny další, kteří by mu chtěli sáhnout na biceps a divák se baví vlastně ničím nekalenou akční kriminálkou zcela prostou jiných přidaných hodnot, snad jen chlapeček z obchodu byl malou  a zcela nevýznamnou úlitbou patosu. Finálový souboj na veřejných hajzlech pak naprosto dokonalý. Lámu čtyři prsty... ()

• Geumcheonská jednotka závažných zločinů zatkla v roce 2004 třicet gangsterů. (CarloRizzi)
  • V celom filme nie je použitá ani jedna strelná zbraň. (Johnny.ARN)