Poručík Web Smith (Wesley Snipes), styčný důstojník policejního komisařství v Los Angeles, je povolán, aby vyšetřil vraždu mladé ženy v zasedací síni správní rady jedné japonské společnosti. Tajemným telefonátem naváže kontakt s podivnou přízračnou postavou - s detektivem Johnem Connorem (Sean Connery), o němž se říká, že je pod vlivem Japonců. Web zjišťuje, že Connor je člověk s velkou mocí. Společně pak vytvoří sehraný tým, který bude prověřen až na pokraj svých možností. Čím více pronikají do záhady tajemné vraždy, tím více pronikají jejich krvavá tajemství do nich samých. Každý úder srdce je přibližuje k novému světu a osudové zhoubě. (Bontonfilm)

Xmilden

Rising Sun mě nikdy moc nebavilo, je to zbytečně dlouhé a nepřehledné. Celou dobu zde Sean Connery pronáší různá východní moudra a k odhalení vraha směřujeme velmi pomalou cestou. Kdyby se z filmu vystřihlo 20 minut, určitě by se nic nestalo a filmu by to jen a jen prospělo. 55% ()

Phobia

Lehce rozvleklé krimi drama s politickým pozadím, povrchní náhled do japonské byznys komunity a jejich praktik. Film není žádný zázrak, nicméně dobře odvedené řemeslo, kterému dominuje solidní herecké obsazení, charismatický Sean Connery zvláště. Nálepku "mysterózní" nechápu (opět), to tady někdo k těm filmům přiděluje namátkou? 61% ()

Pepinec

"Nech dveře otevřené, aby se pták mohl vrátit." Říkal jsem si, že tuhle větu zařadím na závěr každého povedeného rande, ale pak mně svitlo, že větší frajer budu, když ptáka naučím brát za kliku. Průšvih je s koulema, ty mi ještě dělaj problém... ()

Jacinda

Průměrný film na tři hvězdy, bohužel hodně se rozcházející s knihou. Nepředal žádné poselství, přidal pár nesmyslných honiček a změnil vraha z původní verze. Možná aby film nebyl rasistický... Vysoká nespokojenost! ()

forsberg

Díky Vycházejícímu slunci vím, že ženám, které dosáhnou orgasmu jen když je někdo škrtí se říká "dusička", že japonsky nasraný se řekne "okata" a že dveře máme nechat otevřené, aby se pták mohl vrátit. A teď marně přemýšlím, k čemu mi ty nově nabyté informace vlastně jsou. ()

kingik

Záměr natočit s dvěma hvězdnými herci zajímavý film ztroskotal na slabém scénáři. Film si hraje na temné drama, ale nenechte se mýlit, je spíše tmavě nasnímaný než aby navodil něco hustého. Pro samou tmu není mnohdy skoro nic vidět. Herci také nepředvedli nic mimořádného a tahle detektivka tak nějak zapadla. Přispělo k tomu i směšné odhalení vraha na které se čeká nudné dvě hodiny. 40% ()

Snorlax

Tvrzení, že Crichtonovy knihy jsou literárními skvosty, by bylo poněkud odvážné. Po převodu na filmové plátno vzniklo cosi, co mohlo stavět na neotřelém námětu o střetu dvou odlišných kultur, nebo na zajímavě nastaveném vztahu vyšetřovatelů. Nestalo se, dvě hodiny kolem vás plyne film, u kterého je vám úplně jedno, kdo vraždil, proč vraždil a jestli ho detektivové dopadnou. Drobným zpestřením je pár akčních scén, které však nemohou probrat diváka z letargie. ()

nascendi

Knihy Michaela Crichtona mám rád, ale Vychádzajúce slnko patrí k tým priemernejším. A Kaufmanov film tú priemernosť iba podčiarkol. Celé to evokuje Sherlocka Holmesa a dr. Watsona, je to zamotané, zaľudnené, inštruktážne a dlhé. Rád súhlasím so Snorlax, že po čase mi už bolo jedno kto a prečo vraždil a prial som si aby to skončilo, pretože tento film stačí vidieť raz a to som už absolvoval. ()

SeBig

Obsazení si koleduje o super film, ale opak je pravdou. Nudná kriminálka, u které se mi přivírali oči. Po akci ani památka. ()

Chrustyn

Mám rád devadesátkové kriminálky a tato mi docela dlouho unikala. Bohužel však po letech zjišťuji, že jsem o nic nepřicházel. Nijak výrazný ani zábavný film, který se atmosférou motá kolem japonských tradic a zvyků, ve kterých schovává nezajímavou kriminální zápletku. Nezachraňuje ani Connery a v té době ještě hvězdný Snipes. ()

LaciLC

-Vcelku- slušný krimithriller, ale obsadenie sľubovalo niečo viac. Podobný prípad ako Scottov Čierny dážď s Douglasom, ten ale na ploche cca. dvoch hodín "ponúkol" o dosť väčšiu porciu napätia. Kaufmanov film jednoducho -nie je- ani príliš napínavý, ani "osemdesiatkovo" drsný, ani dostatočne zábavný... Priemerný, to áno. ()

honajz

Tady nehrát ti herci, co tu hráli, a nerežírovat to Kaufman, byla by to nuda na n-tou, jako kdyby točili Grishamovku. Takhle to má aspoň nějakou šťávu, i když ukecanou, na akci dojde až ke konci. Japonci mi z toho vypadli jako pokrytečtí hajzlíci, co říkají něco jiného, než myslí, a děsně se diví, když někdo bere vážně, co říkají, a nepřemýšlí, že to mohli myslet jinak. Jestli je to tak, ani se nedivím tomu množství rituálních sebevražd v té kultuře, protože se tam žije v permanentním klamu, a když se někdo dozví skutečnou pravdu, musí to být jak výbuch papiňáku. ()

Caszidy

Povedená conneryho(byl i producentem) detektivka z netradičního prostředí, s velice dobře budovaným napětím a atmosférou. Knižní předlohu jsem nečetl, tudíž nemohu srovnávat. Doby, kdy Snipes ještě točil kvalitní filmy a Connery vůbec točil, jsou bohužel zřejmě nenávratně pryč. O to více si pak můžete Vycházející slunce vychutnat. Zvlášť když výtečné ústřední duo doplňuje skvěle úlisný Harvey Keitel, či v takřka cameo roličce Steve Buscemi. ()

Terva

Podle světového bestselleru Michaela Crichtoan. Scénář : Michael Crichton, Philip Kaufman a Michael Backes. Kamera : Michael Chapman. Hudba : Toru Takemicu ()

JohnCZ

Poctivá, i když ve finále docela tuctová krimi nebo lépe řečeno detektivka z prostředí japonských korporací, leckdy napojených na kriminální živly. U podobných filmů mě vždycky baví atmosféra 90. let, která je tady taktéž hmatatelná. Obsazené je to slušně, ale nikdo nemá šanci příliš vyniknout, protože ani postavy a ani jednotlivé scény nejsou vyloženě zapamatovatelné. Na druhou stranu cením, jak neokázalé a logicky vystavěné to celé je. Jen je to v této podobě trochu dvousečná zbraň. ()

corpsy

Skvelá kriminálka, ktorá je obalená do trošku temnejšieho obalu, ako väčšina iných kusov z 90. rokov. Sean Connery sa v tomto filme ozaj podaril. ()

Zemřel autor Jurského parku

Zemřel autor Jurského parku