Mladý pilot Alexej jen těžko získává přízeň zkušenějšího kolegy Leonida. Oba muži však čeká osudová zkouška, když budou nuceni evakuovat turisty z oblasti zasažené sopečným výbuchem. Poklidné přistání se promění v noční můru poté, co erupce zničí letiště a poškodí startovací dráhu... Mladý vojenský pilot Alexej Guščin je navzdory svému talentu a vlivu svého otce, leteckého inženýra, propuštěn z armády, protože jednal v rozporu s rozkazy. Přihlásí se na místo pilota letecké společnosti, kde se má podrobit přijímacímu řízení vedenému přísným pilotem Leonidem Zinčenkem. I přes Zinčenkovy pochybnosti je přijat a stává se Zinčenkovým stážistou. Guščin hledá cestu k Zinčenkovi, který je i doma velice přísný na svého syna Valeru. Guščin se seznamuje s kolegyní Alexandrou Kuzminou, do které se zamiluje. Alexandra je sebevědomá a Guščinův zájem nejprve neopětuje, brzy spolu ale začnou chodit. Guščin a Zinčenko jsou povoláni do Afriky, kde mají evakuovat turisty před válečnými událostmi. Guščin je ale rozzlobený, že nemohou evakuovat rovněž místní emigranty, čímž proti sobě popudí vedení společnosti. Zinčenko však Guščina podrží a oba jsou přiděleni k pravidelným letům do jihovýchodní Asie. Zinčenko s sebou přibírá i Valeru, od kterého očekává, že se zlepší v angličtině. Během jednoho letu na Aleutské ostrovy jsou piloti požádáni, aby evakuovali turisty v oblasti, kde vybuchla sopka. Celkem poklidné přistání se však promění v noční můru poté, co sopečný výbuch zničí letiště a poškodí startovací dráhu. Guščin se navíc musí do hor vydat ještě pro jeden uvízlý mikrobus s turisty. Zinčenko a Kuzmina jsou nuceni startovat a nechávají Guščinovi na letišti druhé letadlo s palivem. Guščinovi se podaří mikrobus zachránit a i jeho letadlo odlétá. Zinčenkovi však dochází palivo a jediným řešením se ukáže přestup cestujících ze Zinčenkova letadla do Guščinova... (TV Prima)

mm13

Netajím sa, že byť to USA, idem na 2*, byť to s Tomom alebo iným drevom, dávam 1*. Ako ruské to ale malo svoje (hoci iste veľakrát nechcené) čaro. Škoda len, že to nebolo ruské až do konca a nenabralo to vo finále tragickejšie odtiene. Ale zbehlo ako voda, tak čo... ()

Lacike

Rusky katastroficky film, ktory nedopadol katastrofalne, ale ani ziadna pecka to nie je. Uvodna dvadsatminutovka v ktorej sa zoznamime s postavami je zbytocne natiahnuta na celu hodinu, takze po polhodine som si prial, aby uz nieco zacalo vybuchovat, ako som to videl v explozivnom trailery. Prilis dlho sledujeme par postav a ich rutinu na letisku. Bohuzial si tvorcovia neodpustia ani otravnu kritiku vsemocnych oligarchov alebo presadzovanie roznopravnosti zien. Druha polovica je jak keby mi niekto prepol na iny film. Nasleduju sceny na ostrove, kde vybuchla sopka a letisko aj s celym ostrovom postupne pohltia plamene a lava. Ale nas statocny hrdina v poslednej pikosekunde odstartuje pred rutiacimi plamenmi s lietadlom a zachrani vsetkych cestujucich. Ani Emmerich by to lepsie nevymyslel a to sa vo filme 2012 tak snazil. Potom nasleduje vykradacka dalsieho poamericteneho Nemca Petersena a jeho klasiky Air Force One, takze nasi hrdinovia musia vo vzduchu prestupovat z jedneho lietadla do druheho, aby to vyvrcholilo pristatim este sialenejsim ako sa podarilo Sullymu. Proste po prvej celkom komornej casti sa v druhej polovici z filmu stane exhibicia trikov a sialenych napadov, ktore ale nie su tak zabavne ako som dufal a nakoniec ma o trochu viac bavila ta natahovana prva polka. Ale milovnici katastrofickych filmov by si tento film rozhodne nemali nechat ujst. Je to taky solidny standard na jedno pozretie. 5/10. ()

corpsy

Komerčný katastrofický film, natož samotný žáner, má vzorec nemenný a konštantný. Či už to bolo v jeho začiatkoch ( 30. - 50. roky ) , v renesancii ( 70. roky ), v zmŕtvychvstaní ( 90. roky ), či ako tento snímok, v reverse ( nové milénium ). Na začiatku ( pri tých dlhších miutážach to môže byť aj hodinka plus mínus ) sa zoznámime s hrdinami, prípadne obeťami. Potom príde zvrat v podobe katastrofy ( pre mnohých, hlavne destrukčne naladených divákov, najlepšia časť filmu ) a následne akcia v podobe zachraňovania a rôznych únikov z katastrofických dozvukov. Tento snímok ide po tejto lajne, ako ten najlepší korčuliar profesionál. A keďže nejde o žiadnu inovatívu a ani pokus o naddimenzované, megaspektakulárne akčné scény ( viď Emmerich ), je to presne to, čo divák znalý aj neznalý, bude očakávať. ()

slunicko2

Čistá žánrovka nezapře ruský původ. 1) Je osvěžující vidět všechna žánrová klišé americké produkce v trochu jiném provedení._____ 2) Druhý ruský film ve formátu IMAX natočil 50letý mladistvě vyhlížející scénárista a režisér Nikolaj Igorjevič Lebeděv._____ 3) Zaujali mě zajímavý 31letý Danila Valerjevič Kozlovskij (druhý pilot, stážista Alexej Guščin), 32letý Sergej Kempo (steward Andrej) a především 24letý pěkný Sergej Romanovič (syn instruktora Zinčenka Valerij)._____ 4) No, co říci na závěr? Когда земля горит, спасение в небе. ()

stration

Rusáci nepřekvapili a po výborném Metru natočili další velice zdařilý katastrofák. Původní Posádku v ohrožení si pamatuju s dětských let jako drsnou podívanou s kupou omrzlin a solidní atmosférou. Ekipaž je natočena v podobném duchu. Co přibylo, je výborné prokreslení hlavních charakterů a jejich motivace i milostné a rodinné linky, které tentokrát nijak nevadí. Efekty jsou perfektní a celý film je natočený velice zručně. To, že je natočený na "ruský způsob" je pochopitelné a je zajímavé sledovat rozdíly mezi takovým San Andreas a Ekipaž. Prostě Amíci točí nějak a Rusáci zas jinak. Všude je ale kupa hrdinských činů a obětování se. Stopáž mohla být o chlup kratší, ale i tak film jednoznačně doporučuju. Už kvůli perfektnímu napětí, které mi v amerických filmech trochu schází. ()

Nach

Docela povedený katastrofický film, který šlape na paty kvalitním hollywoodským produkcím na toto téma realizovaným. Chemie mezi hlavními postavami funguje na výbornou. Romantická linka zde není kýčovitě tažená do popředí a speciální efekty jsou docela slušné. Pokud tedy hledáte nějakou vzdušnou jízdu, kde se bojuje o život a vymýšlí se šílené nápady na přežití cestujících, s Ekipaž nemůžete sáhnout vedle. Viděno bez znalosti původního filmu Posádka v ohrožení z roku 1979. 75% ()

pakobylka

-----"Můžeme spadnout !" ----- "To nesmíme !" ----- Oproti "západní" produkci možná maličko neobratnější či těžkopádnější počin ... v některých detailech, leč ve výsledku opravdovější a upřímnější - dokonce i v těch vypjatých momentech, které s frajerskou lehkostí překračují hranici, oddělující reálný svět od krajiny snů a fantazie. Snad pro jeho hrdinství, neokázalé a samozřejmé, které se zdá být nedílnou součástí běžného života ... snad pro jeho humor, trefný a úsporný, který ve vážných chvílích bez reptání ustupuje stranou ... snad pro jeho triky, efektní a realistické, které se za každých okolností tváří VELICE nedigitálně ... 4* mu patří plným právem. P.S.: 1) Zkuste si představit tu situaci na palubě ... ve SKUTEČNOSTI. Víte ... na jednohlasnou podporu bych to neviděla; 2) ----- "Máme normální rodinu. Muž a žena pracují, syn je trouba." ----- ()

laik_60

"Film o sile a veľkosti ruskeho človeka". Kurnik !!!!! Za dve hodiny tolko úspešnych akcii, to len tak mirnix dirnix nejde. Neviem prečo ale všetci tí "veliaci páni a velitelia" mi tam pripadali ako členovia POLITBYRA !!!! Slabunka moooc slabunka troječka. ()

dr.fish

Ten pán co psal scénář i ti ostatní, co točili tento film, mají nakoukáno katastrofických filmů. Proto neudělali chybu, dodrželi všecky postupy, zachovali všechna klišé i řadu modelových situací. Výsledkem je katastrofický film v novém kabátku, ovšem točený podle starých klasik. Ruský hrdina nezklame a překoná možnosti fyziky i matematiky. A tak je to v pořádku. Proto konec konců chlapi chodí do kina, aby viděli ještě větší chlapy a utvrdili se v tom, že to dělají dobře. Takže já to s chutí shlédl a odreagoval se. Jen vždycky, když nějaké to letadlo nouzově přistane bez křídel za nulové viditelnosti na špatně osvětlené dráze, vybaví se mi Připoutejte se prosím. Leslie Nielsen: "Přeju vám oběma ať Vám to vyjde!"75% ()

herr_carter

Kurva pěkně Rusáci ! Katastrofický film, jak má být. Efekty jsou stravitelné a hezky digitálně řešené, herci sympatičtí a co je důležité, tak neokoukaní. Hned si jdu zařadit do pořadníku ruské Metro z roku 2013.................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

kenkaku

Mrzí mě, že jsem film neviděl před rokem 2022. Dívat se teď na to jak si Rus hraje na moderní zemi (domácnosti plné západního zboží, na silnici auta vyrobená výhradně mimo RU) co se stará hlavně o blaho ostatních (viz scéna asi po půl hodině v tom Bubustánu s neidentifikovatelnou Africkou vlajkou) mi prostě zvedá žaludek. Tomu pocitu ale byl konec v padesáté minutě filmu. Tam začíná velice solidní katastrofická podívaná. Obzvlášť ta část na ostrově. K letu zpět bych sice výsady měl, ale mnohem víc mě (nečekaně) srala tlupa tlustých obstarožních soudruhů v centrále letového provozu. Každopádně, podruhé asi už ne. ()

iXtr3m3

Originál som nevidel a ani neplánujem vidieť, ale musím uznať, že tento remake, keď si odmyslím "rozprávkové rozumej nereálne" prvky, bol vcelku dôstojným konkurentom pre americké blockbustery. Síce sterilné, ale Danila Kozlovskij, ktorého poznám už pár rokov, dal svoj štandardný výkon, aj keď svoj doterajší vrchol mal zatiaľ v Legende 17. ()

Foxhound#1

Sovětské, ehm tedy ruské, akční kino, které si v ničem nezadá s klasickými holoúdovskými akčními výplachy. Tedy akce je přepálená a samozřejmě nechybí šťastný konec. Co tomu lze vytknout je dlouhá stopáž, které je v kombinaci s komerční TV a nejméně 5 bloky reklam skoro otravná. NIcméně i přes tuhle drobnost film rychle ubíhá, s postavami se rychle sžijete a jako akčně-katastrofický film to není špatný. ()

filipvrbik

No jo, rusové se pokusili o katastrofický snímek podle amerických vzorů a výsledek nic moc. Začátek rozhodně není špatný, Agne Grudyte je moc hezká, ale vůbec nehraje - Danila Kozlovskij je pravý ruský bohatýr, ale naprosto neuvěřitelná stopáž přesunu lidí z letadla do letadla je opravdu hodně nudná... Škoda, že to má takovou tu zápletku s lávou, dalo se čekat, co se stane a to se tak stalo, ale zase natočené to tak špatně není...50% ()

BlackHood

Rusko, blahopřeji za nejlepší katastrofický film a za nejlepší film roku 2016. Skvělé od začátku do konce. Rozjezd byl úžasný, ne jako v jiných katastrofických filmech, kde se jenom kecá. 100% ()

petikacka

Ty vole!!! Tak tohle je můj historicky první rúskij katastrofíčeskij fílm a pořád se z toho ještě nemůžu vzpamatovat...Myslela jsem si, že některé americké trapárny nemůže nic překonat ovšem Ekipaž mě dostala do kolen...Je to taková píííí*ovina, že 1 * dávám jenom proto, že je to tak blbé až se tomu musí jeden smát a to se zase cení...Příběh o rúskom čelavěku katoryj vsegda dokážet vsjo je naprosto odzbrojující a myslela jsem si, že patří do dávných hlubin ruského komunismu, kde zítra již znamená včera, ale jak je vidět , tak se zase díky gaspadaru Putínovi opět dere na povrch...Bože chraň nás od zlého a hlavně ruského!!! Nejvíc mi to připomnělo scénku mých spolužáků na hodině ruštiny na téma "U vračá "...Lékař se ptá:"Što vam slučílos"? Pacient: " Stroj miňá urvál rúku. Što vy miňá na to dájetě?"...Vrač: " Masť." Tak asi tak...Jestli toto někdo oceňuje byť v rámci žánru, tak potom Žralokotornádo musí dostat Oscara...Za mě 15% ()