Mladý pilot Alexej jen těžko získává přízeň zkušenějšího kolegy Leonida. Oba muži však čeká osudová zkouška, když budou nuceni evakuovat turisty z oblasti zasažené sopečným výbuchem. Poklidné přistání se promění v noční můru poté, co erupce zničí letiště a poškodí startovací dráhu... Mladý vojenský pilot Alexej Guščin je navzdory svému talentu a vlivu svého otce, leteckého inženýra, propuštěn z armády, protože jednal v rozporu s rozkazy. Přihlásí se na místo pilota letecké společnosti, kde se má podrobit přijímacímu řízení vedenému přísným pilotem Leonidem Zinčenkem. I přes Zinčenkovy pochybnosti je přijat a stává se Zinčenkovým stážistou. Guščin hledá cestu k Zinčenkovi, který je i doma velice přísný na svého syna Valeru. Guščin se seznamuje s kolegyní Alexandrou Kuzminou, do které se zamiluje. Alexandra je sebevědomá a Guščinův zájem nejprve neopětuje, brzy spolu ale začnou chodit. Guščin a Zinčenko jsou povoláni do Afriky, kde mají evakuovat turisty před válečnými událostmi. Guščin je ale rozzlobený, že nemohou evakuovat rovněž místní emigranty, čímž proti sobě popudí vedení společnosti. Zinčenko však Guščina podrží a oba jsou přiděleni k pravidelným letům do jihovýchodní Asie. Zinčenko s sebou přibírá i Valeru, od kterého očekává, že se zlepší v angličtině. Během jednoho letu na Aleutské ostrovy jsou piloti požádáni, aby evakuovali turisty v oblasti, kde vybuchla sopka. Celkem poklidné přistání se však promění v noční můru poté, co sopečný výbuch zničí letiště a poškodí startovací dráhu. Guščin se navíc musí do hor vydat ještě pro jeden uvízlý mikrobus s turisty. Zinčenko a Kuzmina jsou nuceni startovat a nechávají Guščinovi na letišti druhé letadlo s palivem. Guščinovi se podaří mikrobus zachránit a i jeho letadlo odlétá. Zinčenkovi však dochází palivo a jediným řešením se ukáže přestup cestujících ze Zinčenkova letadla do Guščinova... (TV Prima)

GejmronCZ

Tak... Na první pohled to není nic extra a rozhodně ani nijak originální. Nicméně to nebylo tak hrozné jak jsem čekal. Možná bych byl ochotný dát i 4 hvězdičky, ale jelikož vím, že si to už nejspíš nepustím, protože mě to tak moc nebavilo (ikdyž nějak špatné to nebylo), tak dávám 3. Myslím, že hodnocení docela sedí, ale šanci tomu dát rozhodně můžete. Jsou daleko, ale dáááleko horší kousky, který vám nejen seberou ty 2h, ale jako bonus vám ještě přidělaj rakovinu očí. Tohle jde, proč ne. Klasickej katastrofickej let. ()

rigby

Ti Rusové tedy umí točit katastrofické filmy. První polovina pohodová oddychovka, moc se mi to líbilo, ale to jsem ještě netušil, co mě čeká. Láva, oheň, divák zapomíná dýchat napětím. Ale to stále ještě není všechno. Při vzdušném přesunu jsem už jen lapal po dechu a nevěřícně sledoval dění. Neuvěřitelná podívaná a navíc to má hlavu a patu a zbývá čas i na mezilidské vztahy a není to takový doják, jaký by byl v případě amerického filmu. Po všech stránkách vydařené dílo, které si čtyři hvězdičky plně zaslouží. ()

Saxos

Ano ruský člověk musí mít navrch ve všem a vždy. Nestačilo zachránit přeživší po sopečném výbuchu na neznámém ostrově, ještě vše zpestříme cirkusovým kouskem ve výšce 3 km a rychlosti 350km/h. A ono to funguje. Fandil jsem jim všem. ()

brasek

So silným sebazaprením hodnotím za 3*. Sociálne cítenie hlavnej postavy v podaní Danila Kozlovského je totálna teatrálnosť, po pár jeho excesoch lezie na nervy celá jeho osoba. Žiaľ jeho vystupovanie v roli pilota nie je ani veľmi dôveryhodné. Po viac ako 40 minútach sa konečne dostávame na sopečný ostrov a dovtedajší dej sa dá považovať za balast. Na ostrove opäť teatrálne sociálne cítenie, zachrániť všetkých a všetko... konečne finálna scéna a lezenie z lietadla do lietadla, nuž neviem... kapitán Leo od mrazu a silného vetra by mal vyzerať nielen trocha inak ako vyzeral! Snímok sa dá pozerať, ale nie je to nič pre logické zmýšľanie. ()

veverysiak

Niekomu asi poriadne zahadzuje sviečky, pokiaľ sa tu vyroní na päť hviezd, sovieti potrebovali spraviť akože konkurenciu holyvúdu, tak sa pustili do akčných vzdušných žánrov, radšej nech točia drámy a komédie, smiešne plagiáty im nestoja za to, takže 15%. ()

Brenda.Ch

Další vydařený ruský film ! Katastrofické filmy mám moc ráda, a tento russkyj kousek se prostě povedl. Líbí se mi ta civilnost pojetí, zkrátka jsem měla pocit, že nekoukám na supr čupr namakané herce a prostě k nakousnutí krásné herečky, ale na skutečné piloty a jejich rodiny. Velmi mě pobavila scéna se shozeným autem a geni(t)álním doučováním nepovedeného syna pilota. Pravda, jejich sbližování na konci sice připomínalo spíše americký trhák, ale to nic, katastrofické scény byly parádní a já si ani nedovolila zajít pro vodu, abych o něco nepřišla. Tak 70 % určitě ! ()

Astonko

Pre mňa veľké prekvapenie, pretože pod označením "ruský katastrofický film" som si predstavoval všeličo, len nie, že to bude dobré. Aj keď tá úvodná hodinka je zbytočne dlhé zoznamovanie sa s postavami, dokáže to zaujať a od momentu keď to konečne dosiahne žánru "katastrofický" už nie je šanca to vypnúť (len sa človek nesmie zamýšlať nad logikou niektorých situácií) 6.5/10 ()

TOPmoovie

no keby takto natocili ten novy stalingrad, bez patetickch emocionalno gerojskych vylevov...to by bolo nieco::::::!! dej bol plny, bez sekundy nudy, akoby aj hollwood mohol cerpat svieze namety. no rusi prekvapili velmi. konecne lepsi film ako aj action-snaziaci sa plagat ku filmu:)) ()

yoryk

Celkom prijemny rusky katastroficky film, s dobrymi efektami az na par nezmyselnych detailov. Skutocne si neviem predstavit taku kravinu ako sa ludia vo vyske 3500 m v 700 km rychlosti presuvaju medzi dvoma lietadlami na lane v sietke. Lietadla si v pohode v burke udrzovali konstatntnu rychlost, zaujimave ze nebola ziadna turbolencia, ziadna turbulencia z motorov z prveho lietadla, hak sa uplne v pohode dostal do otvorenych dveri do druheho lietadla co je uplne ze nerealne medzi takymito dvoma lietadlami. No a ako vravim ten trapny presun tych ludi cele zle...Tak isto ako s tou lavou...lietadlo startuje, lava zaplavuje kolesa ale kolesa zazracne ostanu neposkodene z 1200 stupnov teploty akoby ani nechumelilo...a bolo tam este zopar takych nezmyselnych chobotik. Prva hodinka docela nuda ako si Alexej neustale hlada pracu a druha hodinka ked uz zachranuje tak je celkom pozeratelna, napinava, ma to celkom smrc a nema to vyslovene hluche miesta, ale tie nelogicke somariny zrazaju ten film dole.... ()

Snakefinger

MOLODCI .... tady je vidět markatní rozdíl mezi ruským a americkým action filmem. Rusové moc neoslavují, jsou při zemi ani náznak vlastenectví. Prostě lidský blockbuster s geniálními efetky. Akční zážitek roku 2016 pro mě. A protože se na konci nerozdávali medaile u rozvinuté zástavy tak za to bych dal dalších pět bodů minimálně navíc. ()

Mates Hradecky

První část je jakási romantická reklama na Aeroflot. Hned bych se stal pilotem, napadla mě myšlenka, kterou jsem ovšem ihned zase zapudil při scéně přípravy pilotů v tělocvičně. Celkový dojem z nepovedeného remaku: působí jako školní cvičení střední filmové školy v Čimelicích. Laciné digitální triky, nenáročný scénář, krásní ruští hrdinové v uniformách...Jen v zemi, kde včera znamená již zítra (nebo to bylo naopak?) je možné, aby se dvě dopravní letadla spojila lanem ve výšce 3 km a za rychlosti 350 km/za hodinu a všichni pasažéři včetně pilotů přestoupili pomocí síťové lanovky z jednoho do druhého pouze s doporučením, aby se teple oblékli a obličej namazali krémem! A takových nesmyslů je v druhé polovině více. Doporučená přístupnost 6+ v úvodních titulcích naznačuje cílovou skupinu divácké obce. ()

argus123

Budem to súdiť z dvoch pohladov. Prvy Laický - videl som pôvodnu verziu, a musim priznať že tato novšia nieje tak pritiahnuta za vlasy, (sorry jako, ale šiť lietadlo drôtom počas letu to fakt ne :D ) Kamera vynikajuca, herecke vykony dostačujuce, efekty parádne. Rusi sa proste vyhrali s tymto filmom, nejde o nič lacne. Proste a jasne zobrať dve skutočne lietadla a nechať ich vybuchnuť, prečo nie ? Podme dalej. Začiatok začal humorne - padajucim autičkom a komentarom o divnej vodke. To nemalo chybu. Strastiplna cesta začinajuceho pilota pod drobnohladom prisneho a skorodespotickeho kapitána, kedy zelenač musí presvedčiť o svojich kvalitách čo sa aj stane. Nasledne hrdinsky čin, a neuveritelny system záchrany z jedneho lietadla do druheho, ako náhrada za zošivanie lietadla počas letu v pôvodnom filme. Napínave do konca, a na konci dojemne scény, a tak to má byť u takychto filmov. Takže takto by mal vyzerať každy akčny katastroficky film. Klasika. Druhy pohlad a to odborny - Neuveritelna blbosť ohladom slovníka, alebo prekladatela/dabera. Podvozky sa neschovávaju ale zasúvaju ! To by nebolo tak strašne ako nerealna schopnosť pilota včas sa vyhnuť zražke s inym lietadlo, obe lietadla letia cca 800/900 km v h. Navyše každe dopravne lietadlo ma system včasneho varovania pred zrážkou s inym lietadlom. Dalšia vec čo musim vytknuť je upevnenie lana o sedačky, preboha. Jeden človek nech važi 70 kg, a teraz si to vynasobte počtom ludi v koši, to fakt ma jedna sedačka v lietadle udržať ? Nehovoriac o tom že lano počas spušťavaniu k lietadlu by sa neuveritelne trepotalo a na stabilizaciu sa v takychto pripadoch použiva padačik. A našlo by sa toho viac, proste jedna velka chyba filmu je, že nemal technických poradcov z oboru letectva ! Inak by sa tieto absurditky vo filme neukázali. Celkovo hodnotim 4* a to hlavne za to že Rusi dokazali že vedia natočiť vyborny katastroficky film, s pritiahnutymi scénami, za ktore by sa nemusel hambiť ani Hollywood. Ruska filmografia znova postupila o stupeň vyššie. ()

dudel3333

Do polovice dialogy hlupšie ako v Burli om Víne,druha polovica mega akčna ukážka katastrofickych filmov 80 a 90 rokov,kedy všetko nemožne je moźne.Všetko sa stihne na sekundu presne,na milimeter sa to zvladne a zaĺubenci to prežijú......inak už dlho som sa tak nezasmial ()

jaanyna odpad!

Ano, tento film byl skutečná KATASTROFA! Škoda, že ruští piloti nebyli takoví machři, když vzlétali s hokejisty Jaroslavle, že? ()

Sa.sa

Super začátek, ať žijou vojáci... "říkal jsem ti, že je ta vodka pančovaná..." :) :) chudák auto... Jinak slušný film plný akce a zvratů... Velmi dobře natočené i obsazené... ()

Konev

Až na ty důchodce v řídící věži, kteří přemýšlí tak dlouze, že jsem u toho málem usnul, je to dobrý film. ()

Oakie

Jsem tady pouze já z planety Země? Tento film je naprostá blbost ze všech úhlů pohledu, na které si vzpomenete - dialogy, herecké výkony, stříh, absence režie... Jedinou kladnou stránkou jsou sympatické letušky. Pokud chcete zbytečně promrhat více jak 2 hodiny vašeho života, tak vám tento film vřele doporučuju. ()

rebel2009

Dobrý druhý díl, sice občas jako v amerických pohádkách s Willisem, Seagelem, atd. trochu popírají fyzikální zákony, ale dobrý...občas se tam střídají typicky ruské patosy s dumajícímy přestávkamy, ale efekty na úrovni Hollywoodu. První hodina psycho, ale druhá akční nabírá dech... ()

Jimclark

S nostalgií jsem zavzpomínal na téměř 40 let starý originál "Posádky v ohrožení", ze kterého jsem byl jako malej celý pryč, a musím uznat že proti tomuhle to byl jen slabý odvar. 70%. ()