Příběh založený na skutečných událostech vypráví o pohledném a dobrodružném muži Robinu Cavendishovi (Andrew Garfield). Ten se stane průkopníkem pomoci pro zdravotně postižené poté, co ve věku 28 let od krku dolů zcela ochrne a je obeznámen s faktem, že mu zbývají pouhé tři měsíce života. On a jeho oddaná žena Diana (Claire Foy) cestují po světě s nadějí, že změní životy druhých jako je on sám. (Bioscop)

BMW12

Příběh je hrozně hezký, je obdivuhodné, že dokázali lidem s tímto postižením takto pomoci, že nemuseli jenom ležet v nemocnici. Také je hezké, že Robin se po úvodních skeptických myšlenkách uchýlil k pozitivnímu vnímání života. A také, že jeho žena ho opravdu milovala a zůstala s ním. Ovšem filmu dávám jenom 3*, protože mě to chvilkama nudilo, nebo lépe řečeno film nedokázal udržet moji pozornost po celou dobu. ()

ARI50

Nejlepší je se netěšit a nic neočekávat a pak dostanete uplnou bombu třeba. Jo je to pěkný film ale začátek raz dva tři a všechno je hotovo až moc urychlené, soundtrack slabý a herci zahráli taky dost slabě . ()

Necrotongue

Většinou filmy s vykalkulovaným emočním dopadem na citlivého diváka příliš dobře nehodnotím, ale tohle je jedna z výjimek. Velmi se mi líbil herecký výkon Claire Foy, pobavily mě opakované úspěšné průniky černého humoru do jinak dramatického příběhu, ale hlavně jsem se dokázal dokonale vžít do situace hlavního hrdiny. Kdo se nikdy nedusil, kvůli neprůchodné tracheostomické kanyle, těžko ocení, jak zajímavé jsou to okamžiky:-) Hlavním důvodem pro udělení čtvrté hvězdičky bylo každopádně to, že jsem se po celou dobu slušně bavil, klidně bych se ale obešel bez některých scén, které byly natočeny jen kvůli hře na city. ()

luka4615

S filmem Breathe mám jeden zásadní problém a to ten, že režisér Andy Serkis se bojí jít více na "dřeň", bojí se přijít s něčím inovativním a drží se zajetých žánrových mantinelů. Je to velká škoda, jelikož snímek obsahuje oduševnělé a lidské poselství, což v kombinaci s perfektními hereckými výkony Andrewa Garfielda a Claire Foy činí z filmu alespoň v tomto směru výjimečnou záležitost. Je mi velmi líto, že Andy Serkis u svého režijního debutu nezvolil poněkud "dravější" režijní cestu. Takto totiž dostaneme film, který má sice hluboké myšlenky, nicméně ve finále se Vám bude zdát poněkud bezzubý. „Get me out of here.“ ()

Ajinka126

Pro mě to nefunguje jako romantický film ani jako životopisné drama. Životní příběh je to jistě silný, ale v této filmové podobě to neobstálo. ()

GodComplex

Ze zacatku vyborne, vyprava do Afriky, zajimavy progress, ale pak se to zvrtne v jakesi predvidatelne, oscarovo-zdimaci drama. Sice podle skutecnosti, ale stejne to pak ve finalnim hodnoceni brouzda nekde v lehce lepsim prumeru. 6/10 ()

kaylin

Chvíli jsem si říkal, jestli to přece jen nebude trochu prvoplánové - a ono to nakonec je, protože tak nějak víte, jak to dopadne, i když nemusíte znát příběh muže, o němž film vypráví - ale herecky je to ztvárněno natolik dobře, že vás představitelé přesvědčí o tom, že má smysl na podobný film koukat. Ano, hranice je možné překonávat. ()

dom156

Moje hodnocení se primárně odvíjí ze zkaženého závěru, jelikož když měl děj gradovat a měli z nás téct potoky slz, tak jsem se pouze šklebil na monitor svého notasu. Celých 20 minut filmaři zabili a nedopustili žádné citové zabarvení, které by jinak průměrný romantický film vyšvihl vzhůru v hodnocení. Takto dávám pouze 2*. ()

kajas

Na první pohled nenápadný snímek zaujme svým poselstvím, příjemnou retro atmosférou a skvělým výkonem Claire Foy, která podle mého názoru zastínila svého slavnějšího kolegu Garfielda. Že se na filmu podílel syn skutečného Robina, je taky milé překvapení. Problém jsem ale měla s některými vedlejšími charaktery (v čele s Dianinými bratry), špatným/nulovým maskováním o dvacet let starších postav a také mi chybělo osvětlení zdroje financování celé rodiny Cavendishových. Jak mohla Diana zvládat celodenní péči o handicapovaného manžela, vychovávat syna a ještě vydělávat peníze, to mi tedy bylo záhadou. ()

applause

Věděla jsem, o čem film bude, tak jsem čekala průměr a to jsem také dostala. Žádné nadšení, žádné zklamání. Tvůrci si také nemohli nic vymýšlet, když byl film podle skutečné události. Je neskutečné, co všechno Diana, se svým manželem, Robinem překonali, když mu doktoři odhadovali jen pár měsíců života. Snímek byl dojemný, bohužel na konci u mě žádné pocity nevyvolal. Doporučuji. ()

Aljak

Idea veľmi podobná ako pri Me Before You, takže už len tento fakt tomu ubral na originalite. Dokonca aj tá emočná línia bola viacmenej totožná - rezignáciu striedala nádej a boj o prežitie, a napokon zas prichádzali fázy túžby po smrti. Mňa osobne najviac vzala za srdce tá časť tesne po Robinovom ochrnutí, najmä keď sa mu snažili odčítať z pier, čo chce povedať - napokon z neho vyšlo Let me die... Potom už to bol taký gradačný štandard - roky stabilizácie, relatívneho šťastia, prínosu pre spoločnosť, a t ď. Nehovorím, že som sa nudil, ale bol to taký priemer. V celkovom ponímaní to však bola najmä pekná spomienka producenta Jonathana Cavendisha na svojho otca, ktorý spôsobil revolúciu v zdravotnej starostlivosti o respiračne závislých pacientov. ()

vydumnica

No neviem, ci by som to pozerala, keby som len bola vedela, ze ma zaver filmu uplne sklame. Chcela som to vidiet hlavne kvoli Garfieldovi, patri medzi mojich oblubenych hercov, ale tiez mam velmi rada zivotopisne filmy. No musim povedat, ze som od filmu cakala viac. Pripadal mi miestami dost nudny. Herecke vykony fajn, kamera zaujimava. Na love story priemerne, akosi to nemalo smrnc. A zaver, len som dufala, ze sa to neskonci takto...Na jedno pozretie OK. ()

Figu

Vše co mám rád u životopisnejch story, který jsou podložený skutečným příběhem tu bylo... Miluju autentický záběry, fotky atd... To tu bylo. Tak co mě tak nějak nevoní? Je to určitě zbytečně táhlá nuda společně s hlavním hrdinou Garfieldem! To je herec neherec, kterej mi fakt nesedí. Jinak jde o klasickej průměr. 50% ()

Streeper

Krásný příběh plný oddanosti k nejbližší osobě. Obdivuji Dianu, že se pro manžela tolik obětovala, jen aby mohla být s ním, tomu říkám opravdová láska. A zároveň obdivuji Robina, že v sobě, hlavně díky manželce, našel tu sílu žít svůj život dál, byť omezeně. Je to silný příběch, ale zpracování už tak silné není. Postavy ani film samotný ve mě nedokázali vzbudit žádné pocity, empatii, prostě nic a to jsem hodně velká plačka, proto dávám o dvě hvezdičky méně. ()

Juto

Pekný film, pri poslednej scéne mi na duši bolo ťažko. Aký môže byť život nespravodlivý, ale aj tak sa človek môže schopiť a môže žiť život naplno s pomocou najbližších. 6/10 ()

Pajky3

Na začátku to působilo jako by použili epizodu ze seriálu Crown, akorát Matta Smithe nahradili Andrewem Garfieldem. Claire Foy vypadá úplně stejně a prostředí Afriky taktéž. A pak se to stalo, přišla změna a běželo to tak, jak se dalo očekávat. To ale nutně nepovažuji za něco špatného, protože mě to bavilo. V závěru i dojemné, překvapivě lépe to fungovalo při rozloučení s přáteli než s rodinou. Obsazeno skvěle a za podívání rozhodně stojí, v porovnání s jinými truestorkami podobného ražení to ale přeci jen zaostává. 70 % tak nějak akorát odpovídá. ()

pakobylka

Příběh, který disponuje nesmírnou vnitřní silou - to když je navzdory tvrdé realitě plný života a optimismu ... příběh, který vychází ze skutečnosti - to když vypráví o muži, který se nevědomky oženil s andělem. S andělem převelice kurážným, převelice cílevědomým a převelice nezdolným - s andělem, který jakoby nic nesl na svých bedrech všechnu tíhu jeho osudu a svůj vlastní kříž snad ani nevnímal, takže mu umožnil nejenom brát, ale i rozdávat ... a naplnit tak vlastní vyměřený čas až po okraj. Pochopitelně by se neobešel bez nezištné pomoci všech, kteří neopustili jeho samotného ani jeho anděla - snad i proto, že praví andělé odedávna přitahují dobro a odpuzují zlo ... pokud se nějakým nedopatřením ocitnou na Zemi ... 4,5* ()

kocik1

Motivační melorama, které působí tak strašně pozitivně, až ve mně vzbudilo částečně negativní emoce a nechuť vidět to někdy znovu. ()

Johnny.ARN

Prečo to vzniklo? V čom tkvie tá vynimočnosť tejto skutočnej udalosti, že zo toho spravili film a skrachovaný pavúk si to lízol? Ja som na to za tie útrapné 2 hodiny neprišiel. 1 z 5 ()

Lachtaan

Polozapomenutý životopisný film s nádechem romantiky o těžké ráně osudu v podobě nemoci, s níž zkrátka nejde vyhrát. Naprosto neodolatelná Claire Foy a vždy přesvědčivý Andrew Garfield jako stěžejní body dramatu, co vás nerozdrtí jako jemu příbuzní (Nedotknutelní), ale silný soucit vyvolá naprosto v každém. [viděno na Netflixu 3.11.2022] ()