Jak se irský mladík bez budoucnosti stane součástí anglické šlechty 18. století? Odpověď Barryho Lyndona (Ryan O’Neil) je stručná: jakýmkoli možným způsobem! Barry je snaživý žadatel o ruku, účastník soubojů, pobuda, voják v Sedmileté válce, flamendr, špión i falešný karetní hráč – to jsou jeho zastávky na cestě nahoru za bohatstvím a postavením v této přepychové filmové verzi románu Williama Makepeace Thackeryho natočené Stanleym Kubrickem. Pro zvládnutí tohoto nádherně vystavěného a úskočně satirického filmu se Kubrick nechal inspirovat díly malířů té doby. Kostýmy i scény byly pečlivě vyrobeny v dobovém stylu a pro natáčení interiérů i exteriérů v přirozeném světle byly vyvinuty novátorské čočky. A výsledek? Barry Lyndon přetrvává jako zlomový film, který přenáší historické období na filmové plátno tak živě, jako žádný jiný film před ním ani po něm. (Magic Box)

Lazy87

Bohužel historická dramata nejsou mým douškem kávy. Kubrick sice má výtečné filmy, ale tento bych mezi mě mezařadil. Moc se to táhne a něco tomu chybí. Ne že by dle mého názoru nestál za zhlédnutí, určitě si nějaké fanoušky najde. Osobně se mi asi nejvíce líbil závěrečný souboj, zbytek asi brzo zapomenu. ()

Monco

Na Kubricka a jeho historický kousek jsem dlouho čekal, než se podívám. Zaprvé proto, že takhle moc dlouhé filmy nesleduji často a zadruhé proto, že o tomto hrdinovi jsem nikdy nic neslyšel. Teprve potom moje zvědavost a hledání na internetu o tomto filmu mě utvrdila, že se na ten film musím podívat už kvůli mistrovi. Pravdu má gouryella, že sledovani vyzaduje velkou davku trpelivosti. ()

subo.psycho

Kubrick sa ukázal. Je to pán režisér a dokáže proste točiť všetko. Tento historický film, na mňa zapôsobil veľmi dobrým dojmom. Neviem prečo ,ale pripomínalo mi to v niečom príbeh Adama Šangalu od Jégeho. Taktiež sa musel Barry prebojovať z nízkeho spoločenského postavenia až na samý vrchol,aby potom mohol úplne padnúť a skončil ako mrzák bez nohy. Bojové scény, ako tradične nie sú Kubrickovou doménou..ale nedá sa povedať,že by boli nejako odfláknuté to nie. Ešte by som ocenil krásnu hudbu Leonarda Rosenmana,fakt klobúk dole pred týmto skladateľom...dal tomuto filmu nádych veľkoleposti . ()

Pucmeloud

Dokonale realistické obrazy doby, která je pro nás tak nereálná...vrcholné dílo mistra obrazu, poetiky a plynoucího času s dokonalou hudbou. Strhující dialogy myšlenek a pocitů bez použití slova...a závěrečná scéna souboje, no takovou jsem ještě na filmovém plátně neviděl. Dlouho jsem přemýšlel, jak mě režisér dokázal tak dlouho se nádherně nudit u filmu...prostě mě dostal tam, kam asi chtěl. Děkuji za pozvání, pane Kubrick! ()

Sadova302b50

Předlouhé, až jsem si zpočátku myslela, že mě film utahá jako kotě. Nestalo se, je velmi dobrý, hluchých míst je zde minimum a je vyprávěn s jistým nadhledem. V neuvěření, které mě asi nikdy nepustí, dávám pět hvězd a 89% ()

doMchek

Reálne-romanticky sfilmovaná anglická klasika obľúbeného motívu satiry, výsmechu a kritiky súdobej spoločnosti na podklade zaujímavo sa vyvynuvšieho príbehu hlavnej postavy. Slušná atmosféra 18. storočia a postavy miestami akoby rovno vystúpili z tých starých obrazov v galériách a zámkoch, všetko je však divákovi servírované v akýchsi poetických skečoch. Ach, tá nonšalantnosť starých dobrých džentlmenov! "Už si môžete dať ruky dole, Mr. Barry." ()

QuietRioT

Kubrick je pre mňa hit alebo miss. Vlastne iba raz sa trafil. Tentokrát 3 hodiny rozprávania bez štipky ohľadu na diváka. ()

Tereza11

Exteriéry a kostýmy byly exluzivní, ale za chviličku už to přestanete vnímat...na to že se to prezentuje jako historický a válečný film, tak se o historii dozvíte prd....a válčení?tak o tom snad nemůže být ani řeč....a o stopáži nemůže být už vůbec řeč...Upřímně jsem umírala nudou....je to sice blbý, když tento film všichni opěvují do nebes...ale Barry London mi byl a bude u prdele...a abych se na tento snímek podívala ještě jednou tak by mi za to musel nikdo zaplatit :-) Příběh mě neoslovil...Kubrick je pro mě i nadále král, vždyť při jeho filmech se mi tají dech a nemůžu je dostat dlouho z hlavy...ale Berry...ten mezi ně rozhodně nepatří...bohužel ()

Nag0

Prekvapivo monotónny Kubrick s nadmerným množstvom chromatickej aberácie. S ohľadom na rozsiahlosť diela, nosných pilierov v podobe silných momentov je žalostne málo. Hlavný hrdina môže prejsť náhlou životnou metamorfózou aj nieľko krát, no skutočná údernosť týchto možno na papieri dosť úderne znejúcich pasáži obávam sa zaostávala za mojimi očakávaniami. Pre mňa len priemer a najslabší Kubrick. ()

Martinmt29

První hodina - to byl pro mě dobrý ale pomalý film, druhá hodina - dobrý a zajímavý film, třetí hodina - už jsem jen koukal s otevřenou bradou na jeden z nej filmů. ()

zajpton

Nádherně vypadající dobovka z 18. století sleduje vzestup a pád jistého Barryho. Dle mého jsou tři hodiny spíše nevyužity. První část snímku ukazuje, co všechno musel mladý irčan podstoupit pro zveličování své velikosti(?) a já si k hlavní postavě ne a ne vytvořit jakýkoli vztah. Druhá polovina sleduje následky. Začínají se objevovat Kubrickovské aspekty a děj vrcholí velmi zajímavým, nečekaným a podle mého správným směrem. Mě to však dosti nepřesvědčilo a Barryho Lyndona řadím ke slabším kouskům mistrovi práce. Jsem plně uvědomnělý v tom, že každý záběr je dokonale vypracovaný obraz, ale pro film mi to nestačí. Pokud to byl tvůrčí záměr, je problém v mén pohledu na věc. Přesto jsem s ohledem na rok vzniku nucen ke slabším čtyřem hvězdám, protože tu režisér svým zpracováním opět předběhl všechny doby. ()

Generi

Nudná blbina o ničem. Zbytečně vyhozené peníze na dokonalé kostýmy, dokonalou výpravu, pokud je příběh tak plytký, že by stačilo patnáct minut jednoaktovky, tak není o čem.... 95% lidí hodnotí stylem: MISTR KUBRICK ()

opatstviolov

Je neuvěřitelné jak Kubrick dokáže udělat z pro mě zdánlivě nezajímavého příběhu a zasazení něco, na co se dá po 3 hodiny koukat. Přestože má Kubrick ve své filmografii mnohem lepší kousky, tak i Barry Lyndon má nesmírnou kvalitu. 7/10 ()

Scott67

Pan režisér ví dobře, co dělá. Dlouho mi trvalo, než jsem pochopil jeho pojetí kompozice obrazu. A to je to, co dovede přivádět k naprosté dokonalosti. I ve filmech, které by mě dokázaly unudit k smrti. Což ale není tento případ. Zde přesto, že příběh nemá vlastně pražádný spád a posunuje se vpřed pomalým, předvídatelným tempem, jsem se nenudil. A jako bonus jsem si mohl vychutnávat skvělé obživlé obrazy pana mistra. Mít to ještě trochu strhující děj, musel bych dát pět. Však jeden odkaz mi to dalo. V závěrečném souboji, kdy hlavní hrdina přichází o nohu: Očekávat čest od šlechtice je velice pošetilé! ()

alienable

Je to trochu jako když hrajete Trine, hlas vypravěče vás provází příběhem a občas se u něj začnou příjemně klížit oči. Chce to tu správnou náladu, čas a dát si před tim kafe, ale jinak je prožít si tuhle epopej vždycky zážitek. ()

Black.Adder

Vím, proč jsem se tomuhle filmu tak dlouho vyhýbal. S veškerou úsctou ke Kubrickovi, tohle se táhne jako smrad. Hrdina není ani sympaťák. Film ani nezobrazuje nějaké zásadní dějinné události. Přišel mi, že nemá ani začátek ani konec. ()

Adonaj

Nejkrásnější filmový trip všech dop... Doopravdy na filmovém stříbrném plátně v kinosálu! Nádhera světla jak svíček i svícnů, tak božího nesmrtelného filmového světelného zrna celuloidu. Obsese sama obrazu krajiny malby i architektury dobového světa na přelomu 18. a 19. století, jenž pominula, avšak stále lze ji hledat ve starých dubových stromech, po lesních cestách a na poli i zámkového interiéru s výtvarným uměním danné doby. ()

Thane

Ja nevim z ceho jsou vsichni tak okouzleny. Je to zajimava sonda do zivota divnocloveka ale dal. Jsem doufal ze kdyz se to od zacatku tahne ze to k necemu povede ale ne. Pripominalo mi to mechanickej pomeranc. Neni to nijak strhujici na koukani clovek se s tim "hrdinou" nijak neztotoznit neni tam jedina figura ktery by slo aspon nejak fandit. Tak clovek proste jen ceka jestli se tam neco nestane. A nestane. Timhle travit tri hodiny casu me neuspokojilo ani trochu.  Na zaver bych dal jen radu. jestli vas to nebavil prvnich klidne 15 minut tak vas to pravdepodobne nebude bavit ani dalsich 170. ()

to08.net

Jakoby člověk tou dobou procházel a zároveň si čas od času povšimnul kompozice známé z obrazů. Úžasné, včetně hereckých výkonů. ()

Frankie86

Je až fascinující, jakým způsobem dokázal Stanley Kubrick nacítit dobu ve všech svých aspektech. První polovina filmu až do intermezza skýtá určité prvky komedie, což mě dost překvapilo, ovšem v dobrém slova smyslu. Proto mne bavila o něco více, než část druhá, která je již čisté drama, taktéž vynikající kvality. 90% ()

Zemřel herec Ryan O'Neal

Zemřel herec Ryan O'Neal