Darebáčci

• USA Small Time Crooks (více)

Ray Winkler je drobný darebáček s velkými sny. Naverbuje svou ženu, která peče skvělé sušenky a pár známých packalů, odejde z práce, kde se živil jako umývač nádobí, aby si mohl otevřít vlastní sušenkárnu vedle banky. Zatímco jeho žena řídí sušenkárnu, on a jeho kumpáni pracují v suterénu na tom, jak se vloupat do banky. Bohatství ale přichází z nečekaného směru a pomáhá mu splnit jeho sny. Avšak když získáte všechno po čem jste toužili, nemusíte mít ještě vyhráno. Ostatní místní boháči nejsou totiž připraveni „darebáčky” akceptovat... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

hlošík

Navzdory celkem sympatické podobě a nápadu (výborný předěl ve formě televizní reportáže o trochu jiném úspěchu pro hlavní postavy, než jaký si ony samy přály) film prošumí bez vyvolání většího diváckého zájmu. Ten je sice občas vybuzen celkem dobrými herci či vtipně napsanými scénami, ale film jako celek padá na charakterní jednorozměrnosti postav, která divákovi umožňuje v půlce filmu odhadnout jeho další vývoj, který nakonec opravdu dospěje jen do předvídatelné a jednoduché moralitky. ()

Hopper

Aj keď Allena nemám veľmi v láske, teraz si to u mňa trochu vyžehlil. Film má celkom šmrnc a veľmi nápadne pripomína pomery aj nám nie veľmi vzdialené. Môže byť. ()

black_adder

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů od Woodyho Allena. Geniální příběh, vynikající herecké výkony a spousta typického allenovského humoru. ()

Hanys_

Woody prostě umí. Ale je trošku škoda, že těmhle darebáčkům v druhé půli došel dech, protože do té doby to bylo geniální. 7/10 ()

F.W.Colqhoun

Klíčovým momentem pro řádnou degustaci Darebáčků je povědomost o tom, že před nimi Woody natočil Pozor na Harryho, Celebrity a Sladkého ničemu - tři sice vtipné, v intencích allenovské tvorby nicméně náročnější kousky. Žádný div, že se mu zachtělo něčeho obyčejně legračního. O to šlo a to se také povedlo. Woodyho kreace myče nádobí, jemuž v lochu říkali Mozek, aniž by zaznamenal méně-než-subtilní ironii, sice není moc věrohodná [když kvůli ničemu jinému, tedy kvůli brýlím a jaksi mimoděk chytrým fórům], dialogy narvané legrandou ale zajišťují zábavu i v epizodách, kdy si scénář a režie nevědí rady, jak co nejrychleji odbýt morál ve smyslu, že ryzím lidem je bez peněz lépe [zoufale odbytá scéná rozepře mezi postavami Liv Ullman a Hugha Granta]. Obvyklé výtky na adresu filmu v tom smyslu, že první polovina převyšuje druhou, neberu. Samotná Woodyho garderóba coby sušenkového magnáta ve druhé části je k popukání. Když to pragmaticky pojmete tak, že o něčem ten film s Woody kreacemi a hláškami být musí, budete naprosto spokojeni. ()

Harapes

Woody Allen ve výborné formě a dobrá komedie,která umí jako vždy(vždyť je to Allen)rozebrat jak vztahy a ještě se zasmát. ()

Schuldiner

Chvílemi velmi vtipné, chvílemi méně.. Byl jsem pobaven zejména postavou jménem May a samozřejmě i Rayem v podání Allena. Celkově nic zvláštního a kdyby v tom neměl prsty Woody, asi by to bylo o dost slabší.. -- 59% -- ()

derryl

Krásně zábavná komedie, které moc sluší všechny zvraty v ději, dodávají dílu absurdní ráz a Woody Allen se na něm vyřádil dosytosti. Dialogy a jakákoli scéna příběhu jsou nabity vtípky, které velmi svěže a barvitě dokreslují atmosféru buranských postav a postaviček, které jsou v přímém kontrastu s lidmi z vyšší společnosti. Závěr je vyloženě dojemný a dokazuje, že v pečlivosti si Woody Allen s nikým nezadá. ()

tterez

Woodyho styl je mi prostě tak trochu cizí. Námět je skoro vždycky fajn, ale to zpracování je divný. A když hraje sám Woody nějakýho hlupáka, tak mě to přivádí k šílenství. Jeho filmy by z mého hlediska byly spíš průměrný až podprůměrný, ale vždycky si vybere skvělý herce, kteří mu to zvednou o úroveň výš. V Darebáčcích se mi ale moc nelíbili ani herci.. ()

dehlie

"Na východnom pobreží sa očakávajú zrážky a výskyt hmly. Teploty sa budú pohybovať okolo 15 stupňov. Dnes bolo oblačno, že áno, s občasnými preháňkami". Asi takto vyzerala Mayina konverzácia na tému počasie. ()

aLPaC

První část je naprosto fantastická. Woody jako typický looser, co chce pomocí tunelu vyloupit banku se se svými neméně přitroublými kumpánky nakonec prokope do obchodu s oblečením. Ještě, že jim vyjde ta původně nechtěná cukrárna. Tady ta skvělá část končí a nastupuje druhá, kde jsou oba velmi bohatí a snaží se splynout se snobáckou vrstvou. Tahle část mě bavilo o poznání míň, a to až tak, že nakonec nemůžu dát více než průměrné tři hvězdy. ()

MacGyver

Ďalšie dielo Woodyho Allena, ktoré určite stojí za zhliadnutie:) Prvých približne dvadsať minút snímku je naozaj vynikajúcich, no dúfal som, že hlavnou dejovou líniou bude aj naďalej súperenie Woodyho tímu s nedokonalosťou ich plánu ako sa ,,prekopať“ popod ulicu do banky...:) Preto ma trošku sklamalo, keď sa po neplánovanom úspechu krycieho manévru akcie - Frenchyinho obchodu s keksíkmi - o svoj zločinecký plán prestal zaujímať a hneď po prvom nezdare (namiesto do banky sa prekopal do obchodu s odevom:) svoje snaženie vzdal. Niežeby zvolené smerovanie zápletky nebolo zaujímavé, ale Woody mohol po skvelom úvode rozdeliť hlavnú dejovú líniu na pokus Frenchie preniknúť do ,,high society“, zatiaľčo on sám by pracoval ďalej na svojom nesplnenom zlodejskom sne. Netvrdím, že by bol takto jemne zmenený príbeh lepší, len by podľa mňa bol úrodnejšou pôdou pre viaceré komické situácie. V druhej tretine filmu totiž preberá taktovku Tracey Ullman (aj keď je samozrejme ako vždy výborná) a Allenova postava sa zdá nevyužitá, čo je pre fanúšikov (medzi ktorých sa hlásim všetkými dvadsiatimi:) jeho konštantne neurotického herectva škoda. ()

bolan

Nepotěšil jste mě pane Allen, ani já vás nepotěším - Po tolika letech a tolika skvělých filmech přichází nevýrazné tápání a pro mě bohužel jeden z jeho nejslabších kousků. ()

waits

Znovu jsem viděl film po letech a bavil se královsky, zvedám na pět. Je to čistý komediální Allen s lehce nadhozeným příběhem, který je doslova prošpikován vizuálními a hlavně slovními gagy. Nic víc se v Darebáčcích najít nedá, ale nic víc jsem od Allena v tomto případě nežádal. ()

bratr.Milan

Myslím, že se na komedie moc nedívám... Čože?! Algoritmus ČSFD mi tvrdí, že je to můj třetí nejsledovanější žánr? - Inu dobrá, nebudu se hádat! Budu si jen pro sebe myslet, že zdejší popisy žánrů někdy sedí, jindy nesedí. Nebudu ani vytahovat téma, že některé filmy jsou žánrově nezařaditelné. Nedotknu se ani otázky, jestli něco jako žánr existuje a jaký mají význam žánrové škatulky. Nebudu ani ze sebe dělat intelektuála, abych se mohl bavit s Woody Allenem jako rovný s rovným. Mezi intelektuály jsem se nikdy nepohyboval a pokud někdy ano, nevydržel jsem to tak dlouho, abych se od nich stačil nakazit. Takže zpět k tématu. Pokud jsem viděl tolik komedií a přesto si myslím že ne, zdá se, že jsem se až tolik nenasmál při jejich sledování, abych si je pamatoval jako komedie. To se ovšem nestane dílu Woodyho Ellena s názvem Darebáčci. Dialogy napsané a přednesené s lehkostí a třeskutou vtipností se strefují do kdečeho, zvlášť do snobských intelektuálů. Vtipné je jak se Woody snaží hrát, aby vypadal jako hloupý buran, i když z textu celého filmu je vidět, jak se v umění a kultuře orientuje. Vtipnost jeho postavy je i v tomto intelektuálovy hrajícím si na burana. Někomu to může vadit, že si hraje na někoho kým není a moc mu to nejde. Mě ne, já se díky tomu bavil dvakrát. Komičností snažícího se herce i komičností střílení si z kastovnictví a třídních rozdílů v americké společnosti. Nejsou sice navenek tolik vidět, ale přesto existují. Woody z nich vytahuje třeskutě komické situace. Mnohokrát jsem se nemohl udržet a smál se na celé kolo i na celý čtverec. ()

Lukoye

Dohromady mi to přišlo neskutečně nudné. Až na pár dobrých scének a skečů na začátku, týkajících se především vyloupení banky, se nedělo vůbec nic. A mudrcování nad vlastní neschopností a omezeností z toho, že se jako zbohatlí burani nemohou dostat do vyšší společnosti je námět tak pro Esmeraldu. ()