Jim a Andy: Život po životě

• USA Jim & Andy: The Great Beyond (více)

Raziel_cz

Dojemný dokument, na kterém snad ještě zajímavější než to, co Carrey dělal jako Kaufman, je ten současný, reflektující Carrey. (Pár dní po tomhle jsem ho viděl v Comedians in Cars getting Coffee a ověřil jsem si, že kdyby ho někdo natočil, jak tři hodiny sedí na židli a povídá o svých filozofiích, stejně bych se nedokázal odtrhnout.) Ale samozřejmě ta kaufmanovská situace je středobodem filmu a je naprosto neuvěřitelná, emočně zdrcující a krásná zárověn. Od trollování přes Cliftona po setkání s Andyho rodinou. Ať už máte Carreyho rádi nebo ne, tohle bych doporučil každému. ()

Kopi1

Neskutečně hluboké myšlenky Jima Carreyho ohledně života samotného. Pohled do zákulisí natáčení Muže na Měsíci bylo skvělé, jak se Jim vžil do role Andyho/Tonyho 24/7 i prostě mimo natáčení, že po skončení filmu ani nevěděl, kdo ve skutečnosti je a jak se má chovat. Proto Jima hrozně respektuju pro jeho odhodlání do role a to je hlavně komik. Zde ale bral všechny věci z perspektivy Andyho, co by on udělal a všechny scény hrál za hranou. Dozvíme se nejenom o natáčení filmu, ale také trochu o životě Jima a to se mi moc líbilo vidět s jakými scénkami Jim začínal a co to obnášelo. Velmi zdařilý dokument, jen škoda, že materiálů není víc, dalo by se na to koukat i déle. ()

arkie

Napriek casto oslavnym hodnoteniam mam osobne problem chapat zmysel a vyznam tohoto filmu a vseobecne vypovede Jima C. Mozno je to tym, ze som nikdy celkom nepochopil Andy Kaufmana (otazka kognicie ci vkusu?), neuvadza ma v uzas metodicke herectvo a tiez nejako neverim v Jimov mentalny prerod, ktorym predava tento film. Jeho sloboda je na ucet inych ludi, podobne ako to riesil s ockovanim a autizmom so svojou manzelkou Jenny McCarthy. Ale asi to bude otazkou vkusu - ine filmy s nim sa mi pacili a hodnotim ich vysoko. Tu prichadza so svojou "osobnostou", ktora ma nedojima. ()

rivah

Upřímná a zajímavá výpověď o sobě, filmech - zvlášť o MUŽI NA MĚSÍCI. Ale o nějaké filosofii se tu mluvit nedá.(max.70%) ()

ŠpetaMarek

Jim Carrey je takovy nihilisticky optimista, ze byste ho klidne poslouchali cely den. Cele je to hodne meta meta, ze vlastne clovek nevi, co z toho je realita a co je nahrane a domluvene. Takhle by to asi Andy chtel. Ale tu Formanovu bezmoc docela verim. ()

saluki

Carrey je absolutni genius (samozrejme zalezi na vasi definici genia). Dokument taky dokazuje, jak veci zraji v case - verim, ze pri nataceni, ci rok pote, by se tomu nikdo moc nesmal. Je to neco jako kdyz jste v mladi brali drogy a delali veci, o kterych jste mysleli, ze jsou nadcasove, pritom tenkrat moc nebyly a nikdo to nechapal, ale v case dorostly sve hodnoty a ve stari vy a ti, co to zazili, budete dekovat Bohu za to, ze se to stalo. ()

tlesk

Po tomhle dokumentu pro vás film Muž na Měsíci (a Carreyho herectví - obdivuju že mu nehráblo úplně) dostane docela nový rozměr. Jo a Miloš Forman si možná zaslouží trnovou korunu za trpělivost a nervy, které Jim Carrey utržený ze řetězu dost pokoušel... ()

UM3L3C

Úžasnej pohled do zákulisí natáčení Man on the Moon a zároveň tour hlavou Jima Carreyho. Ať už jde o Andyho nebo Jima, oba jsou pro mě legendy a tenhle dokument se povedl. PS.: Netušil jsem, že Jim Carrey je až takovej nihilista, ale dává to smysl. ()

Nathaniell

Jak přesně ohodnotit tento dokument?? Za co chválit, za co nadávat, co vyzdvihnout a co odsoudit? .. Ukázky ze zatajených záběrů natáčení Muže na měsíci, provázané vyprávěním Jimma Carreyho a spojitostmi mezi ním a pravým Andy Kaufmanem... Bože, tohle se nedalo natočit lépe. Až mi chvílemi běhal mráz po zádech. Přišlo mi, jako by Andyho duše částečně spolupracovala s Carreym. Neuvěřitelně zvláštní... Kontroverzní? Jistě. Stejně jako vše, co se týká duchovna... :-/ :-/ ... Tenhle dokument je možná ještě zajímavější než celý Muž na měsíci. Znát však film, o kterém je řeč, považuji za samozřejmost. A těm, kteří jej mají rádi, se podle mě bude líbit i dokument. Za mě jasných 5* ()

lubos.cermak

Jim přišel na smysl bytí. Je to o rozporu osobností v nás. Někteří to cítění mají a jsou z části Andy nebo Tony. Ač se jedná o dokument ke komediálnímu snímku, je v tom hodně emocí, některé hluboko skryté vyjdou ven. ()

Blackthunder

Muže na měsíci jsem nikdy neviděl, ale tohle je tak silný zážitek, že to ani není potřeba. Velmi silný příběh o natáčení jednoho filmu a o dvou amerických legendách. Pokud nikdo předtím nevěřil, že je Jim Carrey naprosto famózní herec, tady v tomhle dokumentu vás přesvědčí. Smekám klobouk a brzy se podívám i na Muže na měsíci. ()

Dorian.gray

Azda väčšine je jasné, že Jim Carrey to nie sú len opičky a imitácie. Je to jeden famózny herec, čo dokazujú viaceré jeho filmy (Truman Show, Večný svit nepoškvrnenej mysle) nevynímajúc Muž na Mesiaci. Išiel som sa smiechom roztrhať z tohto skvelého making of. Miloš Forman a štáb museli mať veľmi veľa trpezlivosti s "prevtelením" Jima Carreyho do Andyho a jeho altereg. ()

wahaj

Hodně zajímavý dokument. Respekt k Jimovi vzrostl dost výrazně. Škoda, že neexistuje víc takových filmů. ()

kolly13

Pozoruhodné svědectví herce, který ukázal jak geniální komediální talent, tak psychydelickou rovinu s melancholií. Jsem překvapený, jak důvěrný byl a hlavně, jak bez obalu přiznal absolutní ponoření se do role, čímž to popřel vlastní osobnost. Je třeba přiznat, že naprosto věrná podoba tomu pomohla více než méně a divák tleská ve stoje. Škoda pasáží, které jsou spíše nudnější, než hraniční. Ale Smith vytěžil maximum. ()

basquiat

Před nedávnem jsem objevil film Muž na měsíci který mě posadil na zadek. Díky němu jsem přišel na to, že kdysi nějaký Andy Kaufman vůbec žil. Po zjištění toho, že vyjde dokument o průběhu natáčení jsem samozřejmě neváhal a shlédnul ho při první příležitosti. Po shlédnutí dokumentu musím ještě víc ocenit film. Jim je opravdu úžasný herec/člověk a dokument to jedině potvrzuje. ()

JC_Gucci

Že bylo ztvárnění Andyho Kaufmana Jimem Carreym ve filmu Muž na měsíci vynikající pochopí každý, kdo se na ten film podívá a srovná to se skutečnými záběry Andyho. Čím vším si Carrey a hlavně lidé kolem něj museli projít, aby byl Muž na měsíci tak dobrý, o tom je tento dokument. Doporučuji každému, komu se líbil Muž na měsíci, má rád Jima Carreyho, nebo Andyho KAufmana. Ideaálně všechno dohromady. ()

Steparu

Mám Carreyho rád, ale být na Fomranové místě, letí z natáčení. Jen to dokazuje jak vynkající režisér to byl ()

jirikzaboj

Jim Carrey: "Well,  we could fire them and I could do an impression. I'm a really good impressionist and I could do a pretty good imitation of both of them, I think." Miloš Forman: "No. I don't want to stop it. I just wanted to talk to Jim." ()