Woody Allen se ocitl v osobní i tvůrčí krizi. Nesnáší ctitelky, ale sám žít nechce. A jeho poslední film taky není dokončen...  Populární komik Sandy Bates, z něhož se stal úspěšný filmař, se ocitl v okamžiku velké tvůrčí a osobní krize. Došel do bodu, kdy už nedokáže nic veselého vyprávět. Chtěl by natočit nějaké drama, zjevují se mu různé obrazy z námětu, který má v hlavě. Nesnáší své ctitelky, ale popularity se vzdát nedokáže. Nechce žít sám, a přitom se nemůže rozhodnout pro trvalou partnerku. Váhá, zda má začít žít s Dorrií , nebo Isobel. Obě ženy mají zcela odlišné povahy, nemůže si prostě vybrat a najednou je tu třetí žena Daisy... Sandy také není schopen dokončit svůj poslední film, odmítá slevit z vlastních uměleckých nároků a přizpůsobit se producentům, kteří chtějí, aby své dílo dokončil podle jejich představ.
Nehodlá už dál natáčet komedie, protože k tomu nenachází žádný důvod? Woody Allen tentokrát natočil jakýsi "několikanásobný" film ve filmu, přitom vytvořil postavu, jež mu je v mnohém velmi podobná. Některé autobiografické prvky jsou tu ale součástí jeho záměrné divácké mystifikace. Důležité místo ve vážněji pojatém příběhu má hotel Hvězdný prach, jehož název je odvozen od stejnojmenné skladby Hoagyho Carmichaela, kterou proslavil Louis Armstrong (ta ve filmu také zazní). Na tomto místě hlavní hrdina v průběhu víkendového filmového festivalu potkává své neodbytné obdivovatelky a fanoušky, řeší soukromé vztahy a znovu prožívá některé tvůrčí problémy. (oficiální text distributora)

Bivoy

8 1/2 převedená do Allenova stylu, jak napoví hned první scéna ve vlaku. I přes zdánlivou zmatečnost filmu je tu - narozdíl od 8 1/2 - všechno hezky vysvětleno a podáno divákovi na zlatém podnosu společně s vtipnou glosou. Proti tomu nelze nic namítat, pokud Fellinimu stejně jako já moc nerozumíte. Ty, kteří ale znají Woody Allena, tu možná zarazí jistá roztříštěnost filmu a snad až plochost hlavních charakterů a banálnost vyznění filmu. V Annie Hallové člověk naprosto chápe, proč je život hlavního hrdiny určován vzpomínkami na onu osudovou ženu, v Manhattanu se zas hlavní hrdina z naprosto jasných důvodů vrátí k mladičké milence. Tady ale ani jeden ze Sandyho vztahů nemá patřičnou hloubku a jeho konečné rozhodnutí pro jednu z žen jako by nemělo důvod. I tak ale film zůstává vtipný a inteligentní, jak tomu u Allena bývá. Co vše fanoušci po Sandym chtějí a co mu nabízejí je prostě neuvěřitelné! ()

bolan

Woody Allen si chtěl patrně udělat radost a natočil svým způsobem alternativní a nebo když to řeknu blbě nezávislý film. Sice se vystříkal se ze svých filozoficko parodických vnitřností, ale kdyby ve filmu nehrál ústřední postavu, což vždy katapultuje jeho filmy mnohem víš, než ty ve kterých se neobjeví, shodil bych ho ze stolu, protože to je první Allen který šel mimo mě. ()

ddf76

Dalsi skvela mystifikace od Woodyho. Kritici si mysli, ze reziser Sandy, ktereho Woody hraje je jeho alterego, coz Woody popira. Takze nehledejte v tomto filmu co neni :). Velmi zvlastni Woodyho film, ktery bude vyvolavat rozporuplne reakce,ale me se libil uz kvuli Woodymu a Charlotte Rampling. ()

Saur.us

Allenovský klasický kousavý humor v komplexním příběhu/nepříběhu nespokojeného režiséra, topícího se v pracovní, osobní a milostné krizi. Forma snímku jako pocta expermintální nové vlně včetně černobílé kamery. Náročnější a tak trochu jiný Allen. ()

drinker

Neuvěřitelně svižný a vtipný film, s nevyčerpatelnou studnicí gagů a fórků (v neustále se míjejících náhodných kolemjdoucích a vedlejších postavách - chlápek na rotopedu apod.), s velmi povedeným vizuálním ztvárněním. Mnoho jsem od filmu nečekal, ale překvapil mě - rozhodně jeden z nejlepších woodyho snímků. Ale asi opravdu ne pro každého... BTW, Sharon Stone je jedna z rozjarene skupiny cestujicich ve druhem vlaku, na ktere woody kouka hned ze zacatku. Divim se ze nekomu unikla, protoze je tam opravdu k neprehlednuti :-) ()

analog

pre mna jeden z najlepsich allenovych filmov.obrazove kompozicie,kamera-dokonale ,inspirativne..mam neochvejny pocit,ze vacsina ludi nepochopila,ze sa jedna o parodiu na felliniho 8 a pol. ()

Zoidlord

Komik, který už nechce být vtipný. Celebrita, co nesnáší slávu a zastavování na ulici. Člověk, který nevidí na životě nic pěkného, ale děsí se smrti. Snad v každém Allenově filmu něco z toho bylo a tady to Woody přímo vykristalizoval. Film je udělaný schválně tak, že se v něm divák ztrácí. Nevíme, kde končí příběh a kde začíná film v příběhu, postavy se prolínají tak, aby se divák nemohl zorientovat. Režisér, který kašle na diváka. Tohle totiž není film pro diváka, ale pro Woodyho Allena. A pro mě. ()

josieaddms

Možná můj Woodyho nejoblíbenější film. Woody vždycky ví co kam dát, tenhle film jsem viděla snad milionkrát. Pokaždé se nad ním zasměju, i za pláču. Kombinovaný smích se zoufalstvím hrdiny tohoto filmu je pro mě nezapomenutelný, prostě film který si zaslouží víc než pět hvězdiček. ()

BDMarty007

Osobně považuji tento film v rámci tvorby WA za slabší, respektive mě se méně líbící. Je tam pár vtipných momentů, ale přijde mi, že to celé úplně nedrží pohromadě, neodsejpá to, přece jenom trochu kontinuální děj by neškodil. WA se tady už trochu opakuje a tentokrát mě ničím novým a neotřelým nepřekvapil a nepobavil. ()

Brinkley

Není to sice klasická Allenovka, u níž se každou chvíli kuckám smíchy nebo naopak nořím do nostalgie či melancholie... tady si Woody zkrátka dělá srandu ze sebe, z fanoušků, z intelektuálů, z vás, ze mě a z filmového průmyslu vůbec. Podotýkám, že mimořádně trefně ! ()

TheHanz

Tento film se v době jeho vzniku setkal s velice rozporuplným hodnocením, očividně tomu tak je i nyní. Z nějakého zvláštního důvodu vyvolávala (a vyvolává) postava Sandyho Batese u mnohých diváků přímou asociaci s Woody Allenem jakožto režisérem. Osobně bych se tomuto podobenství nedivil, kdybych si jen a pouze přečetl shrnutí děje. Samotný film však nic takového neevokuje a i kdyby to tak bylo, je absurdní to považovat za urážku nás jakožto obecenstva. Přes svou naprosto standardní filmovou metráž stíhá Allen ve snímku zachytit jak své obvyklé téma lásky a různých milostných propletenců s ní spojených, tak i existenciální přemítání o smyslu života a autorský rozpor ve stylu "umění versus popularita". Vzhledem k tomu, že Woody Allen v tomto filmu hraje a ne jen režíruje, se rovněž nedá vyhnout jeho unikátnímu konverzačnímu humoru, který dělá každý jeho film jedinečným. 80% ()

karlee

Hlavně druhá polovina mě docela pobavila, taková pěkná magořina, potěšila třeba scéna na setkání příznivců UFO, ()

mravec

Osobní problémy, blah, blah, tvůrčí krize, blah, blah, zmatek, blah, blah. Bullshit! Vždyť je to o ženských! Nejsem, na rozdíl od autora, nevyzrálý čtyřicátník, ale vždyť je to jasné. Existují šílené krásky, se kterýma člověk kvůli dvěma dnům přetrpí zbytek měsíce. Existují také ženy, se kterýma by se člověk vykašlal na všechno co má a utekl. No a v neposlední řadě existují usedlé exrevolucionářky, ty rozumné, pro které se dokáže uklidnit i Woody. No, měl na to už tehdy věk, aby to vzdal. Já, mladý idealista, věřím, že ideál, který spojuje všechny dílčí aspekty, existuje. (totéž předchází vzniku skvělého filmu..) ()

iz67

Krize, existencialita, Fellini, intelektuální tlachy. Z toho všeho si tu Allen dělá legraci. Obávám se, že to však nakonec není o moc víc než ta parodie. Takže výsledek dopadá jako to, z čeho si Allen tu legraci dělá. Jako spousta skvělých filmů, na kterých jsem před 25 lety ujížděl, a na mnohé z nich už dneska nemám trpělivost. ()

kubilov

"Karl. Jediný z bratrů Marxových, který nikdy nic nenatočil." Vzpomínky jsou tak trochu filmem Woodyho Allena o jisté variaci na Woodyho Allena, protože i kdyby tisíckrát opakoval, že postava Sandy Batese není ani trochu inspirována jím samým, tak by mu stejně nikdo nevěřil. Z části také proto, že právě začátek osmdesátých let byl jak v jeho osobním, tak v tvůrčím životě poměrně krizový. Celkový dojem z filmu není nijak extra, z dřívější Woodyho tvorby pak jde zřejmě o nejslabší film, ale například scény s otravnými fanoušky byly krásně udělané. ()

Jimbopepo

Kto má rád Woodyho Allena, musí mať rád aj tento film, ktorý síce nepatrí k jeho najznámejším, no za pozornosť určite stojí. Woody si aj tentokrát uťahuje z popletených intelektuálov, rieši vzťahy so ženami, no všetko to má sebaironický ráz - Woody sa vysmieva sám sebe, svojim fanúšikom či svojim kritikom. Veľmi osobný film, v ktorom občas začuť smiech cez slzy. ()

Cannonball

Ako fanúšik Woodyho som zatiaľ moc o tomto filme nepočul, strašná škoda. Je to výborne, stručne, zábavne a hlavne typicky Allenovské. ()

wilczo2

Woodyho mám veľmi rád, no pri Stardust Memories som bol na pochybách... možno je to na mňa až moc Allenovské; nebavil som sa až tak, ako pri iných snímkoch... Ale verím, že niekto si v tom určite nájde to svoje - o čom svedčí počet 4/5 a 5/5 :) Na mňa až príliš málo priamočiare, "mám radšej jeho skoršie, vtipnejšie snímky" :) ()

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN