V chudinské čtvrti Londýna zvané Limehouse dochází v roce 1880 k sérii brutálních vražd. Mordy kromě brutality na první pohled nic nespojuje, protože oběti jsou z různých společenských vrstev. Lidé se bojí a vyšetřování nikam nevede. Scotland Yard nechce ztratit své dobré jméno, a tak je případem pověřen starý neoblíbený detektiv Kildare (Bill Nighy), který má případně posloužit jako obětní beránek. Ten se však přes stopy zanechané na místě dostane k ženě, která toho času čeká ve věznici na soud obviněná z otrávení svého manžela. Kildare začne tušit, že ona žena je možná klíčem k odhalení vraha zvaného Golem z Limehouse. Soud s travičkou je však za dveřmi a Elizabeth Cree (Olivia Cooke) hrozí trest nejvyšší – smrt oběšením... (Big Bear)

Cedr

Kvalitní výkon Olivie Cooke, charisma Billa Nighy a ponurého Londýna 19. století dohromady nestačí, aby udrželo nezáživný scénář pohromadě. ()

oveckaoa

Tak řekneme si to na rovinu s hororem to moc společného nemá. V Anglii v roce 1880 vraždí někdo s přezdívkou Limehouse Golem (Limehouse podle čtvrti kde vraždil proč Golem se ani nedozvíme nebo jsem to nepostřehl) ženské,děti a muže. Vraždy ustanou poté co paní Lizzie otráví svého manžela a je za to odsouzena k oběšení. Vyšetřují to 4 detektivové co mají 4 podezřelé (ten otrávený, Žid a 2 herci) vrahem je , ale někdo jiný. 40 procent za pointu, závěrečnou scénu a brutalitu více ani omylem. ()

Bobik9

Bohužel i 57% je moc. Má to své plusy, ale mínusů je mnohem více. Pozitivem je moc krásně vyobrazené prostředí viktiránské Anglie. To se mi velmi líbilo. Bill Nighy, Olivia Cooke a Doulas Booth jsou skvlí herci a moc se mi do rolí hodili, to se povedlo. Tím to ale končí. Vraha odhalíte asi po 20ti minutách a pokusy tvůrců vám ošálit příliš nepomáhají. Trochu mě taky mate, že je tam snad více homosexuálů než heterosexuálů, ale v pořádku, to na hodnocení nic nemění. Škoda toho, protože výprava byla opravdu dobrá a potenciál byl velmi vysoko. ()

drackula

Chvíľku som si musel zvykať na tú divadelnosť, ale potom som ju vnímal skôr ako plus. Špinavé ulice Londýna ako kulisa pre brutálne vraždy fungovali skvele. Nejde o výnimočné dielo a veľká škoda, že je tak predvídateľné, ale úplná strata času to nie je. 60% ()

ghatos

Co z toho, že to má stylovou výpravu, když to nepěstuje to hlavní - atmosférický thriller. Nějak neodvážně to klouže po povrchu a snaží se to neumětelsky do toho zakomponovat divadelní scénu. Láká to obalem, ale dávám jen 48%. ()

Tft

The Limehouse Golem, který se odehrává v Londýně roku 1880, tedy 8 let před řáděním Jacka Rozparovače, kterému by se tak moc chtěl podobat, vytváří až moc rušivých elementů na to, aby se legendě mezi masovými vrahy alespoň trochu přiblížil. Juan Carlos Medina si s omezeným rozpočtem ukousl až moc velké sousto a vzešla z toho adaptace spíše pro televizi než pro kina, jediné co film kvalitou drží na špičce jsou herecké výkony. Očekávání krimi thrilleru ve stylu Se7en z prostředí viktoriánského Londýna se nekoná, film se ze zajímavější přítomné dějové linky o vyšetřování případu až příliš často obrací k flashbackům, které postupně film degradují a jejich postupné odhalování tajemství je spíš ubíjející, než odměňující. Bill Nighy se zasmušilým výrazem vyšetřuje záhadnou sérii vražd, to především tak, že chodí pozorovat soudní řízení a na pokec do vězení. Tenhle případ dostane spíš za trest, to je ve filmu párkrát naznačeno, nikdy však tahle část příběhu není rozvedena a je tak na divákovi, aby si to tak nějak zapasoval do celého děje filmu. Záhadné vraždy, které vyšetřuje jsou klasickým tajemství, které je od začátku zcela jasné, to hned nemusí znamenat, že je film po dějové stránce špatný, jde spíš o to jak poutavě dokáží tvůrci tohle tajemství rozmotat, aby si divák na konci neřekl "to bylo jasný", ale "no jasně!". The Limehouse Golem je bohužel spíše ten první případ a rozuzlení zápletky nemá dostatečné divácké zadostiučinění, které by zrovna tenhle film zatraceně potřeboval. 46% ()

Silwer

Nebylo to spatny,ale ja tak od desate minuty vedel kdo je vrah..a to mi to dost zkazila..Je to strasne pruhledne.. ()

Corpsegrinder

Viktoriánská kriminálka která se místo provařenýho konceptu Jacka Rozparovače zaměřuje na jinýho ale stejně zajímavýho vraha. S ohledem na to že jde o adaptaci knížky je to celkem povedený. Mám rád filmy z tohohle období a neni jich nikdy dost. Objeví se zde i ošklivý gore neboť Golem se s lidma moc nesere. Bohužel to má ale dost pomalý tempo takže nuda je nevyhnutelná. ()

Hanes88

Thriller možná trochu ano kvůli krvavým scénám, ale horor? Opravdu ne...nevím kdo určil tomuto filmu žánr, ale trochu se sekl...spíše bych tomu dal krimi/mysteriózní a teda i ten thriller. Trochu moc se rozebíral ten divadelní problém a musím přiznat, že ten závěr jsem nevím proč i čekal. To jsou trochu malé mínusy, ale jinak příběh výborný a natočeno to taky nebylo špatně. 60%. ()

cskomando

Pokud máte rádi něco na způsob filmu Z Pekla s Johnnym, tak tohle je přesně pro vás. Nejedná se zde o Jacka rozparovače, ale o člověka pojmenovaného Golem. Jediným rozdílem je to, že se jedná o hodně zlehčený děj, atmosféru, rychlé spády, málo krve, vražd, případně i nějakých vnitřností. Scénář byl napsaný celkem slušně, detektiv sehrál svoji hlavní roli na výbornou, ovšem ty vedlejší postavy... prostě a jednoduše nedokázaly zaujmout diváka tak věrohodně, že by si mohl říct,ano ty patří do této doby. Závěr je nečekaný, ale ta nesympatická Olivia to dokáže prostě zkazit. ()

Hernycztek

Téměř žádné horory z dob 19. století nejsou, takže tohle určitě potěší, ale nestačím zírat, jak se dá pohřbít skvělý potenciál hrozným scénářem. Takhle jsem se už hodně dlouho nenudil. Nerad přeskakuji scény, aby mi nic zásadního neuteklo, což jsem dodržel i tady, ale trvalo mi týden, než jsem to dokázal dokoukat. Vždycky jsem to naštvaně vypnul po dvaceti minutách a myslel jsem, že tohle už nedám. Odvahu jsem nakonec našel, ale cítím jen zklamání. První hrozná věc je úmorná stopáž, dvě hodiny je prostě hrozně moc na nízkorozpočťák. Začátek vypadal tak krásně a lákal na poctivé gore, jenže pak se to zvrhne v krimi thriller a celou hodinu a půl se nic důležitého nestane. Všechno se točí kolem divadelních her a o Golemovi nepadne ani zmínka. Jedinou silnou stránkou byl výkon Olivie Cooke a ,,přitepleného?" Douglase Bootha. Prostředí dobového Londýna nebylo nejhorší, ale postrádalo to určitou dávku atmosféry. Od naprostého propadáku to zachraňuje až závěrečný twist, u kterého jsem myslel, že už nepřijde a trocha té brutality. Tvůrci se zkrátka měli zabývat více Golemem a bylo by to úplně na jiné úrovni. ()

Raziel_cz

Lživý marketing strikes again. Zatímco z trailerů a plakátů to vypadá jako viktoriánská naháněčka sériového vraha, ve skutečnosti je to spíš (hodně temná) společenská výpověď. Samotné pátrání není nemá moc prostoru a probíhá především stylem "spojme si stopy napříč flashbacky" jako v Tinker Tailor Soldier Spy, akorát méně komplexněji. Taktéž Bill Nighy je vlastně je nahrávač Olivie Cooke, která se jako hlavní hrdinka noří do tragické minulosti. Hodně se tu řeší společenské postavení, sláva, divadlo, velmi samoúčelně sexuální orientace a velmi samoúčelně zaskočí Karl Marx. Vyústění je ale efektní a dramatické, i když si úplně nejsem jistý, jestli dostatečně smysluplné, nakolik si k němu Goldmanová pomáhá přes několikanásobný zvrat. Sneslo by to klidně o dvacet minut sestříhat, protože prostřední část se vleče, ale jinak herci, především ten nedostatečně využitý Nighy super a audiovizuál taky parádní. Historický Londýn vypadá (a zní) skvěle a třeba takový mnohem dražší Sherlock Holmes se může jít klouzat. Asi to na sebe nevydělá, ale stejně je fajn vidět zase jednou relativně inteligentní middlebudgetový napínák. Takže i tu mylnou hororovou mu nakonec odpustím. ()

MickeyStuma

Viktoriánský Londýn a nahánění sadistického vraha inspektory Scotland Yardu. Vrah zvaný Golem se ničím nezadá s Jackem Rozparovačem. Ano, takovéto motivy tu použity skutečně jsou. Temný příběh z oblasti vystoupení v nočním klubu pro bohatou smetánku vyprávějící na první pohled nevinný příběh nesmělé Lizzie Cree aspirující do temného detektivního dějství v podobě vyšetřování série brutálních vražd stárnoucím detektivem Johnem Kildarem, vytvářející napínavou atmosféru vedoucí až do šokujícího finále. Převážná část filmu zahrnuje flashbacky, jak Elizabeth vypráví svůj příběh, ale ke zmatkovitosti to kupodivu nevede. Snímek je naplněn zajímavými postavami, jejichž charakter není divákům bohužel zcela obeznámen. Naznačení daných skutků je docela málo ke správnému uchopení. Příběh není tak děsivý, jak by se mohl zdát, ale na druhou stranu, proč by měl. Temná stránka věci a dané napětí budící zvědavost nad odhalením vraha je zcela dostačující. Divák znalý příběhu o Jacku Rozparovači bude cítit dojem předvídavosti dalšího vývoje děje, což se nedá nijak ovlivnit. Pro ostatní se snad bude jednat o celistvý detektivní žánr bez bázně a hany. ()

petrik11

Chaos od úvodu do konca, dokonca zakomponovaná dnes preferovaná LGBT komunita. Nuda a slabota, ale v kontexte dnešnej doby asi filmári sa musia strkať do... Na konci mohol byť ešte nejaký dúhový pochod. ()

Solverino

Velmi příjemné překvapení... super ponurá dobová atmosféra, slušné gore a překvapivé dějové zvraty až do poslední chvíle = vřele doporučuji k pokoukání! ()

brasek

Sklamanie. Nehľadiac na priemerné hodnotenie som očakával historickú kriminálku, ovšem značná časť filmu sa nesie v spomienkach na hereckú kariéru či životný príbeh Lizzie (Olivia Cooke). Táto časť filmu je nudná a má zásadne negatívny vplyv na budovanie napätia potrebného pre thriller či kriminálku. Žiaľ práve atmosféra a napätie idú bokom, ja ako divák som sa tešil už na koniec a tak nejako sa dalo vycítiť ako to celé dopadne. ()

Kushina

Trošku pochmurný příběh, který se dlouhou dobu táhl a nebyl nijak extra záživný. Kromě pár scén kde byly "simulovány" zpětně vraždy tam ani nebylo nic, co by vás nějak udrželo napětí. Příběh gradoval až tak posledních 20 min před koncem, na druhou stranu to stálo za to, i když jsem tušil, kdo vlastně vrah je. Jinak Londýn 1880 nebyl vůbec špatný, jen by to chtělo víc akce a napětí během průběhu film, ne je na konci. Golemský vrah u mě zabodoval tak z půlky. 55% ()

fafejt001

OLIVIA C. fakticky skvělá , jinak místy hnus , hlavně ty vraždy . Nejsem cílovka . Někdo dal i čtyři *, což nechááápu . Divný film , divný průběh i konec . ()