Svobodný život Montyho Brogana (Edward Norton) se rychle chýlí ke konci - za 24 hodin si začne odpykávat sedmiletý trest ve vězení. Někdejší král Manhattanu dá brzy sbohem způsobu života, na který si zvykl - životnímu stylu, který mu otevřel dveře nejluxusnějších newyorských klubů, ale také jej odcizil od jeho nejbližších. Během posledního dne na svobodě se Marty pokusí znovu spojit se svým otcem (Brian Cox), který na něj nikdy nezanevřel, a sejde se se dvěma nejlepšími přáteli ze starých časů, Jacobem (Philip Seymour Hoffman) a Slaughterym (Barry Pepper). Ve hře je také jeho přítelkyně Naturelle (Rosario Dawson), která mohla (ale nemusela) být člověkem, díky jehož informaci se o Montyho začala zajímat policie. Monty si není ničím příliš jistý, ale s rychle ubývajícím časem je třeba učinit několik důležitých rozhodnutí. (Česká televize)

homerr

Celkem jednoduchý nápad o tom jak se na 25 hodin, rozloučit se svým životem na který jsem zvyklý, zjistil, kdo mě prásknul a připravil se na 7 let ve vězení. Nezapomenutelné - scéna monologu před zrcadlem, monolog otce, když veze syna do vězení. Edward Norton, Philip Seymour Hoffman a Barry Pepper odvedli bezchybnou práci. ()

horacko

Ak máte radi ten typ filmu, nad ktorého koncom sa treba zamyslieť tak tato snímka je práve ta, ktorú ste hľadali. Vynikajúci Edward Norton v hlavnej úlohe. Myslím, že nik by tu úlohu nezahral lepšie. A popri skvelom hereckom výkone Nortona nezaostáva ani Bobby Pepper. Tento film rozhodne zaujme oko diváka. ()

s.e.p.p

,,We'll drive. Keep driving. Head out to the middle of nowhere, take that road as far as it takes us. You've never been west of Philly, have ya? This is a beautiful country, Monty, it's beautiful out there, like a different world. Mountains, hills, cows, farms, and white churches. Every man, woman, and child alive should see the desert one time before they die. Nothin' at all for miles around. Nothin' but sand and rocks and cactus and blue sky. Not a soul in sight. No sirens. No car alarms. Nobody honkin' atcha. No madmen cursin' or pissin' in the streets. You find the silence out there, you find the peace. You can find God. So we drive west, keep driving till we find a nice little town. These towns out in the desert, you know why they got there? People wanted to get way from somewhere else. The desert's for startin' over. Find a bar and I'll buy us drinks. I haven't had a drink in two years, but I'll have one with you, one last whisky with my boy." ()

J-o-k-e-r

Spousta skvělých scén, perfektní herecké výkony a pro mě docela emotivní závěr. Velmi na mě tento film zapůsobil, i když občas se některá místa táhla, film svoji hloubku měl. E. Norton opět bezchybný! ()

Kurikmoon

I drogový dealer sa môže zmeniť a ľutovať. Ale ako povedal jeden z jeho priateľov. Trest si zaslúžil, nech už to vyznie akokoľvek. Golfistov koment 25.hodín podľa mňa vystihol. Herciza si za výkony zaslúžia viac, ale celkovo tri pre film musia stačiť. ()

Kosmik 1

Pro mě naprosto průměrné drama, ze kterého určitě nezapomenu na zrcadlový projev, herecký výkon Edwarda Nortona a Barryho Peppera a pak samozřejmě všemi opěvovaný závěr. Bohužel film mi přišel hodně natahovaný, místy nudný a někdy i nepochopitelný - například úplně zbytečná dějová linie studentky a učitele. Místo tohoto by zbylo více času na to, poznat hlavního hrdinu - drogového dealera, o kterém takhle vlastně skoro nic nevím. Rozhodně ho ale v průběhu celého filmu nelituju, ikdyž bych asi měl, film se o to hodně snaží. 55% ()

Autogram

Drogový dealer nám nemá a nesmie byť sympatický, ale predsa od začiatku filmu je. Má rád zvieratá, polícia je k nemu zlá a veselý ukrajinský bodygárd spríjemňuje náladu. Ako si ho nezamilovať, keď na záchode prednesie ukážkový nasratý monológ, kde si úplne každý musí nájsť objekt svojej nenávisti. Trauma z 11. septembtra bola ešte silná, vo filme sa to prejavilo, dnes by to aj Spike Lee možno videl inak. Celá táto chlapská rozlúčka so slobodou je iná, ako sa robí bežne pred svadbou, snový happy-end je prisilný aj ako americký záver, ale veci sa majú inak. Za načrtnuté morálne dilemy a k dokonalosti vybrúsené dialógy silné štyri hviezdy. Rodinka Edwarda a Rosario s deťmi a vnúčatami je absolútne bezchybná. ()

Jacob23

Mam ten film hodne v hlave a po letech a nekolik shlednutich zvedam na 5ku.Atmosfera filmu je presne takova jako ma byt.Super herci ale Norton opet vladne....Shiiiit - Mr Brogan I think you are fucked ()

svobik

Tak to opravdu ne. Jeden monolog o subkulturách New Yorku a závěrečná věta o tom, že drogový boss z Big Apple se ve světě neztratí a spousta lidí rázem považuje 25. hodinu za film, který geniálně vystihuje společnost a současný New York. Přijde mi to směšné. Tenhle film není ničím jiným než do nebe volající nudnou konverzačkou, ve které se dvě hodiny čeká na to, než hlavní hrdina půjde bručet. Řemeslně je vše super, herci vynikající, ale to, že jsem musel film několikrát stopnout, abych se osmělil a neusnul, protože se tam opravdu nic nedělo, hovoří za vše. Nikdy víc. ()

Death

Po shlednuti tohoto filmu me okamzite napadly tri slova-excelentni herecke vykony. Fuckovaci scena u zrcadla me fakt dostala, stejne jako uzkost a obavy hlavniho hrdiny z nezname a urcite neprilis zavidenihodne budoucnosti. Nedoporucuji ale divat se na tento film moc pozde vecer, preci jen nema nejak zavratne tempo, spis jen pomalu plyne a proto se u toho da docela dobre usnout (kamosovi se to povedlo:). ()

Pipes

Film prakticky o ničem. Dobrý výkon Nortona, některé opravdu dobré scény a výborná atmosféra. Očekával jsem rozhodně víc. ()

silent cut

Chceš happyend koloušku??? Dožít v buranově na středozápadě?? Zestárnout vedle Marcy z motorestu od vedle? Kamaráde... Tohle je amerika dnešních dní. Tady o happyend nezavadíš...Jo a Monty!!! Nezapomeň si to znova probilancovat a zpřetrhat co můžeš. Zejtra budeš vděčnej za všechny, po kterejch se ti už nebude muset stejskat... No jasný, tvůj cynickej kámoš to zmákne... Ale co ten sensitivní lolita-lover? Ach jo... Co s tebou Monty... Asi s tebou ještě trochu vyjebu!!! Tvůj Život ()

rudess

Hm...., 25.hodine sa dá len málo vyčítať, pretože je to film výborne zvládnutý tak po režijnej a scenáristickej ako aj po hereckej stránke... Čo ma však pri tomto filme najviac rušilo, bola jeho strihová skladba. ()

BuryGol

Tak tenhle snímek byl minutu od minuty lepší. Ačkoli mi Edward Norton nikdy moc neseděl (snad až na Kult), páč vypadá vždycky stejně a má pisklavej hlas, tady mi do jeho role odsouzenýho dealera docela pasoval. Příběh zajímavej, o citech, rozhodnutích, lásce i přátelství. Sice by se dalo o jistejch věcech diskutovat, ale vem to čert. Rosario Dawson je kočka a i ta Anna Paquin v sobě něco má. Ten konec byl takovej zvláštní, doved bych si představit asi tak dvě jiný varianty. Nicméně scéna se zrcadlem byla vynikající a v podstatě ukázala to, co si myslím i já. Nabízí se jen otázka, jak bych poslední den trávil já, kdybych měl jít na 7 let bručet. No...to fakt nedokážu říct. ()

jefff

Nevšední komorní drama, na které jsem se kouknul hlavně kvůli Nortonovi, kterého mám opravdu rád. Kromě Nortona byli i vedlejší role naprosto perfektní (hlavně Pepper). Bavilo mě to, ale čekal jsem o malonko více. ()

Krasus

Brilantní a ryze emotivní zážitek natočený z lásky k městu, jehož genius loci je tu vyobrazen mnohem sugestivněji, než je tomu u Allenových filmů. Absolutní požitek z filmu, jemuž dominuje suverénní režie a Nortonovo zoufalé volání o pomoc. Spikeův tah na bránu je dechberoucí. Snad nikdy jsem se necítil z hlavní postavou tak souzněný a zároveň tak odtržený. One in a million. ()

Sheffield

Edward Norton zde předvedl jeden ze svých hereckých vrcholů. Zrcadlová scéna je jednoznačně nejlepší úsek celého filmu. ()

Smileface

25. hodina je čirou ukázkou filmu na který se hodí *****.Dokonale prokreslené postavy a dialogy,citlivý výběr herců, smysluplné filozofické kometáře(Ne jako žbafy ala Matrix Reloaded),dobrá ponurá atmosféra New Yorku a pravdivé líčení drsné reality. ()

solskjaer

No, musím říct, že jsem se na tento film opravdu velice těšil, a když mi přátelé líčili o jaký skvost jde, tak jsem byl rozhodnutý, že ho musím vidět za každou cenu. Bohužel jak se tak stává když se na něco těšíte, mě film dá se říct zklamal. I když to není špatný film ! To v žádném případě! Jen si myslím , že se filmu nepovedlo mě přilepit k obrazovce a hltat ho. Film byl pěkný, zajímavý (vnitřní edwardův monolog) ,ale tím to končí - nic víc nic míň! ()