Režisérský debut Woodyho Allena z roku 1969 zachycuje kriminální léta mladého Virgila Starkwella, kterého hraje sám Woody Allen. Přestože byl Virgil nadprůměrně inteligentní, a možná právě proto, připadal si zmatený a osamocený. V osmnácti se vykašlal na školu a vydal se na dráhu zločinu. Jeho sklon zpackat všechno, na co jen sáhnul, jej ale brzy dostal za mříže. Po propuštění potkal mladou a krásnou Louise, do které se zamiloval. Kvůli ní se také rozhodl změnit svůj život. Před tím se ale ještě naposledy pokusí vyloupit banku, což ho opět dostane do vězení. Dny se vlečou a Virgil se rozhodne vzít osud do svých rukou a utéct. Tentokrát se na něj usměje štěstí. Společně s Louise, která je těhotná, odjedou do jiného státu, kde konečně začnou žít normálně. Pronajmou si malý byt a Virgil si najde práci v kanceláři. Jednoho dne se ale objeví neodolatelná sekretářka slečna Blairová, která zjistí, že Virgil je hledaný zločinec a začne ho vydírat. Vrátí to Virgila zpátky do starých kolejí, nebo to tentokrát zvládne bez porušení zákona? (HBO Europe)

PTuranyi

Typický Woody Allen. Je to roztomilá fraška, nabitá bláznivými gagmi. Woody je neohrabaný a celé to vyznieva amatérsky, ale to je cieľ. ()

goiu

Můj Allenovo nejoblíbenější vůbec. Vtipy intelektuální, absurdní, groteskní i vcelku primitivní. Originální způsob natáčení a vůbec první film, kde Allen napsal scénář a podle něj pak sám sebe režíroval. ()

Fill16

Výborný film Allena s Allenem :-) Musel jsem se smát celou dobu, někdy jsem zvážněl protože mi toho zlodějíčka muselo být líto. Velmi dobře jsem se bavil. A prostřihy maskované maminky a maskovaného tatínka nemají chybu! :-) ()

Mr.Hackels

Po Annie Hall trochu zklamání. Ale některé části byli opravdu výborné. Je tu víc jednoduchého humoru. Ale třeba hádka v bance o pravopis je výborná. No viděl bych to tak na 70%. Trochu tomu přidávám, protože tenhle humor je zkrátka super. Doufám ale, že to nejlepší z Allenovských filmů mě teprve čeká. ()

rene75

Jako film to nedrží až tak moc pohromadě, je to spíš série vtipných skečů, ale patří k tomu nejvtipnějšímu a nejbláznivějšímu, co W.A. natočil. ()

Pythonator

První Woodyho film je jeden z jeho nejlepších. Režisérský styl je zde v plenkách a teprve se piluje. Tento styl se později bohužel (nebo bohudík) vyvynul v ten typicky woodyallenovský. Každopádně je tento film neskutečně zábavný a má zvláštní neopakovatelné kouzlo. Že by pozůstatky Woodyho mládí??? Dalším kouzlem je zde kouzelná Janet Margolin. Za mých klukovských let jsem u filmu onanoval a myslel při tom na ni nebo na výrobu pistole z mýdla. Už si to moc nepamatuju, ale tu pistolku jsem si nikdy nevyrobil. ()

phantom.ass

Narovinu, komedie rozhodně nepatří k mým oblíbeným filmovým žánrům. To ovšem neplatí pro tvorbu Woodyho Allena, zvlášť pak tu ranou, do které se řadí i tento film. Woodyho ironický humor je přesně šálkem mojí kávy. Seber prachy a zmiz je skvělá satira plná geniálních dialogů a mnohdy až absurdně komických situací. ()

carnacv

Schizofrenní film. Najdou se silnější chvilky, ale jsou hned sráženy laickou trapností . Film strašně sráží zvolený vypravěčský styl třetí osobou. Vlastně hraných scén je poskrovnu. Retrospektivní scény jsou nemístné; k ničemu, a to lze vlastně říci i o vyjádřeních zúčastněných osob. Shrnuto, podtženo, chabý děj, pár dobrých míst a mraky zbytečností. Asi bych to neřadil mezi průměr, protože bych musel urazit nespočet filmů, které si tuto škatulku poctivě zaslouží. 2,3 hvězdy odpovídá. Jo a mimochodem když budete na ulici vykládat pytle s bankovkama a někdo Vám jeden ukradne, tak taky necháte ty vyložené bez dozoru a půjdete honit ten jeden? (že bych přehlédl geniální nařážku na kvalitu práce policie?). ()

ragtime

A už sme sa našli. Ešte tu nie je jeho New York v plnej paráde, ale hlášky už začínajú. "I´m pregnant. I´ts my present for Christmas. - All I need was a tie." ()

KraLuban

Není to vůbec špatné, ale virtuózní ruka pozdějšího Mistra se zde projeví pouze párkrát. Na rozdíl od rolí zoufalých neustále analyzujících intelektuálů, které Allenovi sednou jako pověstný zadek na mísu, případně pozdějších filmů kde sice nefiguruje, ale jeho vnímání světa a režisérská ruka jsou v příbězích jasně znatelné, tady se ještě hledal a je očividné, že gagové grotesky jeho parketou nejsou. Spíše pro věrné fanoušky WA. ()

remotrumpet

"Tak ma zasiahla, že som si ju po štvrť hodine chcel vziať za ženu. A po pol hodine som jej už ani nechcel ukradnúť peňaženku." "Psychiater vo väzení sa má opýtal, či je sex podľa mňa nemravný. Povedal som, že áno, keď sa robí správne." "Budeme mať dieťa, to je môj darček na Vianoce. - Mne stačila kravata. A ako sa to stalo?" " Kto si vezme béžovú, keď ide vylúpiť banku?" "Gangster roka!" "Neviete či vonku prší?" ()

Paulisman

Ja z toho filmu nemozem, dusil som sa od smiechu celych 85 minut (ano, este aj cez titulky) ...teraz ked si spomeniem na niektore sceny, tak... proste tomuto sa hovori komedia... a sakra dobra ()

davidh76

Parádní úlet a skvělé fóry a spoustu naprosto nezapomenutelných scén - woody se připravuje u zrcadla na rande apod. ()

Baži

Špička! Woody Allen je opravdu multitalentovaný člověk, když natočí už první film takhle perfektně. Film se vyvíjí dokumentárním stylem naprosto šíleně, nepravděpodobně, nemožně, bláznivě... a je to geniální. Scéna v bance by se klidně mohla stát kultem. Jinak - zkuste se u toho na druhé shlédnutí zkouřit. ()

kriplozoik

Trochu nedotažené, ale vtipné, svěží, plné nápadů. Much LOL. Mladistvý Allen, plný elánu, lišící se od pozdějších sofistikovaných ale i ukecanějších snímků. ()