V oku hurikánu

• USA The Hurricane Heist (více)

Strhující thriller V oku hurikánu vypráví příběh skupiny gangsterů, kteří se rozhodli využít nejsilnějšího hurikánu v dějinách, aby zakryli stopy po loupeži 600 milionů dolarů z americké mincovny. Je na tajné agentce Casey Corbyn (Maggie Grace) a lovci hurikánů, meteorologovi Willu Rurledgeovi (Toby Kebbell), aby společně zastavili lupiče a zachránili rukojmí dřív, než z města zbudou pouhé trosky. (Bontonfilm)

Phietros

Škoda, že se tvůrci nedrželi vyloženě jen hurikánu a nenatočili katastrofický film. Jasně nápad dobrej, lupiči co si vytipují vládou zabavené peníze v odlehlé vesnici a tu přepadnou.. zrovna když se blíží hurikán. Co také jiného čekat od akčního béčka? A tady se opravdu jedná o nadprůměr, jak v efektech, tak i herecky vyrovnané. Ale potenciál na dobrej katastrofickej film tam prostě byl, když vezmu co natočili s malým rozpočtem. Škoda, třeba to vyjde příště a tvůrci nás překvapí... 60% ()

MM_Ramone

Včera som si pozrel film "Into the Storm" a ocitol som sa "V oku tornáda" zúriacého v malom americkom meste. Bol to svižný katastrofický snímok, pri ktorom som sa dobre pobavil. Tak som si teda povedal, že dnes sa pozriem ako to vyzerá "V oku hurikánu" a tak som siahol po titule "The Hurricane Heist". V roku 2018 ho natočil režisér Rob Cohen. Nebolo to celkom to, čo som čakal. Nie je to čistokrvný katastrofický film. Jedná sa skôr o akýsi zvláštny hybrid béčkového katastroficko-akčného thrilleru. Priznám sa, že mi táto kombinácia nesadla. "V oku tornáda" sa mi páčilo oveľa viacej. "V oku hurikánu" ma to až tak moc nebavilo. ** ()

Acrobat odpad!

Až som sa ocitol v oku hurikánu, videl som zástup dolárov. Strieľa a páli sa to červeným a zeleným laserom, auta sa vzdúvajú, ale ľudia chodia normálne. Rob Cohen spadol po tom, čo ho búrka vyhrnula hore. Je to len a len o otázke sympatií. Ani jedna strana nemá na to, aby urobila charizmu, a film aj napriek bežnej stopáži začne nudiť. Hurikán je tak veľký, že aj fantasy princ z Perzie by mohol závidieť. Absentuje teda vôľa raziť prvú ligu, a celkový prejav je flagrantný. Taký Cohenovský. (videné 04.10.2018, BDrip) ()

tron

Ono to vôbec nie je zlé! Musím priznať, že som sa bavil. V pohodičke akčný film za temer 5O miliónov. Žiadne prehnané béčko. Miestami plno vydarených veľkofilmových akčných a trikových scén, sviežich scenáristických nápadov (disky na autá, spôsob likvidácie hlavného gaunera), patrične šialené kamiónové finále + fajn kasting plný sympaťákov (Maggie Grace, Toby Kebbell) a patrične nepríjemných záporákov (Ralph Ineson a Ben Cross – pozoruhodné je, že obaja hrali bok po boku v 23 rokov starom Prvom rytierovi, pýtam sa - je to náhoda?). Vydarený mix Povodne, Twisteru, Prepadnutia v Pacifiku, V oku tornáda (2014) a Smrtonosnej pasce. A meganamakané auto s "nožičkami", raz si také kúpim. Ak bude žena súhlasiť. Tak ale mala by, ktorá by nesúhlasila s niečím takým. ()

MickeyStuma

Je velice těžké tento snímek pojmout. O co se jedná? O remake snímku ‘Povodeň’ z roku 1998 a nebo o jeho mockbuster? To druhé spíš. Snímek je akčnější, efektnější, prostě jízda. Jenomže po vizuální stránce vlivem CGI a trpce napsaného scénáře plného kýčů se  velice věrně přibližuje tvorbě studia Asylum. Divák tady nemůže být náročný co se týče logiky, fyzikálních zákonů a plynulého vývoje děje. Je to vize a po akční stránce dobrá vize a jako ryze popkornový snímek se dá užít zcela stejně jako akční komiks. A v tomto směru to Rob Cohen natočil dobře. Jen má poněkud jiný rukopis než třeba Michael Bay. ()

• Vo finálnej scéne s kamiónmi rútiacimi sa po diaľnici je možné všimnúť si, že kamióny stoja na mieste a nehýbu sa. (Johnny.ARN)
  • Keď má Casey (Maggie Grace) v trezore videohovor so svojím kolegom z armády, používa iPad. Vo väčšine záberov ho má otočený normálne, s čiernym plastovým prúžkom, ktorý majú tzv. Cellullar iPady v hornej časti. V jeden moment ho má však otočený dole hlavou. (ČSFD)
  • Ako prechádza hurikán oblasťou, prináša so sebou prudký dážď a záplavy. Akonáhle sa však oblasť ocitne v oku hurikánu, všetko je „zázračne“ suché. (ČSFD)