foto

Toby Kebbell

  • nar. 9.7.1982 (38 let)
    Pontefract, Yorkshire, Anglie, Velká Británie

Biografie

Typ rebela Tobias Alistair P. „Toby“ Kebbell se narodil 9. července 1982 v anglickém Pontefractu, ale vyrůstal v Nottinghamshire. Je čtvrtým z pěti sourozenců a rodiče se rozvedli, když mu bylo 18 měsíců. Otec byl stavebním inženýrem, matka Michelle se už znovu neprovdala. Chodil do katolické základní školy. V sedmnácti letech nastoupil do Central Television Workshop v Nottinghamu, živil se také jako číšník. Ač mladý, vyzařuje Toby překvapivou emocionální hloubkou a moudrostí, pomohl již splatit matce hypotéku a snaží se dále pomáhat celé své rodině.

Hned svou první rolí mladíka s poruchami učení Anthonyho v dramatu BOTY MRTVÉHO MUŽE (2004) zaujal kritiku a také obdržel nominaci na cenu BIFA. Oliver Stone jej poté obsadil do historického velkofilmu ALEXANDER VELIKÝ (2004). Ve vedlejší roli Roba Grettona v biografickém filmu CONTROL (2007) cenu BIFA již proměnil a jeho kariéra začala strmě stoupat vzhůru. Vyzkoušel si také divadelní role v moderní adaptaci Mackbeta a ve hře Nepřátelé Maxima Gorkého v divadle Almeida. Zaujal mj. rolí traumatizovaného syna mafiánského bosse Johnnyho, v crazy komedii ROCKNROLLA (2008) kontroverzního režiséra Guye Ritchieho, za kterou byl nominován na cenu BAFTA. V časopise The Sun byl oceněn za nejlepší mužský herecký výkon a prohlášen hvězdou budoucnosti. V roce 2010 si zahrál ve dvou fantasy filmech, PRINC Z PERSIE: PÍSKY ČASU (2010) s Jakem Gyllenhaalem a ČARODĚJŮV UČEŇ (2010) s Nicolasem Cagem. Na rok 2012 se chystá uvedení pokračování fantasy snímku SOUBOJ TITÁNŮ 2.

Toby žije v pronajatém domě. K otázce lásky, věrnosti a manželství přistupuje tento nadějný herec velmi zodpovědně. Prohlásil, že se neožení dříve, než bude mít vlastní bydlení. Zatím se mu v životě daří tak, jak si přál a stále se to zlepšuje.

♥Milka "Roman.Ticka" K♥