Mistr filmové parodie Jim Abrahams si vzal tentokrát na mušku slavné mafiánské filmy počínaje Coppolovým Kmotrem a konče Scorseseho Casinem. A tak můžeme znovu sledovat pohnuté osudy přední mafiánské rodiny, která se z chudých sicilských přistěhovalců vypracovala na nejvýkonnější zločineckou organizaci ve Spojených státech. Tentokrát se ale navíc pořádně zasmějeme, protože v mafiánských filmech je materiálu k parodování víc než dost. (oficiální text distributora)

jojinecko

Godfather a Casino- predovšetkým tieto skvosty si zobrali na mušku autori Mafie a ak poznáte oba filmy, myslím že zábava je zaručená. Prvá hodina tejto paródie bola priam geniálna a bránica dostala riadne zabrať ako už dlho nie. Non-stop nápady, jeden lepší a vtipnejší ako druhý. S parodovaním Scorseseho Casina sa trochu strácajú nápady a humornosť, napriek tomu radím Mafiu k najlepším paródiám aké kedy moje oko vzhliadlo:) ()

helianto

25. 11. 2022 oslavila Christina Applegate své teprve 51. narozeniny a stala se tak součástí Hulkova gratulačně vzpomínkového okénka. Někdejší blbka Kelly „melounek“ Bundová se vyprofilovala v komediální herečku s jasným potenciálem do budoucna. Bohužel, osud ji udělil ránu v podobě roztroušené sklerózy a dalších filmů s ní se tak, bohužel, již nedočkáme. Jako upomínku na ni jsem si vybrala tento film. Americké komedie nemám moc ráda, většinou jsou zbytečně přehnané a tlačí na pilu. Co je nevýhodou v běžných komediích, to je naopak výborné na parodiích. Všechno je a musí být přehnané, čím víc, tím líp. „Někdo by řekl, že mafie je špatná. Že využívá své moci k podrývání práva a pořádku, že vede lidi k nízkému jednání. Jistě, že je to pravda, ale výsledek stojí za to. Já to vidím tak, že když právo uškodí nám, uškodí našim dětem. Pouze mafie má tu moc vykonat dobrý skutek ve prospěch celého lidstva.“ Mnohokrát tu zaznělo, že film si vychutnáte hlavně tehdy, když znáte původní filmy. Není pravda, Abrahams je tak výborný, že bavit se budete tak jako tak. Když přistoupíte na jeho hru. A proč byste nepřistoupili, když je zábavná. A Christina Applegate okouzlující. ()

sharky

Většina gegů stojí a padá na důvěrné znalosti parodovaných filmů, začátek je opravdu bezchybný se spoustou výborných vtípků v druhém plánu, ale postupem se humor vytrácí a konec je nevýrazný, tak nějak uprostřed příběhu (ale tak končí i první Kmotr). Lloyde Bridgesi, budeš nám chybět! ()

MM11

Nepochybně podařená parodie, dnes je takových zoufalý nedostatek na trhu. Snímek nepotřebuje příliš známých tváří aby pobavil. To je docela zajímavé, obvykle totiž producenti doufají, že úspěšný herec vyřeší problematický scénář. To jistě ne, jen svým jménem na titul naláká. Maffioso má jediný problém v úspěšnosti gagů, některé jsou příšerné a sráží film dolů. Ty vtipné však určitě vedou a kvůli nim stojí za to film vidět. ()

TheEvilTwin

Obstojná parodie na Kmotra. Místy se některé gagy fakt povedly, jindy je to spíše takové průměrnější a jindy zase slabší. Každopádně je to spíše taková ne úplně slavná záležitost, které zkrátka nedosahuje na klasické parodické klasiky jako jsou Výstřely apod., ikdyž se občas opravdu znatelně snaží. ()

Bauer

Konečně taky nějaká parodie na Kmotra, Mafiány a Casino. Doposud jsem viděl parodie jen na kasovní trháky. Samí X-meni, Spider- mani a další akční pecky, ale tohle není zaměřeno na akční filmy a to je důvod, proč je to dobré. Ano, je to sice blbost, jenže některé scény a hlášky ( "Jak se vlastně jmenuješ?" "Vincenzo Armani Větrovka Cortíno") mně vážně pobavili a dokonce jsem se párkrát zasmál nahlas.Příběh je sice takový.... Moment! Má ono to vůbec nějaký příběh? Asi ne!!! Spíš jde jen o skloubení pár gangsterských filmů dohromady a to je celé. Jenže, parodie se točí, aby pobavili. Mně to pobavilo, takže účel je splněn, ale na to, že to šlo 80 minut, tak mi to připadalo delší. Tvůrci vyplítvali veškere vtipné scény v prvních 40 minutách a ke konci už se moc vtipné scény nevyskytovaly. Maffiósso je ale určitě lepší parodie, než třeba takové Scary Movie 4. Pořád se ale nemůžu zbavit pocitu, že stačilo to vidět jen jednou a možná si to připomenout za pár let znovu! ()

PROROK14

Asi najlepšia paródia, akú som videl. Mafiánske filmy milujem, ale tu mi vôbec nevadilo, že si z nich uťahujú. Naopak. Smial som sa počas celého filmu. Ak je paródia urobená chytro a bez trápnych scén tak potom nemám problém. 85% ()

Tommassi3

Nechápu, co mají Forrest Gump, Dětská hra či Jurský park společného s "gangsterkami".. Navíc ani zde se Abrahams nevyhnul prdícím a blicím scénkám, což moc nepotvrzuje zdejší četná zamyšlení nad údajnou poctou nejen "mafiánským" filmům, ale předně těm vůbec nejkvalitnějším snímkům historie.. V rámci žánru mám skutečně "nakoukáno do zásoby", ale potíž je v tom, že ten vtip tu prostě nevidím a postrádám !! A tak i nadále za vrchol Abrahamsovy tvorby považuji dvojici Žhavých výstřelů !! Co se těch zmiňovaných poct týká, stačí si pustit jakýkoliv film Quentina Tarantina, ten skutečně ví, co dělá !! ()

BoPo

Štýl humoru držiaci v podstate líniu série Bláznivá střela. Kvalita je ale skôr zodpovedajúca neskorším pokračovaniam. Situačný humor občas vyšiel a človek si tak mohol užiť trefovanie do Kmotra a spol. Hlavným limitom bol Jay Mohr. Ak by nemal práve on hlavnú postavu, tak mohol byť komediálny potenciál naplnený oveľa viac. ()

svik

Hodně dobrý našel sem zde docela dost filmů sice je to na jrdnu stranu hrozná kravina , ale strašně jsem se zasmál. ()

Kryton

Parodie na kmotra se opravdu povedla a dle mého je to poslední dobrá parodie společně s Utepencem na útěku ze stejného roku. Bohužel to byla poslední role pro Loyda Bridgese. Myslím, že i naposled se mu povedlo nás rozesmát. ()

depony

Bylo to vtipné, zábavné a odpouštím tvůrcům těch pár sekanců vedle :)) A já mám prostě rád Lloyda Bridgese :))) ()

Turiec

Paródia prevážne na mafiánske filmy (Krstný otec, Kasíno...). Možno nájsť však aj iné (napr. Čeľuste, Forrest Gump...). Film je plný čierneho humoru hraničiaceho až s nechutnosťami. Ale také už súčasné paródie sú. A ako to už býva, vtipy sú ukryté aj v záverečných titulkoch. ()

Rosana

Jako parodie na Kmotra a další filmy to bylo docela vydařené, bohužel prdící scény nemůžu nějak zkousnout :( Některé vtipy byly ubohé a trapné :( ()

Z0oMb3E

Veľmy vydarená paródia na gangsterky. Neskutočne som sa bavil, veľa vydarených fórov a veľmi dobré zhovadenie filmových klasík. Presne takto sa majú točiť paródie. Toto je zatiaľ jediná paródia ktorú hodnotím takto vysoko DôVOD: film bez fekálnych fórov (jeden-útek v zadku osla), vydarené vtipy, slušný scenár... Odporúčam a garantujem príjemnú zábavu. ()

Alqarin

Jako parodie mimořádně funkční, kdo všechny ty kmotry a kasína viděl, musí se u toho potrhat! "Ti nejchytřejší už jen raději posílali peníze poštou, aby ušetřili za cestu.." :D ()

JJ.Gibson

Jako parodie vcelku ucházející. Ale strašně kýčovité, tudíž méně vtipné. Ikdyž tento film byl věnovám památce Lloyda Bridgese, myslím že by mu měli spíše být věnovány Žhavé výstřeli 1 a 2, protože jsou nesrovnatelně lepší. ()