Mistr filmové parodie Jim Abrahams si vzal tentokrát na mušku slavné mafiánské filmy počínaje Coppolovým Kmotrem a konče Scorseseho Casinem. A tak můžeme znovu sledovat pohnuté osudy přední mafiánské rodiny, která se z chudých sicilských přistěhovalců vypracovala na nejvýkonnější zločineckou organizaci ve Spojených státech. Tentokrát se ale navíc pořádně zasmějeme, protože v mafiánských filmech je materiálu k parodování víc než dost. (oficiální text distributora)

BMAJTZ

Víceméně povedená parodie na nejznámější mafiánské filmy. Jedinou chybu kterou na tomhle filmu shledávám, že je to nudné až na půdu. ()

JADIM

Niekedy sa až čudujem, nad akými hovadinami sa dokážem pobaviť. Niektoré situácie ma rozsekali fakt extrémne a to tam nemuselo ani ísť o prepracovaný vtip o tých drsných mafiánskych snímkoch, ktorým ja neholdujem. Keby som ich sledoval, tak sa bavím ešte viac. Výborná paródia. 8,5/10 ()

Loki_Six

"I'm not my father, Diane, just like you're not your father. If we were our fathers, what we did last night would only be legal in Arkansas." ()

wosho

Pokud Maffiosso srovnáme se starší tvorbou Jima Abrahamse, tak se jedná o zcela průměrnou parodii s né moc dobrým obsazením hlavních rolí. Ale pokud Maffiosso budeme brát jako rozloučení starého matadora ze ZAZ s touto tvorbou, lze jej pak brát mnohem smýřlivěji. A jak podotkl Douglas, Maffiosso si divák vychutná, jen pokud bude znát všechy gangsterky, ze kterých si děla Abrahams laskavou srandu (což je asi největší rozdíl mezi partou ZAZ a dnešní tvorbou parodí od prasat a sviní). ()

Hanys_

Abrahamsova slabší chvilka? Kmotra mám nakoukanýho hodně, Casino jsem viděl znovu nedávno, a tak docela ty "vtípky" i chápu. Ale prostě mi většina z nich nepřišla směšná. A např. scéna vzájemného zvracení na pohřbu dona Cortina, jakoby patřila spíše do teenegrovské parodie. Od Abramse jsem čekal teda fakt víc. ()

Corpsegrinder

Spousta parádních vtipů a geniálních odkazů na mafiánský filmy. Nesrovnatelně lepší než hromada dalších shit parodií co následovaly a točí se dál a dál. ()

Radim odpad!

Nechutné, hloupé, trapné. Vždy, když si myslím, že jsem ten hejhorší film ve svém životě viděl, mě překvapí nějaký další. ()

Prochy38

Jedna z těch povedených parodií, i když Žhavé výstřely to fakt nejsou ani v nejmenším. Oba hlavní filmy, které Maffiósso paroduje (Casino, Kmotr) znám a hodně můžu. J. Mohr i L. Bridges excelují. Dobře se kouká na kočky Ch. Applegate i P. Gidley. Zasmál jsem se dobře. Pár vtipů jako tradičně nepostrádalo fekální a oplzlý humor, který nemusím ani v nejmenším, to tomu hodně vzalo. Ale jako pohodovku se rád zasměju příště zas. ()

spiritus

Místy docela zábavné, místy trapné....Ale jako celek film působí dobře...Parodovat jedny z nejlepších filmů všech dob, to chce již hodně odvahy a odhodlání...Režisér Abrahams jí má zřejmě hodně, jelikož výsledek hodnotím mírně nadprůměrně 3/5 ()

Strike

Solidní průměr. Některé frky byly geniální (,, Přivezl jsem ti dárek z Koreje":-)). Některé byly dost ohrané (různě padající Bridges, zvracecí pohřeb). ()

El Loco

Mafia patrí medzi paródie, ktoré ničím neprekvapujú. Je to len zmes stokrát videných vtipov, neoriginality a nudy. Abrahams do starého železa! ()

DavidBeko

Vynikajúca paródia. Najlepšia akú som zatial videl. Najlepšie bolo keď do neho vystrielali celý zásobnik a všetci si mysleli že tancuje a keď prišiel za nim jeho syn a povedal mu že stratil veľa krvi ale väčšinu z nej našli. ()

chalp

Bohužiaľ(chválabohu) je tento film na toľko verný svojím mafiánskym predlohám, že sa neubráni rozporuplným hodnoteniam.Bez predprípravy v podobe zhliadnutia minimálne krstného otca a kasína sa do tohto nepúšťajte! :) ()