Mistr filmové parodie Jim Abrahams si vzal tentokrát na mušku slavné mafiánské filmy počínaje Coppolovým Kmotrem a konče Scorseseho Casinem. A tak můžeme znovu sledovat pohnuté osudy přední mafiánské rodiny, která se z chudých sicilských přistěhovalců vypracovala na nejvýkonnější zločineckou organizaci ve Spojených státech. Tentokrát se ale navíc pořádně zasmějeme, protože v mafiánských filmech je materiálu k parodování víc než dost. (oficiální text distributora)

viperblade

Naprosto výborná parodie, u které musíte mít něco nakoukáno. Jistě, některé scény sice nebyly nutné (zvracení na pohřbu, prdění) ale přesto si myslím, že když to srovnáte s parodiemi, které v dnešní době točí jistá dvojka nezastavitelných blbců, tak vedle nich tento film září stejně jasně, jako výbuch auta na začátku filmu… :-) Pokud máte zhlédnuty filmy, o kterých se zmiňuje ve svém komentáři uživatel Matty, tak si opatřete tuto komedii. Myslím, že litovat byste neměli. ()

Trellíno

Strašně moc nedoceněná parodie, která sice neni tak dokonalá jako třeba Bláznivá střela, ale pobavíte se velice dobře. Abrahams umí i sám bez Zuckera. ()

Davies182

Notně ztřeštěný film, inspirující se mafiánskými filmy kupodivu nedopadl tak katastrofálně. Štěstí, že v něm neměl prsty Leslie Nielsen, jinak těžko říci, jak by tento komentář vypadal... ()

LiVentura

Inu... autoři měli daleko lepší komédie.. Poslední vystoupení pana Bridgese, tatínka dvou slavných bratrů, za jeho směšné grimasy a krásné chvíle humoru mu dodnes děkuji.! :-) ()

Fiftis

Mňa tento film nedostal. Nie sú to žiadne Horúce strely aj keď Lloyd Bridges bol opäť skvelý a najviac som sa bavil na ňom. Nepáčilo sa mi ale, že film parodoval filmy, ktoré sú veľmi úspešné a ktoré mám rád. Parodovať by sa mali diela, ktoré si zaslúžia, aby sa z nich ľudia vysmievali. A nebola to ani čisto gangsterská paródia, čo filmu uberá ďalšie body. Prečo autori pripájali aj filmy iné, som už nepochopil. Myslím si, že klasická paródia na gangsterky by bola oveľa lepšia bez parodovaného Jurského parku, Forresta Gumpa a ďalších scén z filmov, ktoré s mafiánmi nemajú nič spoločného. ()

lamps

Další ztřeštěná a všehoschopná parodie, tentokráte zaměřená na slavné mafiánské klenoty převážně od Coppoly a Scorseseho. A byť to tak podle mého hodnocení moc nevypadá, bavil jsem se velmi dobře. Většina vtipů a narážek se totiž opravdu vydařila, jenže byly součástí naprosto chaotického scénáře, který se proměnil spíše v krátké skeče a parodie na jednotlivé slavné scény, než-li v nějaký smysluplný příběh. A protože Abrahams stojí i za takovými skvosty jako jsou Bláznivé střely nebo Žhavé výstřely, nehodlám mu to jednodušše odpustit a tu čtvrtou hvězdu si schovám na horší časy.. 70% ()

Šakal

Zajímalo by mě, jestli tento Abrahamsův snímek viděli Al Pacino, Robert De Niro, Mario Puzzo, F.F.Coppola, M. Scorsese, M. Flatley ,Sharon Stone a co na to říkali :o) Opravdu hodně zdařilá ( chytrá ) parodie na mafiánské snímky, pro jejíž plné vychutnání je bezpodmínečně nutné mít nastudované min Coppolovy Godfather 1-3 , Scorseseho Goodfellas, Casino, hodí se i Leoneho Once upon a time in America ( ta mladičká dívka, zejména ten její kukuč a ta podobnost s mladičkou Jennifer Connelly byla fascinující ) a jako přídavek např. scéna z Forresta Gumpa či Spilbergových Jaws. I přes pár hluchých míst musím přiznat, že jsem se skvěle bavil. * navíc přidávám za milé krysí štěňátko :o) ()

Frajer42

Dá se strávit. Několik vtípků vskutku vydařených, takže jsem se několikrát zasmál. Úplně si však nejsem jistý zda by se zasmáli i lidé, kteří žádný s parodizovaných snímků neviděli, i když při tak hojném jejich výskytu to snad není ani možné. Samozřejmě si film neudrží nějaké vyšší tempo moc dlouho. Nemá dokonce ani žádný smysluplný děj. Děj je tu vybudován jako koláž scének převážně z mafiánských velkofilmů. Viděl jsem mnohem lepší a vtipnější parodie. Tohle není žádný zázrak. 2* ()

swamp

Parodie na Godfathera apod. Celkem se na to dá koukat, ale není to nic, co by člověk musel ještě někdy vidět. ()

predators

Parodie na mafiánské téma, při které se jistě zasmějete. A zasmějete se ještě více, ovšem pokud před tím zhlédnete všechny dostupné filmy z podsvětí a když si ještě trochu šnupnete:-) A co z toho všeho vyplývá? Že to zase až taková prča není, fórků je dost, ale většině jsem se jen ušklíbl a ... a za chvíli byl konec. No je to blbost...:-) 35% ()

Slarque

Další z mnoha parodií, které mě naprosto zklamaly. Když jsem pod úvodními titulky viděl to báječně absurdní zacházení s penězi z kasina, čekal jsem, že se budu dobře bavit. Žádná takhle vtipná scénu už ale nepřišla, Lloyd Bridges mi ve své poslední roli bohužel připomínal Leslieho Nielsena a ani většina odkazů na (nejen) mafiánskou klasiku mi nepřišla nijak nápaditá. ()

dopitak

Já parodie nikdy nehodnotím vysoko (resp. málokdy), tady na tuhle ani nemám optimálně nakoukáno parodované snímky (i když je to chvílemi trochu guláš). Chybí mi postava klaďase, nepotěší nevyrovnanost (což ale bývá, kdo by dokázal na takové stopáži udržet kadenci). ()

korbitch22

Takhle má vypadat zábavný film o mafiánech,můj nejoblíbenější díl kmotra...ehm...parodie jako parodie ne?Au ty kreténe,to jsou moje játra!Není to úplně to nejlepší,co Abrahams natočil,ale je to tím,že spousta lidí prostě moc miluje ty staré ptákoviny s Brandem,Pacinem a De Nirem,takže to nedokázali překousnout...umíte si představit jak se u toho baví člověk,který ty původní tří hodinová muka nesnáší...neumíte???jachajachakacha...asi tak :-DDD ()

Chrustyn

Rozhodně už ne tak povedená jako legendární kousky typu "Bláznivá střela", "Žhavé výstřely" nebo "Připoutejte se prosím", ale přesto zábavná a vtipná parodie, tentokrát na mafiánské snímky. Divák se jen musí připravit na kombinaci geniálních a trapných fórků. ()

Arsenal83

Až na pár momentov veľká úbohosť a nechutnosť. Od kvalitnej paródie to má na míle ďaleko. Starý dobrý Leslie Nielsen. ()

lola3121

Výborná parodie, která si dělá pr*el Kmotrem počínaje přes Casino, Čelisti, Chuckyho až po Forrest Gumpa (a určitě ještě další, které jsem neodhalila). Žádná intelektuálština, ale humor Jima Abrahamse v nejčistší podobě. Dobře jsem se bavila. ()