Mistr filmové parodie Jim Abrahams si vzal tentokrát na mušku slavné mafiánské filmy počínaje Coppolovým Kmotrem a konče Scorseseho Casinem. A tak můžeme znovu sledovat pohnuté osudy přední mafiánské rodiny, která se z chudých sicilských přistěhovalců vypracovala na nejvýkonnější zločineckou organizaci ve Spojených státech. Tentokrát se ale navíc pořádně zasmějeme, protože v mafiánských filmech je materiálu k parodování víc než dost. (oficiální text distributora)

PKD

Že jste ani nevěděli, že Jane Austenová napsala román o mafii? Já do tohoto filmu též ne. Kurejec! A pamatujte na staré sicilské přísloví-chlap je jako kus sýra.To je přesný!:-))) ()

Vojcl

Průměrná parodie na celou řadu snímků, zejména na Kmotra, ale objevují se tu i odkazy na Jurský park nebo Chuckyho nevěstu.. Solidní zábava, která neurazí ani nenadchne. Z komedií typu Bláznivá střela nebo Žhavé výstřely si myslím, že je Maffiósso nejslabší.. Je to, ale také poslední film, ve kterém můžete vidět dnes již zesnulou legendu tohoto žánru - Lloyda Bridgese. ()

Derek

jednoznačne nedocenená paródia so skvelými hláškami ako i vyzuálnymi gagmi. najlepší na celom filme je darček z vojny v kórei, ale i ostatné vtipy sú skvelé ()

JohnMiller

Jim Abrahams bol............. (síce ešte žije ale moc toho za poslednú dobu nenatočil) asi jediný režisér/scenárista ktorý dokázal nakrútiť/napísať dobrú paródiu. žiadna alebo pomenej trápností, pomenej fekálneho humoru a dokonca aj skryté vtipy ktoré pochopia iba ľudia ktorý videli tie správne filmy. S paródií za posledných 10 rokov mi je zle. Je to neuveriteľne trápne a nehrozí mi pri nich žiadny náznak úsmevu. Pri Abrahamsových s 90 rokov sa však bavím kráľovsky. Mafioso najviac funguje vtedy ak má človek napozerané parodované filmy. Hovorím to s vlastnej skúsenosti pretože ako dieťa som sa vtipom síce nasmial avšak predlohy som nepoznal a tak mi ušlo poriadne veľa vtipov. Pozrel som si to teraz. Film ma na moje prekvapenie stále baví a spomedzi mnohých paródií prepadákov za posledné roky zrie ako víno. ()

Colonist

Tento film mi dlouhou dobu zůstával tak nějak skryt, ačkoliv je dílem Jima Abrahamse, člena legendárního tria Z-A-Z a režiséra mých oblíbených Žhavých výstřelů. Tak trochu jsem se ho bál, neboť od Bláznivé střely 3 (1994) dle mého názoru nebyla natočena (až na výjimku Utopenec na útěku) žádná pořádná a povedená parodie (ani Scary Movie!), která by se vyrovnala těm geniálním z 80. a začátku 90. let. Toto dílko je sice o třídu slabší než oba díly Žhavých výstřelů, chvílemi dokonce upadá to trapností, nechutností a zbytečných vulgarit, naštěstí je tu i mnoho povedených vtipů a hlášek, které mají typický rukopis starého dobrého Abrahamse. Lloyd Bridges tu sice není tak dobrý, jako býval, ale i tak byl příjemným osvěžením filmu. Ačkoliv mafiánské filmy moc neznám, došlo mi, co je parodie a jak to asi tak mohlo být v originální předloze, takže detailní znalost parodované látky není tak úplně důležitá (ačkoliv s ní si to člověk asi vychutná více). Škoda že parodií na jiné než mafiánské filmy je tu poměrně málo, ale třeba parodie na Forresta Gumpa nebo Ztracený svět: Jurský park mě dostaly (a až jednou projedu Kmotra, jistě budu mluvit jinak). Tak jako tak, mile mě tento film překvapil. Co se týká těch novějších parodií, rozhodně je to povedené dílo. Kdyby se možná režisér držel svého starého stylu stoprocentně, vymazal křečovitosti, trapnosti, vulgarity a fekální humor (kterého tam zase ale díky bohu není mnoho), mohla se z toho stát další Abrahamsova klasika...Slabší 4 hvězdičky. ()

kapsomut

Vtipů je tam až příliš. Některý jsou fakt dobrý a člověka rozesmějou, ale taky tam jsou trapný a řekněme kýčovitý vtipy. Ale je to rozhodně povedená parodie! O tom žádná! 70% ()

lioncel

Vincenzo Di Samonella .. Emigrante in America .. Il capo della Famiglia .. Festa di matrimonio .. Colpo al ristorante .. Gli anni della depressione .. Vita a Las Vegas .. Nuotando con i pescecani .. Pop e Chuckie .. Corri Fioraio, Corri .. Due fratelli .. Un sacramento poco sacro ()

Katarine

Abrahamsovy parodie mám ráda. I při téhle jsem se docela pobavila u některých scén, avšak lepší druhá část filmu nezachránila nepovedený rozjezd. A mám-li srovnávat s jinými filmy, tak tří hvězdiček tento pokus rozhodně nedosahuje. Navíc, kdybych neviděla příběhy, na nichž je tato parodie postavená, asi bych byla nucena dát ještě nižší hodnocení. ()

Chen

Není to vrchol žánru, ale ani bahno. V době svého vzniku mírný nadprůměr, ve srovnání s parodiemi poslední doby, ale získává na kvalitě. ()

balba

Perfektní parodie na trilogii Kmotra a Casino.Výprava a hudba jsou pojaty většinou naprosto seriózně a velmi zdařile.Velice podařená scéna je , kdy Vincenzo Cortino leze do oslíkova pozadí. ()

Martin741

Podpriemerna parodia na Kmotra. Reziser Jim Abrahams sa po slusnych Zhavych Vystrelech teda tymto nepredviedol, herci su mne hodne neznami. 35 % ()

DrBuznička

63% ? vážně? u tohoto filmu jsem se smál když mi bylo 12. když jsem ho viděl teď, cítil jsem se trapně, že něco takového sleduji... a to jsem byl v místnosti s televizí úplně sám ()

lebowski!

V podstatě průměrná parodie na gangsterské filmy, střídající geniální fóry (připlutí do Ameriky) se slabými, jak už to ale v parodiích bývá. S Žhavými střelami se měřit nemůže, nicméně ve světle dnešních parodií Děsnejch bijáků, dojáků, dupáků atd. je toto klenot. Právě proto a taky za památku na Lloyda Bridgese 4 hvězdy. ()

Nach

Ocení hlavně Ti, kteří se podrobně seznámili se všema mafiánskýma filmama, o kterých je zde řeč. Pro ostatní to jinak zůstane nechutnou, zvrácenou komedií. ()

Phos4rus

Neni to zas az tak spatny film, ale je videt, ze parodie pana Abhramse jdou z kopce. Uz to nema takovou stavu, jako hot shots nebo airplane, ale stoji za to tento film shlednout. ()

lakikaki

Asi posledná zo starej školy paródií. Funguje tu fyzický humor, slovný humor, väčšinou i humor záchodový (len občas to tvorcovia prestrelia) a vtip detailu taktiež. Sťažovať sa nie je na čo a zamrzí jedine občasné naťahovanie, ktoré však vnímam možno iba preto, že som pred písaním tohto komentára videl Mafiu! už minimálne desiaty raz. Zábava to však bola opäť raz vynikajúca. [89%] ()

campix

Horory mají svoje Scary movie, akčňáky mají své Žhavé výstřely a mafiánské filmy mají svoji parodii ve formě Maffiossa. Poslední film Jim Abrahmse ve kterém ještě stihl spolupráci s Lloydem Bridgesem. Bohužel to není jeho nejlepší film, na skvosty jako Žhavé výstřely nemá, ale přesto zde bylo bezpočet velmi vtipných momentů, které si budu ještě dlouho pamatovat. Některé vtípky zase film bohužel velmi podrážejí, ale těch dobrých je tu větší procento. Takovéhle komedie se již v dnešní době nedělají a vzniká tak jen špína viz Epic Movie nebo Disaster Movie. Kde jsi Abrahamsi, když tě potřebujeme. ()