Zachraňte Willyho 2

• Česko Zachraňte Willyho 2: Dobrodružný domov (více)

Uplynuly dva roky a Jesse, kterému je právě čtrnáct let, žije stále se svými pěstouny Greenwoodovými. Rodinou pohodu však naruší zpráva o smrti chlapcovy skutečné matky, která Jesseho těžce zasáhne. Navíc se objeví sociální pracovník a prozradí mu, že má nevlastního mladšího bratra Elvise. Greenwoodovi se rozhodnou vzít si na nějaký čas i druhého chlapce, Jesse je však proti. Elvis je totiž nafoukaný kluk, který se netají svou nechutí ke staršímu bratrovi. Společně se vydají na prázdniny do tábora, kde se Jesse opět setká se starým přítelem, indiánem Randolphem, a seznámí se s jeho vnučkou Nadine. A v blízké zátoce na něj čeká Willy, mladá kosatka, se kterou před dvěma lety prožil největší životní dobrodružství. Počáteční pohodu naruší nečekaná katastrofa. U pobřeží narazí na mělčinu tanker a do moře začne unikat ropa. Ta zasáhne kosatku Lunu, jež s dalšími uvízla v zálivu. Doktorka Kate Haley jí chce pomoci, ale léky nezabírají. Také Elvis se o zvířata, která si oblíbil, bojí. Když ho však Annie okřikne ve chvíli, kdy chce dospělým pomoci, urazí se, sbalí si věci a uteče. V přístavu zaslechne, že zástupce společnosti ztroskotaného tankeru, který slíbil, že zajistí přepravu kosatek na volné moře, chce ve skutečnosti zvířata prodat do zábavního parku. Jessemu se podaří v poslední chvíli odvozu zvířat zabránit, nebezpečí však není zažehnáno, protože ropná skvrna začne hořet. (TV Nova)

Dlo'h-osh

Jediný díl z trilogie, který za něco stál. Nemám rád tu kosatku, ale tento film měl i docela povedený vedlejší příběh. ()

Daryl.Dixon

Willy už zase skáče přes kaluže a přibral i několik kámošů, ale ani to na dobrý film nestačí. První snímek byl něčím originální ale to nebyl důvod natáčet další díl. Jo a když už rodiče pouští Jesse na vodu za dravými divokými kosatkami, tak by ho mohli alespoň naučit plavat - ušetřilo by to pár dementních zápletek, a navíc by se o ně nemusela zajímat sociálka. ()

Hoomig

Příběh je rozhodně zajímavější než v mé zamilované jedničce, ale už tomu chybí ten punc reálnosti. Navíc je to i dost ekoagitka. To však filmu v mém hodnocení ubírá pouze minimálně. 95% ()

MFloyd odpad!

Zlatý časy... kdy se točily ty supr rodinné, hřejivé, překrásné, dětsky roztomilé, ale taky tročku hloupoučké sračičky. Jak jsem se na tohle mohl dobrovolně dívat nepochopím... prostě vyměníte zvířátko za psa, kosatku, klokana, opičáka a máte další super filmík. ()

tonton78

viz. koment k willymu jedna... a tuňáci, tuleni, tučňáci pláčou..prostě ty krvelačný svině musí něco žrát.ať žije orka zabiják ()

dr.Holofaust odpad!

Nudná, rádobydojemná greenpissácká propaganda. Ještě že mě to v dětství minulo a fandil jsem radši Predátorům a podobný havěti, čert ví co by ze mně vyrostlo, kdybych tenkrát sjížděl spektákly jako je tohle. ()

shinlove

Zbytečně uspěchaná dvojka, klasické rychle, rychle, dokud na tom můžeme vytřískat co nejvíc. Bylo to tady hrozně moc znát a je to velká škoda! 2* ()

Mausik

Druhý díl Willyho který už nic nového nemohl přinést u tohohle dílu jsem usínal. 1 hvězdička je za krásnou kosatku. 2 za snahu pokračovat. ()