Zachraňte Willyho 2

• Česko Zachraňte Willyho 2: Dobrodružný domov (více)

Uplynuly dva roky a Jesse, kterému je právě čtrnáct let, žije stále se svými pěstouny Greenwoodovými. Rodinou pohodu však naruší zpráva o smrti chlapcovy skutečné matky, která Jesseho těžce zasáhne. Navíc se objeví sociální pracovník a prozradí mu, že má nevlastního mladšího bratra Elvise. Greenwoodovi se rozhodnou vzít si na nějaký čas i druhého chlapce, Jesse je však proti. Elvis je totiž nafoukaný kluk, který se netají svou nechutí ke staršímu bratrovi. Společně se vydají na prázdniny do tábora, kde se Jesse opět setká se starým přítelem, indiánem Randolphem, a seznámí se s jeho vnučkou Nadine. A v blízké zátoce na něj čeká Willy, mladá kosatka, se kterou před dvěma lety prožil největší životní dobrodružství. Počáteční pohodu naruší nečekaná katastrofa. U pobřeží narazí na mělčinu tanker a do moře začne unikat ropa. Ta zasáhne kosatku Lunu, jež s dalšími uvízla v zálivu. Doktorka Kate Haley jí chce pomoci, ale léky nezabírají. Také Elvis se o zvířata, která si oblíbil, bojí. Když ho však Annie okřikne ve chvíli, kdy chce dospělým pomoci, urazí se, sbalí si věci a uteče. V přístavu zaslechne, že zástupce společnosti ztroskotaného tankeru, který slíbil, že zajistí přepravu kosatek na volné moře, chce ve skutečnosti zvířata prodat do zábavního parku. Jessemu se podaří v poslední chvíli odvozu zvířat zabránit, nebezpečí však není zažehnáno, protože ropná skvrna začne hořet. (TV Nova)

Greny

film byl dobrý v tom smyslu, že v problematické době upozornil na velice citlivé téma, které je citlivé do dneška. A to je ekologie a ekologické hávarie - ropné,chemické atd. tot přidává filmu velice mnoho, jinak příběh je ryze americký ()

Hanes88

Tak tohle bylo opravdu slabé pokračování celkem dobré jedničky. To, že jsem dal 2 hvězdy, jsem byl hodně shovívavý. 25%. ()

Emzet

Už jednička byla dost hrozná. Přičtěte si k tomu podruhé totéž, co se příběhu a všeho možného týče - je to dvojka. Takže je to ještě horší. ()

HouseMK

"Willy skoč! Néé, Willy to nedokázal a rozmačkal našeho chlapečka!!! - Hmm, ta nová verze se mi moc nelíbí." (citace: Homer Simpson) ()

zdeny99

Vkusné pokračování skvělé jedničky, které ji skvěle doplňuje o nevlastního bratra Jessieho. S ním prožívají rodinné problémy, protože je to pořádnej parchant. Willy už žije se svojí rodinou v oceánu a přiblíží se k pobřeží, kde Jesse žije. Jenže do zátoky míří také tanker s ropou, který ztroskotá. A tak se z poklidného rodinného filmu stane rázem rodinný thriller o záchraně kosatek. Jesse tu samozřejmě hraje hlavního zachránce, ale tak je to Hollywood. Ovšem krásný Hollywood. [9303. hodnocení, 105. komentář, 48%] ()

Elin

Ještě že už se takové filmy dneska netočí. Nebo se mě alespoň daří jim vyhýbat. Naprostá hloupost se snahou snahou diváka moralizovat tak blbým způsobem, že se z toho člověku až zvedá kufr. Nejlepší herecký výkon? Jednoznačně Keiko. ()

-soch-

Slabší odvar prvej časti, ktorý sa snažil zarobiť na mene slávnej potvorky. V slovenskom znení: MAREK SUCHITRA, MIRKA GROŽÁKOVÁ, IVAN ROMANČÍK, JAKUB JANÁK a iní. Réžia slovenských dialógov: PAVEL GEJDOŠ (a.k.a Čeľuste - Junior Edition) ()

Bart16

Moje hodnocení nesmíte brát příliš vážně.Já prostě nostalgicky vzpomínám dodnes na dojemný příběh o kosatce a jeho lidském příteli.Srdeční záležitost.. ()