Zachraňte Willyho 2

• Česko Zachraňte Willyho 2: Dobrodružný domov (více)

Uplynuly dva roky a Jesse, kterému je právě čtrnáct let, žije stále se svými pěstouny Greenwoodovými. Rodinou pohodu však naruší zpráva o smrti chlapcovy skutečné matky, která Jesseho těžce zasáhne. Navíc se objeví sociální pracovník a prozradí mu, že má nevlastního mladšího bratra Elvise. Greenwoodovi se rozhodnou vzít si na nějaký čas i druhého chlapce, Jesse je však proti. Elvis je totiž nafoukaný kluk, který se netají svou nechutí ke staršímu bratrovi. Společně se vydají na prázdniny do tábora, kde se Jesse opět setká se starým přítelem, indiánem Randolphem, a seznámí se s jeho vnučkou Nadine. A v blízké zátoce na něj čeká Willy, mladá kosatka, se kterou před dvěma lety prožil největší životní dobrodružství. Počáteční pohodu naruší nečekaná katastrofa. U pobřeží narazí na mělčinu tanker a do moře začne unikat ropa. Ta zasáhne kosatku Lunu, jež s dalšími uvízla v zálivu. Doktorka Kate Haley jí chce pomoci, ale léky nezabírají. Také Elvis se o zvířata, která si oblíbil, bojí. Když ho však Annie okřikne ve chvíli, kdy chce dospělým pomoci, urazí se, sbalí si věci a uteče. V přístavu zaslechne, že zástupce společnosti ztroskotaného tankeru, který slíbil, že zajistí přepravu kosatek na volné moře, chce ve skutečnosti zvířata prodat do zábavního parku. Jessemu se podaří v poslední chvíli odvozu zvířat zabránit, nebezpečí však není zažehnáno, protože ropná skvrna začne hořet. (TV Nova)

kingik odpad!

Přiznám se, že je tu spousta dojemných momentů. které diváka osloví, ale v povrchní režii Dwight H.Little se tyto momenty stávají přímo nesnesitelnými. On není nejhorší režisér a umí pracovat s postavami v ději, ale opravdovou životnost se mu tentokrát nepodařilo vtisknout, i když výběr herců mohl být důslednější a scénář nebyl žádný zázrak. Pro dětského diváka to bude snesitelné, ale z mého hlediska se věci mají tak, že jsem viděl daleko lepší dětské filmy než je tenhle. Tenhle film totiž v ničem nevyniká, ale ta kosatka byla nádherná. ()

Sobis87

Nastavovaná kaše a patetická srágora, která je už jen slabým destilátem lehce nadprůměrného bijáku. Hollywood by se na tvorbou pokračování všeho, co zaznamenalo úspěch, měl vykašlat, neboť tato pokračování se většinou nepovedou a akorát dělají špatné jméno originálu…a v tomto případě ani ten originál nebyl žádnou filmařskou peckou. To nejhorší ale mělo teprve přijít, protože si po dvojce producenti řekli, že by Willy potřeboval zachránit i potřetí….místo toho ho nadobro zamordovali. 40% ()

Mia...

já tohle hodnocení prostě nechápu, jednička byla jen o kousek lepší, tohle je taky super pokračování, které si na nic nehraje a je přesně tím, čím být chce a má. Filmy by se měly hodnotit ve své kategorii a tak mi tohle vychází jako super věc :) ()

SeBig

V dětství jsem ani v těch dílech neviděl rozdíly. Jestli byli horší nebo lepší... prostě jsem čuměl a hltal jsem Willyho ()

korbitch22

Bojuj chlapče bojuj! :-) Solidní dobrodružství,bohužel spíš pro malé děcka,filmová šeď a neumětelství z filmu přímo crší. ()

heyda

Ještě docela solidní pokračování, které opět vytlačí z diváka spoustu slz, ale to k této trilogii neodmyslitelně patří. ()

MoiJe

Po dlhých rokoch si stále pamätám protivného malého Capru, že Jesse chcel robiť dojem na nejaké dievča a že podplávavali plamene. ()

corpsy

Z príjemnej infantilnej zábavy sa stala mierne nadpriemerná dobrodružná jazda, ktorá zatlačila všetko to prvotné kúzlo predchádzajúceho snímku a stavila na veľký akčný príbeh. Po technickej stránke ide síce o vydarené dielo, nemá však kvality pôvodného filmu. Rozprávkovosť a odľahčenosť. ()

sidzej

ajajaj amíci si skrátka nedajú povedať......museli takto zničiť povesť vynikajúcemu prvému dielu? Béčkar Dwight H. Little spackal všetko čo sa dalo a aj tie scény, ktoré mali nejaký potenciál rejža doslova pochoval svojou nudnou rutinnou réžiou. Tam kde Wincer preukázal ohromný cit pre detail a načasovanie (scéna v ktorej Jesse strieka sprejom do dverí a potom sa zľakne Willyho, keď Willy zachránil Jesseho v bazéne alebo 1. dotyk), adrenalínovu strihovú zručnosť (tréning), kde sympaticky navrátil rozkošnú "naivitu" 80.rokov (Randolphova hláška: aj tak som túto prácu nemal rád, presviedčanie cvičiteľky Ray aby pomohla zachrániť Willyho)a po vzore Spielberga sa vybral cestou úžasne krásneho a dojemného záveru (lúčenie, skok) nič z toho čím bola jednotka taká skvelá a výnimočná v tomto filme nečakajte. Dialógy slabé, príbeh priamočiary, herecké výkony priemerné (preč sú časy keď Richter predviedol jeden z najlepších detských hereckých výkonov vôbec) a dokonca ani hudba Basila Poledourisa zďaleka nie je taká pôsobivá ako v jeho predchodcovi. Najhoršia vec aká sa pokračovaniu úspešného filmu môže stať je, keď človek zistí že celý film je úplne zbytočný. Na druhej strane sú aj horšie pokračovania viď. Nekonečný príbeh 3. 45% ()

Jillen

Proč vždycky někdo musí první díl rozjebat dílem druhým a třetím...proč!? To opravdu není fér a první díly by měly být zákonem chráněny před nepodařenými pokračováními. Tohle je ostudné. Dávám 15% za tu nádhernou kosatku ()

gogos

jako tot pokracovani mi zase tak strasne neprislo. Jasne, prvni dil je lepsi, ale todle neni tak hrozne, aby si to vyslouzilo 2*. Aj tento film mam este na VHS a obcas se na nej rad kouknu... :D ()