Kyky Ryky a pár vajec

• Mexiko

Un gallo con muchos huevos

A Valiant Rooster

Kikirikí a pár vajec

Huevos: Little Rooster's Egg-cellent Adventure

Animovaný

Mexiko, 2015, 98 min

• figliar

Dosť pritiahnuté za vlasy. Miestami by som povedal že to bolo aj nevhodné pre mladšie publikum. Pár svetlejších okamžikov by som možno našiel, napríklad paródia na Karate Kid, alebo na Rockyho, to ale deti pochopiť nemohli. Prvý mexický animák čo som mal možnosť vidieť a hneď som bol sklamaný.(3.2.2016)

Jedním slovem dětský Rocky. Pro puberťáky to asi úplně neni , ty se raději podívají na Stalona ale jinak, legrační podívaná(4.1.2016)

Docela nás to pobavilo. Děj je děcky průhledný, ale to asi tak má být, když je to pro děti. Rozhodně bych ale řekl že to z hlediska animace a líbivosti postav patří k tomu lepšímu.(2.1.2016)

• Master19

Ten koncept, že abych něčeho dosáhl, musím někomu rozbít hubu, mi do filmu pro děti vůbec nepasuje. Pak ta donebevolající nelogičnost, že vajíčka zachraňují slepičí farmu, aby se žádnému vajíčku nic nestalo?! WTF. To ostatní už tak nějak přecházím, ačkoliv jsem to neskousl. A protože ani dcerka to nedala a v půlce chtěla opustit kino, nemám se čeho chytit ani v tomto směru. Podpořili jsme mexickou kinematografii, ale nestálo to za to...(2.1.2016)

Mluvící vajíčka, oživlá slanina a hlavně Duck Norris! Pár věcí bylo na tomhle dílku docela originálních. Při scéně s chráničem úst a nápisem "Made in China" jsem se i trochu zasmál. Zbytek byl ale maximálně průměr. Animace nebyla úplně špatná, ale některé věci, jako třeba domy se mi vůbec nelíbily. Příběh byl tak průhledný, že už po cca patnácti minutách přesně víte, kam se to bude posouvat a jak to skončí a ani odkazy na Rockyho, 8. míly, Walkera Texas Rangera a ani ten Duck Norris to prostě nezachrání... Na druhou stranu některé charaktery jsou docela přijatelné a Rola (v anglickém znění) / tady vlastně Rykyho jsem nakonec měl i docela rád. Do kina bych na to asi nešel a šance, že si to pustím někdy znovu není příliš vysoká, ale jako jednorázová záležitost na odreagování se to docela dalo. 4,5/10(1.1.2016)