Kyky Ryky a pár vajec

• Mexiko

Un gallo con muchos huevos

A Valiant Rooster

Kikirikí a pár vajec

Huevos: Little Rooster's Egg-cellent Adventure

Animovaný

Mexiko, 2015, 98 min

Jedním slovem dětský Rocky. Pro puberťáky to asi úplně neni , ty se raději podívají na Stalona ale jinak, legrační podívaná(4.1.2016)

• figliar

Dosť pritiahnuté za vlasy. Miestami by som povedal že to bolo aj nevhodné pre mladšie publikum. Pár svetlejších okamžikov by som možno našiel, napríklad paródia na Karate Kid, alebo na Rockyho, to ale deti pochopiť nemohli. Prvý mexický animák čo som mal možnosť vidieť a hneď som bol sklamaný.(3.2.2016)

• BarVo

Detskému filmu som zatiaľ odpad nedala... Hanba ma fackovala, na čo som to vlastné deti vzala do kina. Príbeh bez logiky a humoru, desná hudba, uvrieskané nesympatické zvery a vajcia (!?) - to by som ešte možno oko i dve privrela. Ale tie podprahové sexizmy vo filme pre menšie deti a pointa, že k šťastiu treba zmlátiť súpera a dostať prachy, to je trefa hodne vedľa. Nechápem, čo primälo distribútora dovliecť toto z Mexika až k nám.(10.1.2016)

Písal som už komentár, ale zmizol, no neviem prečo. Napísal som len toľko, že ľudskú logiku ako poniektorý iní v takejto rozprávke netreba hľadať. V ktorej rozprávke so zvieracími protagonistami je logika? To, že niektoré momenty nie sú vhodné pre deti je ale novodobý fakt takmer u všetkých rozprávok. Ja som bol celkom milo prekvapený a pobavili ma parodovaní Muhamed Kiki, Jean Claude van Kacha či scénka z Karate kid.(31.12.2016)

• Master19

Ten koncept, že abych něčeho dosáhl, musím někomu rozbít hubu, mi do filmu pro děti vůbec nepasuje. Pak ta donebevolající nelogičnost, že vajíčka zachraňují slepičí farmu, aby se žádnému vajíčku nic nestalo?! WTF. To ostatní už tak nějak přecházím, ačkoliv jsem to neskousl. A protože ani dcerka to nedala a v půlce chtěla opustit kino, nemám se čeho chytit ani v tomto směru. Podpořili jsme mexickou kinematografii, ale nestálo to za to...(2.1.2016)