Žena saxofonisty Freda Madisona nalezne na schodech jeho luxusní vily videokazetu, na které kdosi zaznamenal zločin spáchaný v ložnici jeho domu. Zkrvavená oběť vypadá jako Fredova žena Renee a vrah - jako on sám. Přivolaná policie muže zatkne, avšak po několika dnech zjistí, že v cele je uvězněn - místo Freda - neznámý mladý muž... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Vrata88

Na tomle filmu není vlastně co k pochopení, protože kdybyste chtěli vědět, co to má všechno znamenat, tak by jste se museli zeptat samotného Davida Lynche, a ten to nikdy neprozradí. V nevysvětlitelnosti tohohle filmu je totiž veškerá jeho atraktivita a zajímavost. Lost Highway je směs scén, které jsou zrežírované tak, aby jste v tom měli co největší bordel a to v tom smyslu, že scény samotné nějaký ten nástin logičnosti mají, ale jako celek? Jenže takhle to má být a takhle byl ten film zamýšlen. Co se týká provedení, tak to nemá chybu. Pro mě jako strašpytla byla první hodina filmu doslova očistec, ze začátku jsem si říkal, že to je něco na způsob série Saw, potom to vypadalo jakoby to Lynch pojal jako nástin toho jak by případně režíroval seriál Věřte, Nevěřte, potom se to uklidnilo a já si říkal „co s tím má tohle společného ?“ a doufal jsem, že se na konci dočkám vysvětlení, to samozřejmě nepřišlo. Husté atmosféře slušně asistovala hudba, hlavně Rammsteini byly dobrý. Na filmu se podepsal Lynchův úchylný, zvrhlý a šílený styl, který se nedá k ničemu přirovnat. Z filmu si nejspíš určitě zapamatujete „bílého muže“, který mi připomínal „žluťáska“ ze Sin City, jehož jsem taky nepochopil, možná to byl nějakej úchyl nebo nějaký strážný anděl, nevím. I přestu všechnu tu ujetost a šílenost je to ORIGINÁLNÍ film a to se počítá. „Rád jsem si s vámi popovídal.“ p.s. Jestli jsem to pochopil špatně a tudíž tu plácám nesmysly tak mě prosim vás pochopte. :) ()

phamphi

Baví mě filmy, které vám nedají spát a musíte o nich neustále přemýšlet. Nemyslím si ani, že film není možné pochopit. Po jeho skončení stačí trocha rešerše na internetu a hned začnete sbírat vodítka, náznaky a skryté symboly, které vám během sledování unikly - a přitom byly tak nasnadě. Nakonec si lze poskládat celkem smysluplný obrázek o tom, jak to bylo myšleno, byť samozřejmě zůstává spousta prostoru pro nejrůznější interpretace. Jo a Mulholland Drive je ještě lepší. ()

TomasKotlant

Zajímavá práce s hudbou a rytmem, netradiční pohledy kamery. Jako celek to ovšem místy ztrácí kompaktnost. *** Ve zkratce: Lost My way. ()

Gastovski odpad!

Další výplod bujné fantazie pana Lynche a jak jsem tušil, tak opět přímo hypergeniální. Tímto s jeho tvorbou končím, jelikož se potom cítím jak vylislintaný idiot, když si po neskutečně dlouhých dvou hodinách řeknu 'Co to bylo za nudnou sračku?' a pak se dočtu, že i když to vůbec nikdo nepochopil, nebo že to snad ani nejde nepochopit, tak i přesto je to genialita v každé minutě. Za zajímavý bych shledal jedině soundtrack, vše ostatní je nechutný guláš alá Lynch. ()

Jenni

Motto: "To je zajebaná práce." - "Ta naše, nebo ta jeho?" - "Ta naše." Lost Highway (Zmizelá silnice?) by jistě byla nadprůměrnou epizodou seriálu Akta X, ale jako film pana Lynche (filmujícího "svoje sny") nic, co by stálo za významnější zmínku. S Mulholand Drive, patrně jediným filmem z našeho nového století vůbec, který se kritici odváží zařadit mezi nejlepší filmy všech dob, nesnese zjevné srovnání, i když uznávám, že se nevzájem podobají silničním názvem, nejasností časové roviny a zaměnitelností postav ("To jseš ty. A to jseš zase ty."). Všem, kteří film se pokusí rozluštit, přeju hodně úspěchů. Rozhodně na to nejde jít "logicky", ale spíš logikou snu ("Zrovna jsem u vás doma."), zároveň jsem přesvědčen, že je mnohem promyšlenější. ()

Druury

tak jsem se na to podíval po druhé a konečně můžu s jistotou hodntit. Po dvou shlédnutí jsem pochopil uplnou piču.. nicméně prostě mrda! Dick Lorant je debil ()

Everyone

Nevím o nikom jiném, snad krom Hitchcocka, kdo by tak dokonale zvládal balancovat mezi realitou, snem, halucinací, psychózou nad strachem a touhami, přičemž konfrontuje vlastní mnohovrstevné já (v tomto případě i s nemocnou složkou) s tíhou reality na zdánlivě bezčasé úrovni. Vyrovnání své identity se zločinem vraždy a s trestem smrti zamává s každým nervovým systémem. Člověk, snad v obranné reakci, uniká z reality do alter ega, tak se nedivte, že film vypadá, tak jak vypadá. Lynch je velký humanista, ale také romantik se specifickým smyslem pro humor. Zde znovu potvrdil svoji genialitu. Smekám. ____ pozn. kdo neumí pracovat na symbolické úrovni, tak bude mít problém s čitelností, sdělitelností. Proto se uvolněte jako při omámení alkoholem, ale nechte mozek pracovat na plné obrátky, nenechte se zmást - "seřaďte si puzzle"____zkuste si film pustit také pouze na pozadí, vnímejte pouze audio složku!___ je škoda, že mnoho lidí vyzdvihuje film navzdory jeho nepochopení...uznávám, forma a atmosféra je skvělá, ale Lynch karty odhaluje....Tak jako některé knihy, tak i Lynch, nenajdou pochopení na první dobrou, je to škoda, ale možná také ne. Umění by pak byla jedna velká nuda... ()

Jurkodak1

Stejně jako celý štáb včetně herců nechápu, Lynch je šílenec, který dokáže natočit film, který působí jako obyčejný film, ale ve skutečnosti to je něco z jiného světa. ()

mls

Ak ste pred Mulholand Drive nevideli žiadneho Lyncha, verili ste zo začiatku, že film skončí už na prvý pohľad logicky, že napriek niektorým nejasnostiam sa všetko vo filme bude dať po chvílke uváženia pochopiť - aspoň ja som si to myslel. V Lost Highway sa tohto obávať nemusíte, už v úvodnych minútach zistíte, že reálnosť v tomto filme nemá významnejšie postavenie. A to, že film nemáme skúšať do úplnosti pochopiť nám Lynch dáva najavo v záverečnej "za všetko hovoriacej" scéne. Lost Highway však rozhodne má podobne ako Mullholand Drive pointu a na jej odhalenie netreba veľký talent, stačí sa jednoducho nechať unášať atmosférou a pocitmi a hneď vám bude jasné čo tým chcel Lynch povedať. A čo som si už všimol v MD, aj tuto Lynch okrem hlavnej línie kritizuje niektoré spoločenské javy a robí to veľmi ironicky. V tomto filme sa dá skrátka hľadať veľa, no vôbec to nemusíte robiť, stačí keď tento film s absolútne geniálnou hudbou precítite. A budete mať dosť. ()

Hrosko

Zase Lynch... znova na konci filmu ostavam ako pribity na fotelke... pacil sa mi viac ako Mulholland Drive, dalo sa pri nom dobre premyslat... o co vlastne ide :), hlavne niektore scenky ktore boli zvladnute uplne dokonale, comu pomohla aj skvela hudba. No stale to nieje typ filmu ktory je u mna top 10 ()

Hapretor

Tento film je pro mě zajímavý jedině tím, jak je nepochopitelný. Ale když se na něco dívám, chci vědět, o co jde. Lynchovi to je úplně jedno. Na diváka sere, film si vypráví po svém a mám pocit, že tomu taky nemůže rozumět. Film je dobrý jen hezkou atmosférou a zajímavými postavami - jinak je to splácanina scén, která mi nedá spát ještě hodně dlouho. ()

BOURQUE

Jeden z dvojice filmu od D. Lyncha, kde sa naproste prejavujú vízie, myšlienky a city tohto, dnes už kultového režiséra. Presne definovať a popisovať odkaz filmu k divákovi nie je jednoduchá úloha. V podstate u tohto filmu to nie je ale až tak podstatné. Môj osobný názor na film je 100% totožný s názorom užívateľa „golfista“. Ani ja by som to nevedel lepšie napísať :). Osobné hodnotenie: 84% (****) ()

katzo

Priznávam sa, film som nepochopil a to som ho videl 2 krat :) Ale páčil sa mi a tie 4* musím udeliť už len kvôli dokonalej scéne záhadného muža na párty, pri ktorej som mal zimomriavky na chrbte. Ak by som film pochopil, s radosťou udelím hviezdičiek 5 :) ()

Bejbinka

Totální fantasmagorie...ale jedno pozitivum jsem našla - "zamilovala" jsem se do Patricie Arquette, ta je prostě nádherná! Jsem ženská... jsem heterosexulání ženská... ale tohle musím uznat a padala mi čelist! Ovšem nejen nad její krásou, ale i nad tím, jaká to byla kravina! ()

Evander

Tohle Lynchovo dílo jsem nepochopil, nicméně k dalšímu zhlédnutí mě to nenamotivuje. A tak Lost Highway nenávratně skončí (přinejmenším pro mě) v propadlišti dějin. ()

kerkulka

Ze začátku mě to dost pohltilo a já seděla strachy přikovaná ke gauči, atmosféra ve filmu na mě doslova dýchala a obklopovala všechno kolem.. no a pak se to zvrtlo.. a teď jsem totálně zmatená a nechápu - ovšem tady snad ani není co pochopit. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

05.02.2022

Pullman Recall

Pullman Recall

01.08.2006

I tak by mohl laik nazvat odvážné rozhodnutí, ke kterému se odhodlal Bill Pullman. Herec, kterého v minulosti bizarní záležitosti nemíjely zrovna na každém kroku, si od dob Lynchova Lost Highway opět… (více)