UFO

Derek (Alex Sharp) je geniální student, který je od dětství posedlý touhou získat důkaz o mimozemském životě. Věří, že podivná hlášení z několika amerických letišť by mohla být důkazem, který potřebuje. Proto požádá svojí přítelkyni a jejího profesora matematiky, aby mu s pátráním po UFO pomohli. Jenže jak se zdá, tak nejsou jediní, koho tyto události zajímají. Na záda jim bude dýchat neúnavný agent FBI. (topr harley)

BDMarty007

Velmi slušný film. Napínavý a zajímavý pro inteligentního a hloubavého diváka. Kdo by čekal nějakou fantastickou sci-fi s mimozemšťany, ten bude zklamán. Spíše to ukazuje, jak se po takových "mimozemšťanech" pátrá a jak by se s nimi asi tak teoreticky dalo komunikovat. Vůbec nejsem schopen posoudit do jaké míry je to ryzí fikce a do jaké míry to může mít reálný základ, a pro ten film to není vůbec podstatné. Já jsem se výborně bavil a trochu lépe pochopil, čím se tak asi může zabývat vysoce sofistikovaná teoretická matematika a proč si matematici myslí, že je to královská věda, která vládne všem. ()

Likan7

Tak trochu jiný film, než jaký čekáte. Zvlášť, když vidíte plakát, zvlášť když je na něm Gillian Anderson. Jiné ale tentokrát neznamená špatné, protože UFO je civilní malý film o jednom geniálním nerdovi, který se snaží rozluštit... neptejte se mne. Na začátku jsou 2 minuty úvodní vysvětlovačky, tam sem to ještě chytal, ale pak všichni začnou nabírat na obrátkách, dělit, násobit, odmocňovat, a pokud nejste minimálně matematický génius, ztratíte se v tom jako já. Pokud to ale dokážete přijmout a neřešit, dostanete zajímavou krátkou jednohubku s předvídatelným koncem, ale zajímavou cestou k němu. ()

celticek

Nebylo to úplně špatné. Hlavní hrdinové mi nevadili, je fajn vidět nové xichty. Aspoň pro mě nové. Spousta lidí si stěžovala na náročnou matematiku, ale myslím, že to příběhu moc neublížilo. ()

papadoce

Alex Sharp je hrozne nesympatický týpek, aleže hrozne a nemyslím si, že to bolo tou úlohou. Zato Gillian Anderson čoby päťdesiatnička v tom čase stála vskutku za hriech. Filmík má príjemných 88 minút aj s titulkami a celkom dobre odsýpa. Gillian sa svojej nálepky z Akta X už zrejme nezbaví a účasťou na takýchto projektoch ju iba potvrdzuje, ale asi veľmi nemá na výber. Úlohy v lepších filmoch v áčkovej produkcii nedostáva, takže. UFO je slušne natočená sci-fi hypotéza o tom, že nielenže nie sme vo vesmíre sami, ale ešte nás ku tomu naši susedia chodia aj navštevovať. Film poníma celú vec skôr z vedeckého poťažmo z matematického hľadiska, takže netreba čakať E.T.ho ani Deň nezávislosti. Má to ale také postupné budovanie napätia, že nakoniec vás film donúti očakávať, čo sa po odpočte času stane. Chcete vedieť? 3,5 ⭐️. ()

stephano

Matematický nizkorozpočták, kde Scully ma asi 4 dialogy. Da se na to jakš takš koukat i když hlavni hrdina je opravdu nesympatickej. ()

Pitryx odpad!

Nejsem zklamán, nic jsem nečekal a také nic nedostal. Matematika je zde ústředním tématem, tedy obor, který mne nebaví a nerozumím mu. Ale jo, abych nezapomněl, dvakrát je zde UFO, takový vedlejší, nadbytečný element. Hlavní hrdinové hrozně nesympatičtí. Snímek nikomu nic nedá, ani odborníkovi, ani amatérovi. Zbytečná ztráta času. ()

Solverino

Vůbec to nebylo špatný, celkem dost dobré... P.S. obávám se že lidstvo nikdy nedosáhne ani první úrovně i když i do té nám chybí polovina a už se přetáčíme do sebedestrukce... západní civilizace totálně upadá, utopená v nihilismu a řešení hloupostí. Dalšího levelu nedosáhneme ani kdybychom na to měli další tisíce let. Bohužel. ()

Mamlas odpad!

Beznákladová supernudná vykacávačka nějakých ksichtů na téma, ze to bylo UFO. Nedívatelné, otřesné, grc a blejt. ()

jokino

Mne sa to celkom páčilo. Silno komorný snímok, ktorý sa prakticky na nič nehrá. Povedzme, že vychádza z akej-takej reality. Jedine hl.hrdina mi trochu liezol na nervy a dosť mi pripomínal Sheldona Coopera (Big Bang Theory), ale inak v pohode.. Celý snímok sa snaží mať vedecké základy a nich stavia. Pripadá mi, akoby mladší a podstatne chudobnejší brat sci-fi filmu Contact (Jodie Foster), ale samozrejme, vôbec neporovnávam, ide o úplne iný level filmu.. Za mňa ale celkom spokojnosť. ()

Bbbulanek

Velmi překvapivý snímek se skvělou výpravou, scénářem, a hlavně myšlenkou. Kéž by bylo více takových filmů, u kterých musíte přemýšlet a které ve vás vyvolají zájem o další informace k dané tematice. Akční film to sice podle mě není, nicméně napínavý úžasným způsobem. 80% ()

djbarrel

Nuda, nuda a zase nuda. Kterak přechytralý student něco ví a všichni mu pomáhají a nikdo nejde proti ... Jako vážně ? Děj 0, emoce 0 , zábava 0, thriller 0 ... a i scifi jen pomálu. Někomu se možná líbit bude, ale pro mě dost fail. 40 % ()

Skrivan

Rád bych řekl, že to nejhorší na tomhle filmu byl účes Gillian Anderson, ale bohužel tady toho špatnýho bylo hrozně moc. ()

argo.smile

Film len o číslach ktoré emzáci smskujú v skrytom signále a nás dovedú k inej úvahe a podobe spracovaniu tohoto námetu. Za mňa slabšie 3*. ()

rotator

Nemusite byt atomovy fyzik, aby ste pochopili, ze medzigalakticka komunikacia musi prebiehat na inej urovni, ako vymyvanie mozgov na nasej planete. ()

brasek

Žiadna akcia, žiadny thriller! Opäť sme klamaní!!! Prečo??? Celý príbeh je jedna veľká nuda, v podstate sa nič nedeje iba počítame, rátame a dešifrujeme signál. ()