Harry, bývalý policista a soukromý detektiv, žije s hollywoodským hercem, umírajícím na rakovinu, a jeho manželkou, též herečkou. Má za úkol doručit jakési záhadné ženě balíček. Tím se zaplete do vraždy a zároveň se tak dostane k 20 let starému případu, týkajícímu se záhadného zmizení hereččina bývalého manžela... (oficiální text distributora)

kubilov

Oldschoolově laděná kriminálka se zápletkou, která se lehce otře o mysteriózní tón, s charismatickým hlavním představitelem-detektivem, jenž provází celým dějem mnohdy i za pomoci voiceoveru. Že by tedy pocta dávno mrtvému žánru noir filmů? Spíš bych řekl, že je Twilight, kromě v současné době dost nebezpečného názvu, něčím jako pokusem o pokus o složení pocty tomuto žánru, jenž zažil své nejslavnější chvíle okolo poloviny minulého století. Pocta nijak valná, spíše veskrze průměrná, ale přeci jenom má takové to naivní kouzlo, díky kterému dokázal i přes svůj nevalný námět nalákat k účasti slušné herce. Přeci jenom jména jako Paul Newman, Gene Hackman, Susan Sarandon nebo snad i Reese Witherspoon přeci jen v historii kinematografie nějakou tu stopu udělaly. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,2/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 60%, Audience Score - 30% | FDb.cz - 74% | Tak především se jedná o spíše průměrnou kriminálku z L.A., na které hvězdy jako P. Newman, G. Hackman, S. Sarandon a spoustu ostatních zbytečně ztratili svůj "drahocenný herecký čas" :-). Pravdou ale zůstává, že Soumrak tahají do VELMI mírného nadprůměru... Navíc skoro žádné napínavé scény a i přes svoji "délku" film neudrží pozornost diváka. Holt občas je potřeba sáhnout i po průměru a tohle je přesně ono :) 55% ()

megajalec

Ak si chcete Twilight pozrieť iba kvôli prsiam Witherspoon, tak mám pre vás dobrú správu: je to hneď na začiatku filmu. Po nich to môžete kľudne vypnúť. Všetci. Nič lepšie totiž vo filme neuvidíte. Nie je tam totiž takmer nič zaujímavého (možno zadok Sarandon). Twilightu chýba fakticky všetko, čo má dobrá kriminálna mať (mysteriózno? To vážne?). Pripadalo mi to, ako keby to bolo natočené minimálne o 40 rokov skôr. ()

JoudaCZ

Velmi old-schoolová záležitost, tématem, zápletkou, zpracováním. Nebýt to v barvě s Paulem Newmanem v důchodovém věku, řekli byste: Jasně, na rok 1949 celkem moderní film. Je to špatně? Nemyslím, stojí za zhlédnutí. ()

PORTER44

Pro mě docela nuda,žádný napětí pár zajímavých momentů tam bylo i nějaká mrtvola ale na celý film hodně málo,jednu hvězdu navíc za herecký výkon P.Newmana jinak slabota. ()

Dr.Kongo

Dle mého názoru velmi podhodnocený film. Pro mě je za slušné 4*, mám pro ten film slabost, kvůli hercům i atmosféře. Samozřejmě příběh není úplně dokonalý ani originální. Jako esence Chandlera ale obstojí. ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh