Harry, bývalý policista a soukromý detektiv, žije s hollywoodským hercem, umírajícím na rakovinu, a jeho manželkou, též herečkou. Má za úkol doručit jakési záhadné ženě balíček. Tím se zaplete do vraždy a zároveň se tak dostane k 20 let starému případu, týkajícímu se záhadného zmizení hereččina bývalého manžela... (oficiální text distributora)

blackrain

Film, který je našlapaný hvězdnými jmény, ale to ještě neznamená, že bude ohromující. Je to spíše podprůměrná kriminálka o bývalém policajtovi, který se zaplete do klubka událostí. Několikrát kvůli nim skoro příjde o život, aby nakonec všechno postupně rozpletl a uvedl na pravou míru. Chvílemi jsem o něm uvažovala i jako o vrahovi. Pak jsem podezřívala i další zúčastněné, ale nenapadlo mě, že by to mohl být Raymond, který tak rád popíjel ve svém architektonicky zajímavém domě a pozoroval cvrkot okolo sebe. Z jeho domu byl parádní výhled na město. ()

Maq

Detektivka. Ničím neurazí, ale solidních detektivek jsou metráky a tohle je prostě jen filmová adaptace jedné z nich. ()

runner85 odpad!

Moje nervy nadpozemské ! Ak je Twilight s Kristen Stewart o 1000% lepšie je dakde chyba však ? na tomto filme je zaujímavé akurát prsia Reese Witherspoon, ()

Topco

Áno, tento 90´s neo-noir si takto nízke hodnotenie nezaslúži (a práve to ma dlhé roky i napriek hviezdnemu obsadeniu tak odrádzalo). Paul „Frajer“ Newman po Harperovi (1966) znova po rokoch hrá súkromného detektívka, tento raz na dôchodku. Voice-over je rýdzo chandlerovský („Keď vám vravia, že nebudete potrebovať zbraň, znamená to, že si zoberte rovno dve“) a rovnako tak celá výstavba príbehu, ktorý inak nemá znalcom čo nové ponúknuť. Potešia však LA lokácie a trademarky (napr. nástup femme fatale skrz záber na nohy). Pre noiristov či fanúšikov Chandlera ide o príjemnú povinnosť. ()

majo25

Hviezdne obsadenie a noirovské spracovanie. Štylizáciu v podobe noiru nemusím, aj keď sa tvorcovia snažili verne kopírovať oné dávne časy, ktoré noiru priali. Obsadenie je síce hviezdne, ale v takých postavách, na ktoré bohužiaľ herci nesedeli - prestarnuté osoby, ktoré kujú pikle či zvádzajú manželky svojich rovnako starých kamarátov - neviem, ako druhým, no mne to prišlo dosť úsmevné. Jedine Sarandonová tam sekla. Zápletka je presne v noirovskom duchu - trochu mysteriózna, s pomalším tempom, ale s fajn cynickými komentármi, ktoré občas pobavili. ()

venison

Tradiční detektivka ve stylu "chandlerovek" s dlouho přesluhujícím hlavním hrdinou.. Pomalé klidné tempo, spousta zvučných jmen, překombinovaný příběh, podezřelý je snad každý na koho se podíváte, pozlátko starého dobrého Hollywoodu.. Soumrak se snáší nad koncem herecké kariéry skvělého Paula Newmana.. ()

VanTom

Režisér se sice velice úporně a velice marně snaží o psychologické prokreslení postav a scénář je možná překomplikovanější, než by bylo zdrávo, ale bezchybný Paul Newman a dva záběry na nahou Reese Witherspoonovou :) dělají z tohoto filmu vcelku zábavnou podívanou. ()

masw

Když si kvůli prsům Reese Witherspoon nahrávám film v SP kvalitě, tak je něco špatně. Ale TOHLE JE TEN TWILIGHT CO JSEM CHTĚL VIDĚT!!! ()

Grafito

Krimi ve stylu drsný školy.. chtělo by se říct s dovětkem "pro geronty" .. přeci jen skoro 80-letýmu Newmanovi se dost těžko věří frajerský pózi, který si mohl dovolit před 30-40 lety.. i když na svůj věk pořád vypadá skvěle.. ()

alambert

Ach jo, tolik známých jmen a taková nuda to ve skutečnosti byla. Není to vyloženě špatný film, ale na to, aby byl dobrý by: A) musely být hlavní postavy (především Paula Newmana, Susan Sarandon a Gene Hackmana) hlouběji chrakterizovány, tak aby v divákovi příběh vzbuzoval nějaké city, B) musely být důkladně propracovány i příběhy a osudy vedlejších postav (především Jamese Garnera, Reese Witherspoon a Liev Schreibera), aby příběh působil tak nějak komplexněji, C) musely být vedlejší role lépe zahrány, především Giancarlo Esposito, Liev Schreiber, Stockard Channing a Margo Martindale byli vážně hrozní, D) by musel film překvapit i něčím jiným, než minutovým záběrem na obnažená ňadra Reese Witherspoon, ač musím říct, že jsou skutečně nádherná. ()

MickeyStuma

Zajímavý noir film s Paulem Newmanem v roli stárnoucího detektiva. Dvacet let stará vražda odhaluje nečekané skutečnosti, což nenechá osoby s tím spojené v poklidu. Ponuré myšlenky a neduhy života dávají příběhu i něco z reality. Počínání hollywoodského herce trpícího rakovinou mnohým připomene zoufalost a beznadějnost stáří. Zahrálo si tu několik hereckých legend a tak jako obvykle dali všichni svým postavám jisté neopomenutelné sympatie. Pro noir film je tempo velmi poklidné a pro mnohé dosti těžkopádné. Myšlenka příběhu dává všanc na vytvoření přímo art filmu a je škoda, že se tvůrci s takovým námětem nevydali touto cestou. Ale i tak je snímek ve své podstatě dokonalý a byť je určen jen pro určitý okruh diváků, není od věci ho shlédnout. Své osobní kouzlo jistojistě má. Jen je potřeba to správně uchopit. ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh